Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lenovo bije sie z AirBook ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 02 maja 2008 - 13:18

[yt=_hnOCUkbix0]Lenovo X300[/yt]

#2 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 maja 2008 - 14:14

Co to AirBook?

#3 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 02 maja 2008 - 14:37

MacBook Air. Purysta?

#4 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 maja 2008 - 15:14

widziałem go już jakiś czas temu, normalnie kopia, ale ponoć gorsza mimo DVD PS. reklamówka jest za to fajna;)

#5 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 maja 2008 - 15:24

I zaraz znowu rozgorzeje dyskusja między ludźmi którym brakuje 15 USB, gniazda ETHERNET, napędu optycznego etc a ludźmi którym tego nie brakuje :P

#6 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 maja 2008 - 16:47

I zaraz znowu rozgorzeje dyskusja między ludźmi którym brakuje 15 USB, gniazda ETHERNET, napędu optycznego etc a ludźmi którym tego nie brakuje :P


MBA jest fajny ale ze cztery USB to by mu mogli dać ;P Albo chociaż trzy, żeby można było podłączyć iPod'a i aparat i jakiś*dodatkowy czytnik ;P

#7 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 maja 2008 - 17:05

Rewelacyjny filmik, może ten X300 nie jest tak ładny od Air, ale na pewno będzie b. funkcjonalny i tańszy. W tych lapach od appla zawsze czegoś brakuje. A to 2 przycisku, a to USB, a to napędu. Tu jest wszystko.

#8 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 02 maja 2008 - 17:09

Jezu - jak wam brakuje gniazd to się na mazury wybierzcie do bocianów ... W Air postawili na mobilność - to taki Mac Shuffle :P

#9 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 maja 2008 - 19:40

Nie ma jak dizajn IBMów... czy najnowszy czy najstarszy zawsze tak samo wygląda :D

#10 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 maja 2008 - 20:32

Nie ma jak dizajn IBMów... czy najnowszy czy najstarszy zawsze tak samo wygląda :D


I zawsze tak samo solidny. A wnętrze, to majstersztyk projektowania, nie to co a... nie, nie będę już narzekał. Niektóre firmy po piękną skórką kryją straszny śmietnik.

#11 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 02 maja 2008 - 22:49

Rewelacyjny filmik, może ten X300 nie jest tak ładny od Air, ale na pewno będzie b. funkcjonalny i tańszy.
W tych lapach od appla zawsze czegoś brakuje.
A to 2 przycisku, a to USB, a to napędu. Tu jest wszystko.


Iro bez złośliwości, bo możesz to tak odebrać, pytam z czystej ciekawości. Co robisz na tym forum? każdy twój post jest krytyką Apple i jego produktów. Oczywiście każdy ma prawo do wypowiadania się. Czy nie ma kompletnie nic co Ci się podoba?

#12 db

db
  • 771 postów

Napisano 02 maja 2008 - 23:00

OMG - czy Oni tam znają pojęcie "przyjazny design" ? ...

#13 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 maja 2008 - 23:20

MacBook Air.
Purysta?

Nie. Po prostu piszesz o czymś co nie istnieje, a przynajmniej mi nie jest znany AirBook.

W tych lapach od appla zawsze czegoś brakuje.
A to 2 przycisku, a to USB, a to napędu. Tu jest wszystko.

To nie w Apple brakuje drugiego przycisku, tylko PC jak kopiowało to dorobili drugi :) To tylko kwestia wyznaczenia standardów.

#14 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 maja 2008 - 23:23

Iro bez złośliwości, bo możesz to tak odebrać, pytam z czystej ciekawości. Co robisz na tym forum? każdy twój post jest krytyką Apple i jego produktów. Oczywiście każdy ma prawo do wypowiadania się. Czy nie ma kompletnie nic co Ci się podoba?


EE nie każdy. (chyba muszę przejrzeć swoje posty)
Ale jak byś miał na stole do naprawy IBMa i porównał np z MB, czy iB, PB czy MBP, to sam byś też nie był zachwycony. Chodzi o rozmieszczenie elementów (logikę), zastosowanie złączek (w firma A... przoduje w konstrukcjach kruszących się przy jakiejkolwiek ingerencji) itp sprawy.
A już nie wspomnę porównania konstrukcji zawiasów serii ThinkPad, która nie ma sobie równych.

To nie w Apple brakuje drugiego przycisku, tylko PC jak kopiowało to dorobili drugi :) To tylko kwestia wyznaczenia standardów.


I dobrze zrobili, jest to o wiele wygodniejsze, przecież w takiej MM skopiowano większa ilość przycisków z myszy PC

#15 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 02 maja 2008 - 23:41

Nie. Po prostu piszesz o czymś co nie istnieje, a przynajmniej mi nie jest znany AirBook..


Ale wiesz o czym mowa? :)

#16 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 02 maja 2008 - 23:57

EE nie każdy. (chyba muszę przejrzeć swoje posty)
Ale jak byś miał na stole do naprawy IBMa i porównał np z MB, czy iB, PB czy MBP, to sam byś też nie był zachwycony. Chodzi o rozmieszczenie elementów (logikę), zastosowanie złączek (w firma A... przoduje w konstrukcjach kruszących się przy jakiejkolwiek ingerencji) itp sprawy.
A już nie wspomnę porównania konstrukcji zawiasów serii ThinkPad, która nie ma sobie równych.



I dobrze zrobili, jest to o wiele wygodniejsze, przecież w takiej MM skopiowano większa ilość przycisków z myszy PC

Iro co nowego można odkryć w myszy, mysz jak mysz wyścig kto wsadzi więcej DPI i zapakuje w ładniejsze opakowanie. MM tu pod każdym względem przegrywa.

#17 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 maja 2008 - 07:58

Iro co nowego można odkryć w myszy, mysz jak mysz wyścig kto wsadzi więcej DPI i zapakuje w ładniejsze opakowanie. MM tu pod każdym względem przegrywa.


Zgadzam się. Nigdy nie stosowałem myszek macowych na dłuższą metę, bo są niewygodne.
Ale temat jest o Lenovo, dlatego w nim piszę, bo zawsze stawiałem serię ThinkPad jako wzór do naśladowania.
Może jeszcze gdyby popracowali trochę nad wyglądem.
Takie połączenie designu Air z funkcjonalnością TP, to byłby ideał.

#18 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 03 maja 2008 - 09:06

No cóż, pozostaje tylko pogratulować pomysłu na filmik. Ja jednak twierdzę, że jeżeli będę potrzebował podłączenia do MB Air tylu kabelków i peryferii co na filmie, to po prostu kupię MBP lub MB i tyle. MB Air jest po prostu do określonych zastosowań. Tam gdzie "przenośność" jest najważniejsza a rzadko korzysta się z peryferii. W sumie jak by ktoś szedł dalej tropem pokazanym na filmie to zaraz do Think pada też trzeba było by podłączać kilometry kabli, hubów, rozgałęziaczy do peryferii bo i to będzie za mało. W wielu przypadkach jestem świadkiem jak na biurkach leżą wspaniałe laptopy wyposażone w wiele gniazd do do których podłączona jest ośmiornica kabli. Tam też można by nakręcić podobny filmik, aż w końcu na biurku stanąłby wielki pecet jako ten do ktorego podłączasz raz i koniec. Tylko co wtedy z przenośnością takiego komputera?

#19 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 03 maja 2008 - 09:33

Ludzie, którzy go krytykują nie moga po prostu zrozumieć, że produkt nie jest kierowany do nich. Nikt nie wpycha nie każe kupować im MacBook Air, jeśli potrzebujesz więcej wejść/wyjść naturalnie dokonasz innego wyboru. To, że ktoś potrzebuje tylu opcji nie znaczy, że wszyscy na świecie potrzebują ich także. MacBook Air wypełnia doskonale lukę wśród komputerów przenośnych, tak jak robią to rózne modele samochodów w motoryzacji. Równie dobrze możńa by skrytykować samochód kombi za jego duży bagażnik. Nie przewożę szafy, nie mam psa i rodziny więc po co mi taki? skoro ja tego nie mam to po co innym samochód kombi? po co go wymyślili? Jeden potrzebuje samochodu wyścigowego, małego, z osiągami, ładnie wyglądającego inni potrzebują samochodu do pracy.

#20 TomekO

TomekO
  • 71 postów

Napisano 03 maja 2008 - 14:14

Jakby jeszcze można na nim było legalnie zainstalować Leoparda...

#21 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 03 maja 2008 - 14:20

Ale jedno przyznacie, dzieki takiemu wlasnie, a nie innemu, filmikowi, zauwazamy produkt ktorym producent swiadomie chcial nas zainteresowac. I zapewne przynajmniej kilku przy okazji ogladania komputerow w sklepie podejdzie i z ciekawosci dotknie takiego czy innego Thinkpada...Czyli efekt zamierzony-osiagniety.

#22 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 03 maja 2008 - 15:46

W ostatnim wydaniu Nexta piszą właśnie o tych dwóch komputerach. Zrobili małe podsumowanie, które uważam warto przeczytać. Jak dla mnie MacBook Air to nie jest sprzęt dla mnie. Okrojona wersja dobrego laptopa firmy Apple (MacBooka, MacBooka Pro). Bez portów USB (jeden port nie wiadomo na co przeznaczyć) bez napędu zewnętrznego. Jak dla mnie będzie się super sprawdzał u himalaistów, którzy siedzą sobie na jakimś szczycie i nie mogli zabrać za dużo sprzętu więc zabrali MacBook Air. Ale to tylko moje osobiste zdanie, a co do artykułu w Next naprawdę gorąco polecam.

#23 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 03 maja 2008 - 15:54

Gdyby nie wygląd i grubość [na mało tego sprzętu :P] to MB Air byłby moim notebookiem idealnym: - Nie korzystam z napędu [po co tracić czas skoro są karty pamięci HD, albo pendrive'y] - Portu USB idą w niepamięć, można bez problemu stworzyć taką konfigurację [np. z użyciem routera/huba] że nawet ten jeden pozostanie nieużywany. Apple po raz kolejny wykazał się niezwykłym wizjonerstwem, stworzył naprawdę notebooka przyszłości. Niektórym się to może nie podobać, ale w końcu to tylko jeden z pośród modeli tej firmy - Stefan nie każe przecież wszystkim kupować MB Air, gdyby tak było, to równocześnie z wydaniem MBA wycofano by pozostałe MB [tak jak to jest w przypadku wejścia nowej generacji]. Konkluzja bardzo prosta - nie chcesz? Nie kupuj!

#24 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 03 maja 2008 - 17:13

Apple po raz kolejny wykazał się niezwykłym wizjonerstwem, stworzył naprawdę notebooka przyszłości. Niektórym się to może nie podobać, ale w końcu to tylko jeden z pośród modeli tej firmy - Stefan nie każe przecież wszystkim kupować MB Air, gdyby tak było, to równocześnie z wydaniem MBA wycofano by pozostałe MB [tak jak to jest w przypadku wejścia nowej generacji].

Konkluzja bardzo prosta - nie chcesz? Nie kupuj!


Pewnie, że stworzył sprzęt nowej generacji, tylko ta generacja nie do wszystkiego da się zastosować. Mówisz, że można skonfigurować tak, że nawet ten jeden port byłby nieużywany. Ok, ale po co się męczyć z dodatkową konfiguracją, jeśli można by było dołączyć jeszcze dwa porty?
Ale tak jak mówisz,
nie chcesz? - nie kupuj!

#25 lukullus

lukullus
  • 194 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 maja 2008 - 20:40

wiecie, bo to jest tak: wszyscy się zakochali w Airze, ale otwarcie o tym nie mówią, ale gdy się dowiadują, że Air nie odwzajemnia ich miłości, od razu są dla niego złośliwi :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych