Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupowanie sprzętu na Amazon.com


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 bogdanbudnik

bogdanbudnik
  • 128 postów
  • SkądOrzełek

Napisano 18 kwietnia 2008 - 10:34

Witam Mam pytanie: Czy ktoś z was kupował w sklepe internetowym amazon.com? Zakupiłem tam drukarkę. Generalnie nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem. Dostalem potwierdzenie na email z informacjami min. są tutaj informacje takie jak: Purchasing Information: Billing Address: *************** ********* czyli adres na ktory zarejestrowana jest karta w Polsce Shipping Address: ***************** ***************** adres w USA na który zostanie wysłana paczka Order Summary: Order #: ***-*******-******* Shipping Details : ANTOnline Shipping Method: Standard Shipping Preference: Group my items into as few shipments as possible Subtotal of Items: $213.42 Shipping & Handling: $33.71 ------ Total for this Order: $247.13 Shipping estimate for these items: April 18, 2008 - April 21, 2008 1 "HP C8180 Photosmart All-in-One Printer (L2526A#ABA)" Electronics; $213.42 Sold by: ANTOnline Czy ktoś mi może powiedzieć, czy wszystko jest ok -czy taki sam email otrzymujecie przy zakupie i czy jeszcze cos muszę robić bo nie wiem czy przelew z karty jest robiony automatycznie czy też dodatkowo coś muszę zrobić??? NA MOIM KONCIE ZNALAZLEM TAKIE INFORMACJE: Order Date: April 17, 2008 Order #: ***-*******-******* Recipient: ******* ******* Items: Delivery estimate: April 23, 2008 - April 28, 2008 1 of: HP C8180 Photosmart All-in-One Printer (L2526A#ABA) Sold by: ANTOnline (seller profile) Czy Delivery estimate to data dostarczenia przesyłki?? Gdzie znajde tracking number tej przesyłki????

#2 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 18 kwietnia 2008 - 11:25

Witam

Mam pytanie: Czy ktoś z was kupował w sklepe internetowym amazon.com?
Zakupiłem tam drukarkę. Generalnie nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem.
Dostalem potwierdzenie na email z informacjami min. są tutaj informacje takie jak:

Purchasing Information:
Billing Address:
***************
********* czyli adres na ktory zarejestrowana jest karta w Polsce
Shipping Address:
*****************
***************** adres w USA na który zostanie wysłana paczka

Order Summary:
Order #: ***-*******-*******
Shipping Details : ANTOnline
Shipping Method: Standard
Shipping Preference: Group my items into as few shipments as possible
Subtotal of Items: $213.42
Shipping & Handling: $33.71
------
Total for this Order: $247.13


Shipping estimate for these items: April 18, 2008 - April 21, 2008
1 "HP C8180 Photosmart All-in-One Printer (L2526A#ABA)"
Electronics; $213.42

Sold by: ANTOnline

Czy ktoś mi może powiedzieć, czy wszystko jest ok -czy taki sam email otrzymujecie przy zakupie i czy jeszcze cos muszę robić bo nie wiem czy przelew z karty jest robiony automatycznie czy też dodatkowo coś muszę zrobić???

NA MOIM KONCIE ZNALAZLEM TAKIE INFORMACJE:
Order Date: April 17, 2008
Order #: ***-*******-*******
Recipient: ******* *******

Items:
Delivery estimate: April 23, 2008 - April 28, 2008
1 of: HP C8180 Photosmart All-in-One Printer (L2526A#ABA)
Sold by: ANTOnline (seller profile)

Czy Delivery estimate to data dostarczenia przesyłki?? Gdzie znajde tracking number tej przesyłki????



Ja kupuje juz dosc dlugo z amazo.co.uk ale to to samo.Tak , kazdy dostaje takie samo potwierdzenie jak TY dostales
Z tego co widze wsio jest Ok i nie powinienes sie martwic, wszystko pojdzie za automata dalej.
Nie rozumie tylko zdania:Shipping Address:
*****************
***************** adres w USA na który zostanie wysłana paczka

rozumiem ,ze kupujesz na amazonie a przesylka bedzie do Twojej rodzinki albo kumpla w USA? No chyba,ze sam mieszkasz w USA,bo na moje jesli chcesz zeby to przyszlo do Ciebie to musisz podac jako shipping adres Twoj bezposredni adres.
pzdr

#3 bogdanbudnik

bogdanbudnik
  • 128 postów
  • SkądOrzełek

Napisano 18 kwietnia 2008 - 11:47

Z tego co wiem to amazon.com nie wysyła do POLSKI /shipping adress- jest to adres osoby w USA (dokładnie firmy prowadzącej wysyłkę paczek) ,która dalej mi to prześle do POLSKI. Czy ktoś mógłby mi jeszcze odpowiedziec na to pytanie: Czy Delivery estimate to data dostarczenia przesyłki?? Gdzie znajde tracking number tej przesyłki??

#4 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 18 kwietnia 2008 - 11:59

Z tego co wiem to amazon.com nie wysyła do POLSKI /shipping adress- jest to adres osoby w USA (dokładnie firmy prowadzącej wysyłkę paczek) ,która dalej mi to prześle do POLSKI.

Czy ktoś mógłby mi jeszcze odpowiedziec na to pytanie:
Czy Delivery estimate to data dostarczenia przesyłki?? Gdzie znajde tracking number tej przesyłki??



NO to teraz jasne z tym adresem w USA :)
Delivery estimate to - przypuszczalna data dostarczenia przesylki.
Jak wejdziesz na swoje konto na amazon to tam masz mozliwosc sledzenia swojej przesylki i wszystkich z nia zwiazanych detalii
Mam nadzieje,ze pomoglem
Pzdr

#5 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 18 kwietnia 2008 - 12:00

Z tego co wiem to amazon.com nie wysyła do POLSKI /shipping adress- jest to adres osoby w USA (dokładnie firmy prowadzącej wysyłkę paczek) ,która dalej mi to prześle do POLSKI.

Czy ktoś mógłby mi jeszcze odpowiedziec na to pytanie:
Czy Delivery estimate to data dostarczenia przesyłki?? Gdzie znajde tracking number tej przesyłki??


Tak, delivery estimate to spodziewana data dostarczenia przesylki.
Nie ma tracking number. Przesyłkę możesz śledzić na stronie Amazon.
Zamawialem z Amazon.com wiele plyt do Polski i zawsze przychodzily przed oczekiwana data dostarczenia ;)

#6 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 kwietnia 2008 - 12:47

Tak, delivery estimate to spodziewana data dostarczenia przesylki.
Nie ma tracking number. Przesyłkę możesz śledzić na stronie Amazon.
Zamawialem z Amazon.com wiele plyt do Polski i zawsze przychodzily przed oczekiwana data dostarczenia ;)

ale w jaki sposób zamaiwałeś? beżpośrednio do PL?

#7 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 18 kwietnia 2008 - 12:51

ale w jaki sposób zamaiwałeś? beżpośrednio do PL?


Tak. Z tego co wiem to mozna zamawiac plyty i ksiazki.

#8 bachoo

bachoo
  • 335 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 kwietnia 2008 - 17:03

ja zamawiam ksiazki z amazon.com - przychodza tak po 12-15 dniach od informacji o wysylce. Probowalem kiedys tez zamowic obektyw do aparatu ale automat napisal ze w moja strefe (polska) wysylka tego przedmitu nie jest mozliwa. Goodboy - a gdzie sie sprawdza pozycje pzresylki bo pzrekopalem cale swoje konto i nei widze.

#9 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 18 kwietnia 2008 - 17:17

ja zamawiam ksiazki z amazon.com - przychodza tak po 12-15 dniach od informacji o wysylce. Probowalem kiedys tez zamowic obektyw do aparatu ale automat napisal ze w moja strefe (polska) wysylka tego przedmitu nie jest mozliwa.

Goodboy - a gdzie sie sprawdza pozycje pzresylki bo pzrekopalem cale swoje konto i nei widze.


W "Your account" wybierasz "track packages" ;)
[URL=http://img247.imageshack.us/my.php?image=picture5pq0.png]Dołączona grafika[/URL]

#10 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 18 kwietnia 2008 - 18:14

Przed paroma dniami kupiłem na amazon.com kask snowboardowy. Zapłaciłem kartą kredytową i po paru dniach miałem go w domu. Warto pamiętać o tym, że zakupy o wartości powyżej 22 Euro (zakup+fracht) podlegają cleniu i obłożeniu podatkiem VAT. Shipping adress może być inny niż billing adress. Po zaksięgowaniu należności otrzymujemy maila z nr listu przewozowego, dzięki czemu wiemy że paczka jest drodze, lub leżakuje z powodu zagubienia kwitów przez UPS Polska. P.S. kask do europy leciał 2 dni, następne 4 dojrzewał w kraju (burdel na kółkach to mało powiedziane) Lot

#11 bachoo

bachoo
  • 335 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 kwietnia 2008 - 06:19

...
Warto pamiętać o tym, że zakupy o wartości powyżej 22 Euro (zakup+fracht) podlegają cleniu i obłożeniu podatkiem VAT...


ja zamowilem ksiazki na laczna wartosc ok 120 dolcow i zadnego cła nie bylo.


jako ciekawostke powiem ze zamowilem 6 ksiazek. duze albumy A4. spakowali je jakos w dwie niezalezne przesylki. 5 i 1. shipping za jedna paczke to 25 dolcow a za druga 5 dolcow. Czyli wychodzi na to ze przesylka 1 ksiazki z USA do PL wyszla ok 12 zł czyli mniej niz u nas przesylka krajowa...

#12 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 20 kwietnia 2008 - 18:47

Książki są wyłączone z opłat celnych a VAT (w polsce) na książki ma stawkę 0% :) Też kupuję :)

#13 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 kwietnia 2008 - 22:11

Ja kupiłem dwa DVD i jedno CD na Amazon.com. Doszły w miesiąc, zerżnęli ok 45 zł...

#14 amazon-sucks

amazon-sucks
  • 1 postów

Napisano 27 grudnia 2009 - 18:00

@bachoo od kilku godzin próbujemy wpisać adres w Polsce (w kilku mistach z Wawą na czele) w amazon.com i amazon.co.uk.. ciagle zwraca nam komunikat o tym, ze nie moze na taki adres wysłać przesylki (there is slight problem with your order). Jak Ci się udaje zamwaiaćc prosto do PL? Moze adres jakos xle wpisujemy?

#15 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 27 grudnia 2009 - 23:34

Ale co chcesz zamówić?

#16 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 27 grudnia 2009 - 23:45

A zamawiał ktoś z was w tym sklepie mac-i? Jak z przesyłką?

#17 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 28 grudnia 2009 - 00:30

Bezpośrednio nie zamówisz. Jak napisano wyżej tylko książki i muzyka, ewentualnie jakaś drobna elektronika.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych