Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana baterii w iPodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekatomek

tomekatomek
  • 128 postów

Napisano 18 kwietnia 2008 - 12:19

Witam. Zastanawiam się nad taką rzeczą co zrobić jak zużyje się bateria w iPodzie? Wiadomo przecież że każda bateria w miarę upływu czasu traci swoje parametry i zmniejsza się jej żywotność. Co wtedy? Kupić następnego drogiego iPoda?

#2 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 kwietnia 2008 - 13:37

Wydaje mi się, że nie da się wymienić baterii w iPod, a przynajmniej nie bez problemów... Chociaż patrząc na to z drugiej strony, np. telefony pozwalają wymieniać baterię, ale nigdy z tej opcji nie korzystałem, bo zanim akumulatorek przestawał trzymać dłużej niż dwa dni to telefon był już przestarzały i mocno sfatygowany :) i wymieniałem całość...

#3 Dragon

Dragon
  • 206 postów
  • SkądChorzów

Napisano 18 kwietnia 2008 - 23:17

zasadniczo da się w domu wymienić baterie w iPodzie. Ale według mnie lepiej oddać do nieautryzowanego serwisu i zapłacić za to 10zł, ja np w ten sposób zepsułem swój sprzet

#4 greenway69

greenway69
  • 38 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 00:24

Wydaje mi się, że nie da się wymienić baterii w iPod, a przynajmniej nie bez problemów...

W zasadzie nie jest to az tak skomplikowana sprawa, jak mogloby sie wydawac. Wymiana baterii w iPod Photo zasjmuje doslownie kilk minut.
ifixipodsfast.com iPod How To Video Tutorials - iPod Photo Battery Replacement Tutorial
Stad zas mozna sciagnac dokladny instruktaz jako plik pdf. Jesli ktos z was bedzie probowal - powodzenia! Ja na szczescie przez jakis czas nie bede musial sie tym jeszcze martwic ;)

#5 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 kwietnia 2008 - 14:25

na youtube sa nawet filmy. do baterii dodawane sa specjalne narzedzia ktore ulatwiaja otwieranie ipoda (bo tylko to trzeba zrobic), a cala wymiana trwa nie dluzej niz kilkadziesiat sekund. jak sie ktos uprze to otworzy ipoda za pomoca tego, co mu akurat w reke wpadnie. ja uzywam karty doladowan plusa bo nie mam takich narzedzi. koszt baterii to <5$ na ebayu i 40-50zl na alledrogo.

#6 Myszonka

Myszonka
  • 64 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 21 kwietnia 2008 - 15:36

Czyli cały bajer polega tylko na kupieniu baterii i otworzeniu ipoda a reszta juz "sama" pójdzie, tak? Bo ja niestety muszę juz wymienic baterie w moim staruszku ( 5 godz non-stop i pada) a zupełnie nei wiem jak sie do tego zabrać...

według mnie lepiej oddać do nieautryzowanego serwisu


a gdzie taki mogę znaleźć? w obrębie Katowic.... (aaa tak dla informacji, jeśli nikt nie podawał, to w Silesii otwiera sie iSpot ;] )

#7 pirat-ust

pirat-ust
  • 345 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 21 kwietnia 2008 - 16:01

ja już mam taką wprawę w otwieraniu że w min potrafię dysk wymienić a jak się nudzę to sobie go rozkręce nic mu się niedzieje a i jest on bardzo nieszczelny.(bynajmniej 5 i 5.5 g)

#8 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 18:48

blog.fotogenia.info iPod - wymiana baterii

#9 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 kwietnia 2008 - 19:10

nozem to troche drastyczne. :)

#10 Babidi

Babidi
  • 330 postów
  • SkądJeżyce Terrorists

Napisano 21 kwietnia 2008 - 19:16

Wymieniałem w każdym dużym modelu ipoda już baterie i nie ma żadnych większych problemów ale nie jest to taka prosta sprawa to fakt. Najważniejsze to narzędzia i pojęcie co się robi :)

#11 Dragon

Dragon
  • 206 postów
  • SkądChorzów

Napisano 22 kwietnia 2008 - 19:45

Myszonka, no własnie mi w obrebie Katowic nie udalo sie nigdzie takiego serwisu znalezc. Moze moglabys spotkac sie z jakims uzytkownikiem z forum i on za "piwo" wymieni akumulator. Co do dodawanych narzedzi to są tak niskiej jakości ze czesto tak czy siak trzeba uzyc czegos innego

#12 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 23 kwietnia 2008 - 23:56

Doradźcie mi proszę. Czy powinienem wymieniać baterię? Mam nano (1 generacja), akumulator trzyma mi około 5-6 godzin. Poczekać jeszcze, czy już wymieniać? Pozdrawiam! Paweł P.S. Służę pomocą przy kupowaniu baterii na ebayu - mam konto zarówno u nich, jak i w pełni funkcjonalne (z potwierdzonym adresem) konto paypal.

#13 baart

baart
  • 198 postów
  • SkądKazimierz W-wa Dębki Zakopane

Napisano 05 grudnia 2008 - 18:22

ktoś zna serwis nieautoryzowany w Warszawie, w którym mógłbym kupić i wymienić baterię w ipodzie video?

#14 igijak

igijak
  • 2 postów

Napisano 09 listopada 2009 - 16:43

Zna ktoś może parametry standardowej baterii iPoda 5,5g?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych