Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z iPod 4gen 20GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Luko

Luko
  • 6 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 kwietnia 2006 - 18:24

Witam, po przeglądnięciu tematów z problemami iPod-ów nie znalazłem niestety odpowiedzi na moje pytania :( Opiszę pokrótce historię mojego iPod-a. Otóż znalazłem go na imprezie przy barze [nie, nie był w kieszeni jakiegoś użytkownika :P Leżał sobie spokojnie na ziemi i ja go podniosłem] :) Był tylko w etiu, dokupiłem więc kabelek USB i słuchaweczki i rozkoszowałem się muzyką :) Po jakimś czasie wpadłem na pomysł upgrade software-u, pogooglałem na forach, ściągnąłem oprogramowanie i zrobiłem update. I tak sobie mój iPod działał ok 1 miesiąca. Pewnego dnia się zawiesił [pierwszy raz na nowym sofcie]. Próba restartu i ikonka smutnego iPoda i link do stronki. Po włączeniu dysk chrobocze, ale tak jakoś dziwnie, jakby nie mógł wystartować :( Robiłem już chyba większość rzeczy, jakie tam piszą i nic :( Nie posiadam niestety ładowarki oryginalnej i nikt z moich znajomych nie ma takiego sprzętu. Po podłączeniu do komputeraz nie widzi go wogóle, nie ładuje ani nic. [Sprawdzane na kilku komputerach, systemy Win2000/XP] Zastanawia mnie jedna rzecz jeszcze, po podłaczeniu do PC i restarcie iPod-a pojawia się bateria z błyskawicą. Rozważam 2 możliwości: 1.Umarła bateria 2.Umarł dysk W związku z tym pytania: 1.Czy kupno ładowarki sieciowej może pomóc [ew. czy jest ktoś z Krakowa, kto mógłby mi jakoś pomóc] (pyt do właścicieli oryginalnej ładowarki: jaki prąd generuje ?? Bo widziałem na allegro jedna oryginalną Apple i na wyjściu miała 5V/600 mA, a USB ma 500mA na wyjściu z tego co wiem) 2. Czy lepiej kupić nową baterię ? 3. Jeśli umarł dysk, to gdzie taki dostanę [ofkors odpada Apple i serwis - problemem są $ :(] 4. Czy mogłem go przemrozić ? [był w wewnętrznej kieszeni kurtki jak chodziłem w te mrozy na uczelnię] To chyba tyle, przepraszam za długiego posta, ale nie mogłem nigdzie znależć o tym, a rady z jednego forum, żeby "puknąć" iPod-a to zaskoczy może i że to pewno głowica dysku zostawiam sobie na później ;) Proszę o pomoc Pozdrawiam

#2 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 20 kwietnia 2006 - 19:17

1 pyt - tak reszta nie sprobuj z ladowarka sieciowa i kombinacjami roznych klawiszy na ipodzie. jak nie zadziala to daj do serwisu.

#3 karuul

karuul
  • 20 postów
  • SkądWro

Napisano 01 maja 2006 - 18:00

1. Ładowarka wątpie, że pomoże jesli to dysk skwierczy i nie może odpalić 5V/1A
2. Raczej nie wina bateri
3.
http://www.allegro.pl/item101441967_hit_mini_dysk_1_8cala_toshiba_do_ipod_iriver_20gb.html
4. A co do przymrożenia to powinno być moim zdaniem chwilowe

POZDRAWIAM

#4 Luko

Luko
  • 6 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maja 2006 - 18:29

Powracając do problemu: zamówiłem baterię, włożyłem, ładowałem i dalej to samo :/ więc chyba jednak dysk. Z tym, że pokazuje mi najpierw ikonkę smutnego iPoda a potem ikonkę baterii :roll: chyba muszę jednak wymienić dysk :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych