Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Firefox


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 19 kwietnia 2008 - 11:10

Na początku od razu chciałbym napisać, ze ten wątek będzie przeznaczony dla użytkowników Firefoxa i wolałbym, żeby nie było przekomarzania sie, ze tamta przeglądarka jest lepsza, a ta gorsza. Jeśli temat sie rozwinie, to prosiłbym o przyklejenie moderatora. Jak większość z nas zaczynałem swoja przygodę z przeglądaniem internetu od IE. Połączenie z internetem było jeszcze wtedy poprzez modem, ale cieszyliśmy sie z rodzinka, ze możemy sobie pospacerować po swiatowych witrynach. Ponieważ każde rozpoczęte 3 minuty, to była jednostka, za którą TePsa kasowała, przygotowywało sie wstępnie plan odwiedzania poszczególnych stron, otwierając kilka okien z adresami i patrzyło na zegarek. Jak już naciągnęły sie stronki, wyłączało sie modem i po przeczytaniu znowu dalej j.w. Bylo to meczące, ale nie było innego wyjścia. Lącza SDI kosztowały dożo a i dostępność była mała. Moze nie wszyscy to pamiętają, ale tak było. Piersza alternatywną przeglądarką z którą sie zetknąłem była Opera. Moja zona do tej pory sie z nią nie rozstaje, a ja cenie sobie ja za najszybsze na świecie przejście do poprzedniej strony (notabene gdyby ktoś miał pomysł jak to zrobić w FF byłbym b. zobowiązany). Do tej pory korzystam z Opery, ale od kiedy pojawił sie FF, to powoli on stawał sie moja osobistą przeglądarką. Co dla mnie ważne jest dostępny na obie platformy PC i Mac i nie muszę sie rozstawać ze swoimi przyzwyczajeniami. Kilka dni temu padł mi Windows, a ze ma zainstalowany OSX na tej samej maszynie postanowiłem szybko przenieść prace na Tigera. Ponieważ często zmieniam komputery nauczyłem sie szybko robić backupy. FF swoj folder roboczy ma w XP : dysk systemowy/Documents and Settings/(user name)/Dane aplikacji/Mozilla/Firefox/Profiles/***.default Backup polega na skopiowaniu tego foldera, wklejenie go po instalacji FF na nowym systemie i zmianę jego nazwy na taki jak FF sobie przy nowej instalacji zrobił. A ze miałem duzo waznych rzeczy na dysku c: i nie mialem czasu na nowa instalacje windows, postanowiłem sprobować zrobić coś podobnego na OSX. Odnalazlem folder FF: Volum Name/Users/user name/library(biblioteki)/Application Support/firefox/profiles/***.default skopiowałem z wersji PC ***.default i zmieniłem nazwę na taka jak FF nadal w tym folderze. Jakie było moje zaskoczenie, jak po naciśnięciu ikonki mojej ulubionej przeglądarki pojawiły sie stronki na których ostatnio skończyłem przegladanie. Malo tego, wszystkie hasła zostały zachowane, ustawienie przeglądarki, wygląd, zakładki. Wszystko na tym samym miejscu. Mam nadziej, ze moje doświadczenie przyda sie kolegom, ktorzy przeszli na Macki. A tez liczę, ze inni podziela sie tez swoimi odkryciami.

#2 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 12:19

Dzięki wielkie!!! Korzystałem z Safari z lenistwa :P a wkurzało mnie kilka rzeczy w nim. Teraz mam mojego FF na Mac OSie. Do tego FF na Mac'u wygląda nieporównywalnie lepiej niż na PC :)

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 kwietnia 2008 - 12:38

Firefox na OS X'ie jest masakrycznie paskudny IMO
3 to już krok naprzód, ale i tak nie zachwyca
więc jeżeli już Fx to z GrApple - Aronnax`s Firefox Themes

#4 _kaz

_kaz
  • 213 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 12:41

Macki to ma ośmiornica :P

#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 19 kwietnia 2008 - 13:08

Dzięki wielkie!!! Korzystałem z Safari z lenistwa :P a wkurzało mnie kilka rzeczy w nim. Teraz mam mojego FF na Mac OSie.

To tak jak ludki na windows korzystaja z IE.
Ja po nowej instalce XP, IE uzywam tylko do sciagniecia FF :grin:

Do tego FF na Mac'u wygląda nieporównywalnie lepiej niż na PC :)


Tu sie nie zgodzę, może w niektórych sprawach jest szybszy, ale co do wyglądu, to brakuje mi ikonek przy linkach w zakładkach osobistych.
Jak byście odkryli coś nowego, to piszcie.
Po to właśnie jest ten watek.

#6 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 18:03

napisałem że wygląda :) działania nie porównywałem, bo jak dla mnie obie przeglądarki w wersji podstawowej dają podobny komfort użytkowania. no i o wyglądzie to oczywiście mówię o FF 3 (beta 5)

#7 Orksos

Orksos
  • 164 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 15:29

Wygląd FF to sobie sami możecie zmienić mój wygląda jak safari (więc jest naprawdę ładny ;-) ) Polecam motyw GrApple Yummy (blue) 0.9.9.8.1 dostępną w dodatkach i działa z FF 3b5. Również polecam Autofill Forms 0.9.2.2. Z tymi dodatkami to mamy 99,9% funkcjonalność safari poprawioną o zalety FF. Dobra jest jeszcze Adblock Plus 0.7.5.4 Wywala 99% reklam tak więc na przykład na onecie nic mi nie przeszkadza ;-) Natomiast co do działania to jest jedna prosta rzecz FF nie rozjeżdża żadnej strony z której korzystam a safari wiele łącznie z serwisem transakcyjnym w Citi.

#8 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 kwietnia 2008 - 15:35

:roll: pokaż mi stronę którą rozjeżdża Safari? nie żebym bronił S, ale takie argumenty są bezsensowne - tak samo IE będzie lepsze od Opery, bo niektóre strony są błędnie napisane i dobrze wyglądają tylko pod IE... a o GrApple pisałem już wyżej ;)

#9 lukas

lukas
  • 565 postów
  • SkądKTW

Napisano 20 kwietnia 2008 - 16:16

A ja wszędzie korzystam z Safari... I na Windows i na Mac'u.

#10 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 20 kwietnia 2008 - 16:42

safari rządzi:mrgreen: chociaż mam też firefox 3

#11 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 20 kwietnia 2008 - 16:50

Firefoxa używam od samego początku kiedy tylko pojawił się w internecie. Uważam, że jest najlepsza przeglądarka. Używałem jej na PC, po przesiadce na Maca także z przyzwyczajenia zainstalowałem liska. Potem przesiadłem się na Safari, ale nie mam najlepszego zdania o niej, u mnie działa bardzo długo, potrafi się zawiesić, czekam zanim otworze kartę z linkami itp. Wróciłem do FF3 i jestem w pełni zadowolony.

#12 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 kwietnia 2008 - 16:52

safari rządzi:mrgreen: chociaż mam też firefox 3


Jeśli masz FF 3 i jesteś z niego zadowolony, to przynajmniej napisz o jego nowych, lepszych funkcjach, opcjach.
Ja tez używam czasem Safari, szczególnie do ogladania strony apple.com, bo w ff np filmiki mi nie działają.
Ale to chyba zagrywka monopolistyczna, tak jak M$ zmusza do używania IE.

#13 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 20 kwietnia 2008 - 16:59

Jeśli masz FF 3 i jesteś z niego zadowolony, to przynajmniej napisz o jego nowych, lepszych funkcjach, opcjach.
Ja tez używam czasem Safari, szczególnie do ogladania strony apple.com, bo w ff np filmiki mi nie działają.
Ale to chyba zagrywka monopolistyczna, tak jak M$ zmusza do używania IE.


Iro coś musisz mieć "zwalone" u mnie filmy na apple.com działają, wszystkie bez wyjątku.

#14 dick.advocaat

dick.advocaat
  • 93 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 20 kwietnia 2008 - 17:08

czy u Was też Skąpiec.pl :: Porównanie cen w 900 sklepach internetowych rozjeżdza się pod Safari?

#15 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 kwietnia 2008 - 17:50

Iro coś musisz mieć "zwalone" u mnie filmy na apple.com działają, wszystkie bez wyjątku.

Mam wersje 2.0.0.14
I u mnie chcą sie zapisać na dysku, a jak zapisze, to nie odtwarza, błąd pliku.
Ale to mały pryszcz. Tak rzadko wchodzę na ta stronę, ze mi to nie przeszkadza.

---- Dodano 20-04-2008 o godzinie 16:52 ----

czy u Was też Skąpiec.pl :: Porównanie cen w 900 sklepach internetowych rozjeżdza się pod Safari?


Tak. U mnie cały dol w prawo przesunięty.

#16 houp

houp
  • 32 postów

Napisano 22 kwietnia 2008 - 21:27

Dla osób, które z jednej strony chcą/lubią/cenią/potrzebują Firefoxa na MacOSX a z drugiej, uważają, że wygląda jakoś tak z innej bajki i w ogóle ;) być może powinny zainteresować się przeglądarką Camino - "Mozilla Power, Mac Style":

Camino. Mozilla Power, Mac Style

Na stronie twórców jest m.in. dokument o tym jak przenieść się z Firefoxa na Camino:

Camino. Documentation. Migrating from Firefox

Przydaje się wszędzie tam, gdzie np. twórcy stron są na tyle "profesjonalni", że w Safari nie działa... Poza tym jak dla mnie ogólnie "po prostu działa".



Pozdrawiam,
-ja.

#17 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 kwietnia 2008 - 08:17

Firefox - tylko 1% do trzydziestki w Europie. Polska dogania lidera.

Gratulacje.
Sam widzę po swojej stronce, że FF pnie się do góry (47,15% udziału.).

#18 radek-wawa

radek-wawa
  • 183 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 26 kwietnia 2008 - 09:24

FF official hool ;)

czy u Was też Skąpiec.pl :: Porównanie cen w 900 sklepach internetowych rozjeżdza się pod Safari?


cały kontener z zawartością poniżej menu poleciał na prawo - coś musieli spieprzyć z pozycjonowaniem :D

A do IRO - wiesz kolego ja rozumiem że lubić można przeglądarkę, lubić można producenta sprzętu, można używać czegoś najczściej, ale odnoszę wrażenie że gdyby nie płeć piękna na świecie, to jedynym obiektem Twoich westchnień byłaby przeglądarka FF ;)

Profilaktycznie dodam że używam FF, używam safari, używam Opery - tej ostatniej tylko przy sprawdzeniu czy projekt dobrze leży :)

#19 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 kwietnia 2008 - 12:45

... do IRO - wiesz kolego ja rozumiem że lubić można przeglądarkę, lubić można producenta sprzętu, można używać czegoś najczściej, ale odnoszę wrażenie że gdyby nie płeć piękna na świecie, to jedynym obiektem Twoich westchnień byłaby przeglądarka FF ;)

FF nie jest obiektem moich westchnień, a tylko i aż narzędziem pomagającym w codziennej pracy i rozrywce.
Stworzyłem ten wątek, bo widzę, że sporo ludzi ma problemy z Safari i nie wie co robić, a FF wg mnie jest najlepszą alternatywą.
Po za tym sporo ludzi na PC używa Fierefoxa i przynajmniej na początek ten program zachowuje się na macu 'swojsko'.

#20 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 27 kwietnia 2008 - 17:56

Pojawiła się wersja alfa FF 4.

#21 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 kwietnia 2008 - 18:21

o, i to już jakiś czas temu tak naprawdę (jakiś miesiąc?)
i to nie jest alpha tylko pre alpha - IMO całkiem spora różnica...

Mozilla Firefox 4 - już jest. W wersji pre-alfa, oczywiście - Aktualności IDG.pl

#22 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 28 kwietnia 2008 - 21:50

Przeglądarka Firefox 2 stała się najczęściej wykorzystywaną przez polskich internautów aplikacją do przeglądania witryn WWW.

Safari widocznie ma tak znikomy promil, że nie jest w ogóle notowana.

Źródło Ranking.pl

#23 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 28 kwietnia 2008 - 21:59

Pojawiła się wersja alfa FF 4.


Nie skończyli jeszcze FF3 a już zabierają się za 4? :confused:

#24 bmw8989

bmw8989
  • 22 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 22:28

Witajcie ale gdzie macie te programy w Apple iphone czy w komputerze bo jestem w tym zielony a chciałbym polepszyć swój telefon i nie wiem co do niego powgrywać i jak to zrobić pomóżcie?

#25 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 28 kwietnia 2008 - 22:35

Witajcie ale gdzie macie te programy w Apple iphone czy w komputerze bo jestem w tym zielony a chciałbym polepszyć swój telefon i nie wiem co do niego powgrywać i jak to zrobić pomóżcie?


Kolego, dział ajfon jest tu!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych