Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipod 4G 40GB awaria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 thomash

thomash
  • 8 postów

Napisano 24 kwietnia 2006 - 07:59

Witam, podlaczylem swojego poda do portu usb. System go nie wykrył. Przylozylem ucho. Dysk startował, chodził ok 20-25sek poczym sie zatrzymywał i startował na nowo... odłączyłem od kompa. puscilem muzyke.. mysle.. jest ok. gra.. sprobowalem jeszcze raz, inny port usb - to samo :(. Po odlaczeniu nadal zakaz wjazdu i dysk ryje... myśle zrestartuje... po restarcie Folderek, wykrzyknik, contact apple/ipod/support :(... Sciagnalem updatera, podlaczam ipoda, a on ani nie wykryty przez system ani wstać nie chce.. tym razem dysk startował co 3-4 sek, updater go nie widzi.. po chwili męczarni pojawila sie ikona bateryjki pustej (na cały ekranik). Proba podłączenia do ładowarki sieciowej w celu naładowanie ipoda rowniez nie pomaga. Oprogramowanie proboje wystartowac w nieskończoność :( Pozostaje serwis?? HELP Thomash

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 24 kwietnia 2006 - 08:16

Chyba zbliżasz się powoli do padnięcia dysku :( więc pewnie serwis :)
ostatnio do nich napisałem i otrzymałem odpowiedz bardzo smucącą:

Witam,

Koszt wymiany dysl]ku 30GB to rownowartosc 210 USD (tj. ok 680 zl) , a 20GB 170 USD (tj. ok 550 zl). Cena w PLN zalezy od biezacego kursu sprzedazy USD wg NBP.

Pozdrawiam

Marcin Litkie
iPod service
SAD Sp. z o.o.
ul. Mangalia 4
02-758 Warszawa
tel. 651-61-55 wew. 135


alternatywą jest http://www.allegro.p...river_20gb.html
taki dysk... wymiana zajmuje kilkadziesat sekund....

No chyba że twój iP jest jeszcze na gwarancji :)

#3 cybermantis

cybermantis
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 kwietnia 2006 - 08:17

sprobuj zostawić go na ładowaniu na kilkanaście godzin podobno pomogło paru osobom

#4 Luko

Luko
  • 6 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 kwietnia 2006 - 10:12

Jakim natężeniem prądu ładowarka oryginalna "traktuje" iPoda ?? Bo mam podobny problem i chcę kupić ładowarkę, a nie wiem dokładnie jaki prąd na wyjściu daje zwykła ładowarka sieciowa. Pomoże ktoś ??

I jeszcze jedno: która lepsza z tych na allegro [niestety na oryginalna mnie w tej chwili nie stać :(]
[url]http://allegro.pl/item97931499_ipod_ladowarka_sieciowa_logic3.html[/url]
czy może
[url]http://allegro.pl/item98311455_zasilacz_12v_230v_kabel_usb_ipod_3g_4g_nano_i_inne.html[/url]

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 kwietnia 2006 - 10:15

5V 1.0A - taką ładowarkę dostajemy standardowo z iPod Photo (to samo co 4G)

#6 thomash

thomash
  • 8 postów

Napisano 24 kwietnia 2006 - 11:47

ładowanie tu nic nie da.. będzie startował w kółko dysk, bateria sie nie naładuje :( Wymiana dysku wchodzi w gre, jak bede wiedziec czy ten co mam (40gb) jest uszkodzony. Moim zdaniem nie jest. Predzej bateria + oprogramowanie ipoda. Niestety nie mam gwarancji. Dam do naprawy do cortexu w poznaniu zobaczymy co powiedza...

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 24 kwietnia 2006 - 11:58

o ładowaniu iPoda mieliśmy już wątek najlepsze rozwiązanie to aktywny HUB USB 2.0 Co do dysku ja mam iP Photo w którym działa menu serwisowe a dysk właśnie warczy sobie jak twój :) a czy próbowałeś go odpalić z menu serwisowego i resetować :?: Jak będziesz w serwisie to od razu zapytaj-dla mnie o ceny wymiany dysku w 4G może są tańsi od sadystów :?

#8 thomash

thomash
  • 8 postów

Napisano 24 kwietnia 2006 - 19:53

o ładowaniu iPoda mieliśmy już wątek najlepsze rozwiązanie to aktywny HUB USB 2.0

Co do dysku ja mam iP Photo w którym działa menu serwisowe a dysk właśnie warczy sobie jak twój :)

a czy próbowałeś go odpalić z menu serwisowego i resetować :?:
Jak będziesz w serwisie to od razu zapytaj-dla mnie o ceny wymiany dysku w 4G może są tańsi od sadystów :?


1. co to jest menu serisowe i jak sie to odpala??
2. pan w cortlandzie na moje rewelacje stwierdzil, ze on NIGDY NIE OTWIERAŁ IPODA, ze mam odrazu wysylac do warszawy, BO ONI TAM MAJĄ SCHEMATY! :) Nie mialem za bardzo o czym z kolesiem gadać, ale miły był :D

thomash

#9 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 24 kwietnia 2006 - 20:16

2) otwarcie iPoda i wymiana dysku to kwestia kilkudziesięciu sekund. Dodam że menu serwisowe działa nawet kiedy dysk jest odpięty a iPod otwarty. 1) Menu serwisowe włącza sie trzymając menu i przewijanie wstecz zaraz po zaświeceniu jabłka.

#10 thomash

thomash
  • 8 postów

Napisano 25 kwietnia 2006 - 05:20

dzeiki! cenna wiadomość!
wczoraj probowałem jeszcze raz go uruchomic - ikonka baterii, mysle zostawie moze sie podladuje.. za 5 minut caly ekranik byl czarny (jakby brightnesa na 0 ustawic, albo wylany wyświetlacz), zmartwiony odpialem wtyczke, zgasł, martwy całkiem, nawet po podpieciu do zasilania. Bateria, czy coś wiecej? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
wymienie baterie, odepne dysk i odpale menu serwisowe.. dam znac o efektach, no i oczywiscie bede zadawal duzo pytan... a co.. dla potomnych :)

[ Dodano: 2006-05-13, 10:45 ]
:) ciąg dalszy historii:
Zamowilem baterie do ipoda (wraz z pałeczkami do jego otwierania). Dotarla przesylka. Jakies 3 h nie moglem sobie poradzic z jego otworzeniem... w koncu udało sie. Problem rozwiazal sie w momencie gdy odpialem wyczke z bateryjka i dysk. Do byl reset calkowity, lacznie z data, godzina itd. Po ponownym uruchomieniu (jeszcze na starej baterii) ipod wstal! Wymienilem baterie na nowa poskrecalem i smiga do teraz (4 dni).

Thomash




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych