Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

20" czy 24"??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 bakus

bakus
  • 21 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 maja 2008 - 11:52

Witam!! Mam maly dylemat.Na dniach bede zamawial imac'a i niewiem co wybrac... mam do dyspozycji jakies 2000$ i wacham sie miedzy:20"2.66GHz Intel Core 2 Duo 4GB memory 500GB hard drive1 ATI Radeon HD 2600 PRO with 256MB memory --------------------- 24"2.8GHz Intel Core 2 Duo 2GB memory 320GB hard drive1 NVIDIA GeForce 8800 GS with 512MB memory zastosowanie multimedialno-domowo-rozrywkowe (photoshop,filmy,czasem gierki:Wiedzmin,Mediewal total war2) PC odpada mam dosc windowsa. Pozdrawiam

#2 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 06 maja 2008 - 11:55

No ja bym wybral mniejszego, bo RAM zawsze sie przyda (szczegolnie do photoshopa i gier), a i wiecej miejsca na dysku pod gry i filmy nie zaszkodzi.

#3 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 06 maja 2008 - 11:58

24", lepsza matryca większy komfort pracy oglądania filmów FullHD, dysk zawsze można zewnętrzny, a 320 GB to i tak sporo, a ram nie trzeba kupować w apple store, poza tym większa moc. Tylko i wyłącznie większy. Ram można dołożyć tzw. "zaś" zwykły, który nota bene nie kosztuje fortuny, a dysk i tak zewnętrzny się przyda to Time Machine.

#4 newburt

newburt
  • 354 postów
  • SkądWawa, NDM

Napisano 06 maja 2008 - 12:04

ja bym bral 24'' za wieslawo :)

#5 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 06 maja 2008 - 13:27

24" - nieporównywalnie lepsza matryca, szybszy procesor, większa przestrzeń robocza - czyli rzeczy, których w przyszlości niewymienisz. Ram zawsze mozesz dokupić, a i na poczatek praca z 2GB jest całkiem przyjemna. Tak samo z dyskiem - zewnetrzny 500GB na FW800, dokupisz już za mniej niż 500zł.

#6 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 06 maja 2008 - 13:42

24" - RAM jest tani jak słone paluszki (o ile nie są z mąki "jabłczanej" ;-))

#7 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 maja 2008 - 14:17

Najpierw zmierz sobie głębokość biurka :) Ekran w iMacu 24" jest fajny, ale jest... gigantyczny. Jeśli zamierzasz dłuższą ilość czasu spędzać przed komputerem, upewnij się, że nie będą Cię bolały oczy albo szyja od błądzenia wzrokiem po powierdzchni monitora. Poza tym obudowym iMaców są trochę nieergonomicznie wykonane - niestety - i wyświetlacz jest trochę za wysoko, co troszkę czuć już w modelu 20".

#8 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 06 maja 2008 - 14:21

oj to chyba najdziwniejszy powód jaki czytałem. Wydatek 4000PLN uzależniać od ew. wymiany biurka za ~500PLN???? a fotel można podwyższyć, kwestia ergonomii siedziska. Powody wyssane z palca. Komfort pracyna na 24" bezcenne.

#9 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 maja 2008 - 12:13

Piszesz, że masz zamiar grać, więc 8800 będzie dużo szybsza od radka (który często sprawuje się w 3d gorzej niż GF z serii 7.

#10 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 maja 2008 - 12:27

Oczywiście, że bież 24'', nawet nie wiem nad czym się zastanawiasz ;) Ram dokupisz sobie kiedy indziej.

#11 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 maja 2008 - 12:52

oj to chyba najdziwniejszy powód jaki czytałem. Wydatek 4000PLN uzależniać*od ew. wymiany biurka za ~500PLN???? a fotel można podwyższyć, kwestia ergonomii siedziska. Powody wyssane z palca. Komfort pracyna na 24" bezcenne.


Fotel można podwyższyć, ale wtedy będziesz miał zbyt wysoką pozycję i ręce będą "wisiały" zamiast być zgięte w kąt 90 stopni.

Nie chcę zaprzeczać że 24" jest rewelacyjny do gier i oglądania filmów, ekran również jest (podobno) bardzo dobry. Ale z punktu widzenia ergonomii jest to konstrukcja błędnie zaprojektowana.

Sam używam iMaca 20" i nie narzekam zbyt mocno, ale gdybym miał odrobinę większy budżet, bez zastanowienia kupiłbym Maca Pro z porządnym monitorem, który można wygodnie ustawić.

#12 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 maja 2008 - 17:45

Wyłącznie 24". Matryca nieporównywalnie lepsza niż w 20". Reszta to detale.

#13 bakus

bakus
  • 21 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 maja 2008 - 11:48

Zawowilem 24".Dzieki za pomoc.Pozdrawiam.

#14 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 maja 2008 - 22:18

Czy różnica jest aż tak mocno widoczna?

#15 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 13 maja 2008 - 22:49

Czy różnica jest aż tak mocno widoczna?


Posiadacze 20" powiedzą że nie :) ale faktycznie widać :) poza tym Grafika w 24 to inna klasa :)

#16 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 maja 2008 - 22:54

Ja rozważam zakup 24' z Radeonem. Czy o tym, myślisz, tygrysio? ;)

#17 greenway69

greenway69
  • 38 postów

Napisano 13 maja 2008 - 22:58

Czy różnica jest aż tak mocno widoczna?


iMac 20" - TN, iMac 24" - S-PVA (prawdopodobnie). Roznica kilku milionow barw + o wiele mniejsze odszktalcenia kolorystyczne przy zmianie kata widzenia.

#18 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 13 maja 2008 - 23:37

Ja rozważam zakup 24' z Radeonem. Czy o tym, myślisz, tygrysio? ;)


Jeśli nie lubisz pograć to nie odczujesz różnicy - Bo tak naprawdę to super propozycja dla graczy - nawet do najnowszych gierek.

#19 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 maja 2008 - 13:07

Hmm... stoję przed zakupem nowego iMaca... I w każdym iSpocie mówią mi, że ta różnica w matrycach jest prawie niezauważalna. Sam już nie wiem. Wy tutaj trąbicie, że przepaść jest arbitralnie duża. I co ja mam do jasnej ciasnej zrobić? ;)

Ostatnio spodobała mi się zabawa w Aperture, dlatego stawiałbym na dobrą jakościowo matrycę. Ale skoro aż "takiej" różnicy nie ma...

Dobra, niech się wypowie jakiś spec :)

---- Dodano 18-05-2008 o godzinie 14:11 ----
W nowych iMakach 24" montowana jest podobno matryca S-Ips. Hmm... to byłby silny argument...

#20 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 18 maja 2008 - 15:54

A nie możesz iść i Sama ocenić ... wiesz to jednak subiektywne odczucie i myślę że przed zakupem nie powinnaś polegać tylko na zdaniu naszym czy sprzedawcy w iSpocie (tym bardziej) a dodatkowo sprawdzić osobiście

#21 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 maja 2008 - 16:40

Nie ma takiej opcji. Już raz byłem - owszem, monitor 24" miał widoczną odskocznie od 20". Ale jedyne co rzucało się mocno w oczy to to, że obraz na nim był jaśniejszy. Nie wystarczy popatrzeć w iSpocie. Chciałoby się sprawdzić jak wygląda taki a taki obraz, jak będzie się oglądać taki a taki film. No i czy w przypadku "seansu we dwoje" obraz, oglądany "pod kątami" nie będzie pozbawiony naturalnej barwy. Tego wszystkiego nie można sprawdzić w iSpocie...

Różnica jest widoczna, ale czy w przypadku w/w praktyki będzie to aż tak duży skok? Hmm...

No dobra, w tym tygodniu zamierzam coś kupić, dam znać co i jak..

Dzięki, tygrysio, anyway...

#22 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 maja 2008 - 15:46

Kupiłem 24" W piątek rozpakuję i podzielę się wrażeniami. Do piątku mam czas na przygotowanie sie do egzaminu, huh... nie mogę wyciągać kompa bo mi się wszystkiego poza nim odechce ;) Dzięki za jakiekolwiek informacje i pomoc. Pozdrawiam

#23 etranger

etranger
  • 193 postów
  • SkądAthis-Mons, France

Napisano 22 maja 2008 - 05:24

Ech, jeśli miałbym wybierać jeszcze raz, był by to 24" na ATI , bez porównania lepsza jakość obrazu niż na 8800. A wybrałem inaczej bo miały być gry, tylko nie mam jakoś ochoty znowu kombinować z bootcamp, czasu nie ma i jakoś lepiej się czuje nie dotykając gier :)

#24 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 maja 2008 - 17:45

No więc tak, pierwsze wrażenie PIORUNUJĄCE! Chyba napiszę co nieco w dziale "opinie użytkowników" Sprzęt jest WYŚMIENITY. Jakość monitora BOMBOWA. Przed zakupem porównywałem z poprzednimi 24", ta, którą oglądałem miała nierówno podświetloną matrycę. W nowych modelach to nie występuje. Ok, ale o tym gdzie indziej... Jedyny minusik to ta skrzypiąca Mighty Mouse, którą od razu zamieniłem na mojego sprawdzonego Rovolution Logitech'a :) Polecam wszystkim ten model Mac'a. Życzę spragnienia marzenia kupna jeśli ktoś... marzy :) Pozdrawiam!

#25 margotka79

margotka79
  • 68 postów
  • Skądnear Warsaw

Napisano 04 czerwca 2008 - 10:22

Witam, jestem nowym forumowiczem. Posiadam już macBooka i jestem nim zachwycona. Teraz chcę dokupić iMaca. Tym bardziej, że pojawiła się świetna okazja i impuls - mój stary PC popsuł się :) Jestem zdecydowana na iMaca 24", ale nie wiem czy kupować tego najnowszego z zegarem 3,06, czy może wystarczy słabszy? A w cenie jest spora różnica. Druga sprawa to różnica w karcie graficznej - 256mb a 512mb. Chcę go używać do grafiki wektorowej, trochę obróbka zdjęć, filmy, muza...może potem gry. poradźcie co lepiej?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych