Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

SAD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#1 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 maja 2005 - 13:43

Witam Właśnie przyjechał do mnie świeżo kupiony minimaczek ;) (prezent dla młodego komunisty) Podczas pierwszego odpalenia bardzo się zdziwiłem gdy przywitał mnie system OSX 10.3 !!!! Zadzwoniłem do pani Iwony z SADu - też była bardzo zaskoczona.... Po chwili jednak dodała, że mogę sobie dokupić za 70 pare złotych Tigerka z promocji!!! Wyobrazcie sobie jakie jaja!!!!! Dodatkowo, ani ona ani nikt inny nie jest w stanie powiedzieć kiedy wersja uptodate będzie dostępna w Sadzie!!!!!!! Tyle na początek, czekam na mailowe wyjasnienie od pani Iwony smutny użytkownik Pantery

#2 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 25 maja 2005 - 13:44

Rzeczwyście "lekka" przesada... :evil:

#3 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 25 maja 2005 - 14:37

e tam... Ja bym sie nie przejmowal... w SADzie juz tak jest.. z moim MINI tez byly jaja az w koncu zadzowil ktos z przeprosinami i informacja ze mojego MINI jeszcze nie wyprodukowano. Kupilem QuickSilvera na allegro ilez mozna czekac :)

#4 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 25 maja 2005 - 14:40

hehe skopiuj od kogos tigera i ciesz sie piratem na zlosc sadowi :D - takie jest moje zdanie w tym temacie

#5 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 maja 2005 - 17:07

mam pytanie: czy w tym mini powinien byc tygrysek czy nie?

#6 ryba

ryba
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 maja 2005 - 17:24

!!! No ja nie moge! Sam chce kupic mini ale nawet nie wiem ile mnie moze czekac radosnych niespodzianek. Zdaj relacje gdzies chociaz jak sie malenstwo sprawuje. Jakby co to zapraszam na Irc. Co do tych zamowien to ja jestem pelen obaw. Ile czekales na realizacje?

#7 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 25 maja 2005 - 18:14

Zalezy

mam pytanie: czy w tym mini powinien byc tygrysek czy nie?

to zalezy od daty produkcji i sprzedazy, jesli zakup byl dokonany po pramierze a masz 10.3 na dysku powinna byc plyta instalcyjna tygryska w zestawie... tak mi sie wydaje. Ale pamietam ze w temaci MINI tak bylo z nowym iLife 05 byl poprostu dodany na DVD

#8 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 maja 2005 - 20:13

Maczek był zamówiony 23 maja - 24 przelałem kasę - 25 jest już u mnie (1.25 GHz, 512 ram) mail od pni Iwonki nie doszedł, a obiecała ........ tak czy siak muszę czekać na rozwiniecie sprawy.... Za kilka dni postaram sie opisac imaczka

#9 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 25 maja 2005 - 22:59

Maczek był zamówiony 23 maja - 24 przelałem kasę - 25 jest już u mnie (1.25 GHz, 512 ram)
mail od pni Iwonki nie doszedł, a obiecała ........
tak czy siak muszę czekać na rozwiniecie sprawy....

Za kilka dni postaram sie opisac imaczka


23maja zamowiony i bez Tigera !!!!! He he... a co oni go w lodowce chowali ???
Mogli go dac z WIN 98 !!!
Napisz prosto do Apple!!!
SAD w tym przypadku dziala na szkode Apple.
Zadnych doplat za Tigera !!!!!
To SAD musi w ramch przeprosin z ceny ktora zaplaciles, minimum polowe marzy jaka narzucil na minimac-a Tobie zwrocic !!!!
Slij maile bez konca zobaczysz ze tak sie stanie. Dokumentacje mailowa przesylaj w orginale i przetlumaczona Apple.
Za kazdym razem taka adnotacja musi byc ! po angielsku
"do wiadomosci Apple...... "
Nawiaz z nimi kontak !!


Jazzu co za ludzie.... moze trzeba jeszcze do okopu i helm na glowe ???
:evil: :twisted:

#10 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 25 maja 2005 - 23:08

Liverpool wygral no i Digiface ma racje... trzeba sie zajac nimi a panie Czesia to nie napisala bo paznokcie malowala... ja ja tez juz mam dosc dzwonienia do SAD'u

#11 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 maja 2005 - 23:31

i tak się stanie :D w piątek zobaczycie kopię maila :twisted:

#12 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 26 maja 2005 - 00:36

i tak się stanie :D w piątek zobaczycie kopię maila :twisted:

Mam nadzieje ze na wstepie wiesz co napisac....
np. Jestem oburzony ze taka firma ja SAD w Polsce szarga dobre imie Apple.
Na calym swiecie wszyscy otrzymuja wraz z computeram aktualny OS Tiger.
Nawet Ci o ile sie nie myle co kupli compa od 01.04 dostali po rejestracji nowy OS Tiger.
Odemnie firma SAD prubuje wyludzic jeszcze dodatkowo pieniadze za OS Tiger.
Prosze mnie nie zmuszac do tego zebym musial jezdzic do Niemiec i tam kupowac sobie komputer jak wielu moich znajomych. Powodem jest jak wszystkim urzytkownikom computerow Apple w Polsce jest fatalny stosunek SAD do klijentow. Tysiace telefonow o blachostke i najczesciej zadnej reakcji. Jestem Polakiem i w Polsce chce kupowac sprzet Apple itd.......

Ale na poczatku konkretnie fakty i przedstawienie sytuacji daty, nazwiska itd.

slowem zadnych jencow....... To Ty ich utrzymujesz !!! I oni dzieki Tobie zyja !!

kurka wodna...co za czasy.... (to z pl. filmu "nie lubie poniedzialku")

#13 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 maja 2005 - 10:31

Jak sie domyślam SAD ma podpisaną umowe z Apple UK? Może Ktoś zna odpowiedniego maila do nich? (obsługa klienta, dział reklamacji itp.) Na stronie www niestety nie moge znaleźć tych adresów. Z góry dziekuję.

#14 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 26 maja 2005 - 10:39

Kontakt

I tak wszystkie maile idą do Apple.com. Życzę powodzenia i pamiętaj, że to ty im płacisz, ale nie powinno być problemów.

#15 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 maja 2005 - 11:30

Oj optymisci, optymisci.Moze to i Wy im placicie ale oni bez waz sobie tez poradza i bez Was nie umra z glodu. Niestety nawet jak sie na nich Nadasacie i Obrazicie to i tak za miesiac albo dwa bedziecie "gnieść czapkę" jak padnie klawiatura lub myszka i teba bedzie kupic nowa na fakturke. Pozd;) 8)

#16 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 maja 2005 - 11:51

Smutne i prawdziwe, ale mail nic nie kosztuje.....

#17 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 maja 2005 - 12:59

o swoje to nalezy sie upominac!!!! czekam na dalsze rozwiniecie sprawy....

#18 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 26 maja 2005 - 13:07

Oj optymisci, optymisci.Moze to i Wy im placicie ale oni bez waz sobie tez poradza i bez Was nie umra z glodu. Niestety nawet jak sie na nich Nadasacie i Obrazicie to i tak za miesiac albo dwa bedziecie "gnieść czapkę" jak padnie klawiatura lub myszka i teba bedzie kupic nowa na fakturke.

Pozd;) 8)

A ja myslalem ze czasy sie zmienily (zmieniaja), a tu widzie ze bez czekoladki, kwiatka , szczucznego usmiechu na twarzy i koperty z walorami nie ma co podchodzic.
Czy w kolejce po maslo w spozywczym tez tak jest ???
BigMac mam nadzieje ze ty tak nie robisz ??? i to tylko tak sobie napisales......

Realija sa takie ze to psychologia : klijent _ sprzedawca......
Jak zaczniesz sie klaniac i dasz sprzedawcy do zrozumienia ze nie masz wyboru, to wiadomo pusci Cie z torbami.
To nie prawda ze bez Ciebie przezyja...... jak tak dalej pociagna to bankructwo murowane...
Myslisz ze Apple sie nie intersuje dlaczego tak malo MAC-ow w Polsce sie sprzedaje ??
A ja Ci powiem ze bardzo sie interesuje.
Wszystko ma poczatek i koniec. Tu nie chodzi o obrazanie, nasadzanie sie itd.
Tu chodzi o to zeby teraz, dzis i za tydzien byc tak samo obsluzonym i zeby miano do ciebie szacunek. Konkrety, kazdy moze sie pomylic, ale to nalezy zrekompensowac.
Pamietaj ze SAD dziala w opisanym przypadku na szkode Apple i swoja.
To sie kiedys skonczy, a opinia pojdzie za nimi. I kto tam bedzie kupowal ??? Zobaczysz juz niedlugo to sie zmieni.....
Problem w tym ze nie znasz swoich praw.
A PL jest w EU i to wszystko obowiazuje tak samo u mnie jak u Ciebie.
Jestem pewien na 100% ze "tom_mac" jesli bedzie konsekwenty i zeczywiscie konkretnie przedstawi sprawe i poinformuje o wszystkim Apple.
To jak mu klawiatura wysiadzie to za trzy dni bedzie mial w domu dwie nowe do wyboru !!!

Drugie wyjscie to 100 telefonow i czapkowanie w SAD , a oni sie z Ciebie smieja.

To nie optymizm !! To normalne zachowanie i dociekanie swych praw.
Pozytym tak jak napisal "tom_mac" to chca od niego jeszcze pieniadze za Tigera !!!!
A to juz jest karalne, to oszustwo i wyludzanie.
Dobry adwokat wygrywa sprawe na 100% na podstawie prostych paragrafow obowiazujacych w EU i prawie polskim.
Malo tego jeszcze osobno odszkodowanie mu sie nalezy.
Ech........ co ja bede uswiadamial.....

Puki co wybrales wariant malo drastyczny, ale niesamowicie skuteczny, maile do Appel dzialaja skutecznie. Tam jest wogole taki dzial ktory konkretnie sprawdza wszytko i reaguje stosownie.

Wybor jest prosty. Strach Cie zje, albo go pokonasz!!

"tom_mac" nie daj sie !! ...a zobaczysz ze bedziesz mogl z glowa do gory podniesiona powiedziec ze teraz mnie obsluzono jak nalezy.

#19 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maja 2005 - 12:21

OK, mail poszedł

Szanowni Państwo!

Do niedawna byłem przekonany, że wszystkie komputery zakupione w państwa firmie posiadają załączony aktualny system operacyjny.
Niestety z przykrością musze stwierdzić że komputer MACMINI zakupiony w dniu 24 maja 2005 roku (FV 417/WWW z dania 24-05-2005) został dostarczony z systemem 10.3.8!
Nie zaprzeczalnym faktem jest, że w dniu 29.04.2005 roku była premiera systemu 10.4 W związku z powyższym chciałbym zapytać, czy powszechnie stosowana praktyką ze strony firmy Apple oraz jej przedstawicieli jest dostarczanie nowych komputerów, zakupionych niemal miesiąc po premierze nowego systemu ze starym OS? Ponadto, uważam, ze proponowanie klientowi dopłaty do aktualizacji systemu jest poważnym nadużyciem.
Proszę o jak najszybsze zajęciem oficjalnego stanowiska w powyższej sprawie.

Z poważaniem
Tomasz Cała
Mobilus Motor sp. z o.o.



To Whom it may concern.

Dear Sirs,

Not long ago I was convinced that buying computer from your company the up-to-date operating system is included.
Unfortunately I have dissatisfied myself that computer MACMINI purchased on 24th of May 2005 (the invoice FV 417/WWW dated 24-05-2005 Seller: SAD sp. z o.o. POLAND) was delivered with the system 10.3.8!
Undeniable fact is that on the 29th of May this year there was the premiere of the system 10.4. According to that I would like to ask if supplying new computers with old system a month after the premiere of the new one is a common practice of Apple and its representatives. Additionally I personally think that suggesting to the customer to pay extra for the update of the system is a serious abuse.
I kindly ask for your official statement in that case as fast as possible.

Best regards
Tomasz Cala
Mobilus Motor sp. z o.o.

[ Dodano: 2005-05-27, 13:23 ]
A oto odpowiedź

Szanowny Panie,

oficjalna polityka firmy Apple w tej sprawie przedstawiona została 13 kwietnia na stronie:

http://www.apple.com/macosx/upgrade/

Żółta ramka z tekstem:
If you purchased a new Mac on or after April 12 that didn?t include Tiger, you can upgrade for just the cost of the media. Learn more.
I tu link prowadzący do: http://www.apple.com/macosx/uptodate/


Odpowiednikiem tych stron WWW są strony w języku polskim:

http://www.apple.com...sx/upgrade.html

gdzie w stosownej żółtej ramce znajduje się informacja :

Osoby, które po 12 kwietnia zakupiły nowego Maka bez Tigera, będą mogły go otrzymać po kosztach nośnika. Więcej.

i odsyłacz do http://www.apple.com...x/uptodate.html

Co więcej, na stronie z danymi technicznymi dot. Maka mini (ze strony sklepu WWW linkowana linkiem pt. Więcej informacji) http://www.apple.com...mini/specs.html znajduje się informacja:

Oprogramowanie systemowe
Mac OS X wersja 10.3 ?Panther,? zawiera środowisko Classic, Mail, iChat AV, Safari, Sherlock, Address Book, QuickTime, iSync, iCal

Innymi słowy, tak, jest to oficjalna polityka firmy Apple.

Oczywiście, jeśli nie jest Pan zadowolony z dokonanego zakupu za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, na mocy przepisów o sprzedaży konsumenckiej może Pan w ciągu 10 dni dokonać zwrotu towaru nie noszącego śladów używania w oryginalnym opakowaniu.

Serdecznie pozdrawiam -

--
Jerzy W. Bebak
Marketing Manager
Apple IMC Poland
jurek@apple.com.pl

#20 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 maja 2005 - 12:32

co mnie martwi...

Apple would like to give you the opportunity to upgrade to Mac OS X v10.4 ?Tiger? for US$9.95* and change the way your Mac works for you. *Product availability: April 29th, 2005.

*Covers product plus shipping and handling fee. U.S. customers add appropriate state sales tax.

oraz

Ci z Państwa, którzy zakupili komputer kwalifikujący się do uaktualnienia w dniu 12 kwietnia 2005 roku lub później bez kopii Mac OS X 10.4 ?Tiger? i spełniają warunki, mogą zakupić upgrade Up-To-Date w cenie 79 zł.



#21 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maja 2005 - 12:36

Przypominam, jesteśmy prawie miesiąc po premierze Tigera. Promocja up to date chyba miała dotyczyć tych którzy kupili komputery na chwilę przed premierą!?

#22 ryba

ryba
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 maja 2005 - 13:03

zgroza

#23 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 27 maja 2005 - 14:07

:mrgreen: Ja mam wielkie klopoty z poprawna pisownia....ale daty to potrafie odczytac.... !!! :mrgreen: Pan Jerzy W. Bebak Marketing Manager Apple IMC Poland odpisal kompletnie nie na Temat !!! To znaczy ze idzie mi coraz lepiej z j.polski. A pan W. Bebak musi chyba isc do szkoly albo okulisty. No chyba ze zdazyla mu sie pomylka raz na 1000 przypadkow. Kazdemu moze w koncu ...ale mimo wszystko troche smieszne......:mrgreen: tom_mac zapomniales o jednej istotej sprawie w listach powinien byc dopisek: do wiadomosci: 1.Apple, 1 Infinite Loop Cupertino.....itd 2.MyApple- Forum 3...... tom_mac To sie nadaje do prasy !!!! Slij dalej mysle ze wielu jest bardzo ciekawych przebiegu i finalu tej sprawy. He he... no to sensacja. A najbardziej ciekaw jestem co na To Centrala Apple ?? Pan Jerzy W. Bebak conajmniej zasluzyl na czerwona kartke. :mrgreen:

#24 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 27 maja 2005 - 14:22

o zgrozo ... nie rozu,miem polityki prowadzonej przez SAD i Aplle. Chcac nie chcac sami na siebie pisza wyrok .. zamiast umacniac marke apple, ze porzadny sprzet profi i w ogole pokazuja ze wcale tak nie jest za wszystko chca kase, kreca z os kuponami ( ciekawe czy taka ŁAche tylko w PL robia ? Jedno mnie wqrza to traktowanie klientow ktorych na ich zabawki jest b malo .. mimo tego szopki robia .. za duzo zapasow magazynowych z panthera ? ze daja jeszcze stary os ? zycze wygranej !! nie mozna sobie odpuszczac tym bardziej ze te komputery nie kosztuja pare stowek !

#25 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maja 2005 - 14:47

za duzo zapasow magazynowych z panthera ? ze daja jeszcze stary os ?


moze maja zbyt duze zapasy ale powinnie dawac panterke i tygryska a nie sama pantere :roll:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych