Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ipod mini jako przenosny dysk pomiedzy mac i windows XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 bigman

bigman
  • 44 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 10:50

Problem z natury troche beznadziejny... otoz ipod jest sformatowany jak normalny dysk (mini 4GB) Mam 1GB filmu ktory zrobilem, chce go przekazac koledze ale on ma normalnego lapa z XP. Czy jest jakas mozliwosc zeby skopiwac film z appla na ipoda (ipod na cdzien pracuje na apple) i podpiac ipoda do XP tak zeby jakos zobaqczyl ta partycje i mozna bylo to zgrac... dzieki bardzo, Piotr

#2 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 10:55

ustaw "enable disk mode" jest chyba w iTunes>preferences>iPod

#3 bigman

bigman
  • 44 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 11:00

?????????? jest oznaczone ale szarym ptaszkiem ktorego nie moge odznaczyc... i to sie nazywa "enable disk use"... ale jak podlaczam ipoda pod winde i klikam na wymienny dysk ktory jest widziany to mam komunikat ze windows chce go sformatowac.... no to przeca to co jest zapisane zniknie...

#4 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 11:18

tez mam mini 4gb, i przed chwila go podlaczylem, no i w preferencjach mam dostepne disk use znaczy "moge postawić ptaszka" moze lepiej podlacz go pod maca i na nim poustawiaj wszystko. pod windowsem nie formatuj narazie! najpier na maku disk mode, a pozniej np na windzie sformatujesz na fat32 i powinno wszystko brykać

#5 bigman

bigman
  • 44 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 11:22

mam na stale zaznaczone anable disk mode w opcjach ipoda pod mackiem... to co teraz do windy podlaczyc i format????? a jak mi soft sformatuje>?>?>

#6 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 11:34

a czy pokazuje Ci pojemnosc tego iPoda przed sformatowaniem? bo chyba juz masz wydzielone i wystarczy tylko sformatowac ;)

#7 bigman

bigman
  • 44 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 11:47

pod mac wszystko jest ok - pokazuje wszystko itd. a pod windom podlaczam i widzi ipoda - luje sie o itiunsa. I teraz jak wejde do moj komputer to mam tam dodatkowy dysk wymienny - klikam go 2 razy i pisze: dysk g jest niesformatowany. Czy chcesz go sformatowac i to wszystko... Jak sprawdzam wlasciwosci tego ipoda pod windom to NIE pokazuje mi pojemnosci. System plikow RAW, wolne miejsce 0 zajete 0 no to co robic????????? :shock:

#8 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 11:59

no to wez wlasciwosci>formatuj po wybraniu tego powinno pokazac ile moze sformatowac i mozliwosc wyboru systemu plikow.

#9 bigman

bigman
  • 44 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 12:04

jest moge sformatowac 3,81 GB czy mam wybrac FAT 32?????? i czy sformatowac?>???

#10 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 12:09

jak 3,81 to moze NIE rob formata :) a czy masz wgrane jakies piosenki do niego? czy zamiast 3,81gb mozesz wpisac inna wartosc?

#11 bigman

bigman
  • 44 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 12:11

nie moge wybrac innej wartosci piosenki mam no i 800 mb tego filmu... on tego nie widzi... widzi tylko cala pojemnosc ipoda...

#12 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 12:20

no to jak wrzuciles ten film do niego? na maku przeciagnales film do iPoda zamontowanego na pulpicie? a czy pod windowsowym itunes nie widac tego filmu w ipodzie? znaczy itunes raczej nie rozpozna, ze to film, ale chyba powinien pokazac ze w ipodzie jest jakis duzy plik?

[ Dodano: 2006-04-18, 13:23 ]
albo zamiast iTunes na windzie uzyj jakies anapoda lub innego alternatywnego softu do przegladania zawartosci ipoda.

#13 bigman

bigman
  • 44 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 12:25

kurna juz nie mam sily powiedz mi jak to zrobic sformatowac to badziewie czy nie w takich chwilach zaluje ze mam mackowy sprzet... tylko w takich

#14 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 12:31

tutaj link do anapoda
http://www.redchairs...are.com/anapod/

powinien pokazac zawartosc tego dysku wymiennego, bez fomatowania

nie podlaczalem ipoda do windy wiec.......

jak chcesz mozesz go sformatowac, po podlaczeniu do maka i tak wszystkie piosenki wgrasz na swoje miesjce :)

ale moze niech sie jeszcze ktos inny wypowie bo mi sie juz pomysly koncza :)

#15 bigman

bigman
  • 44 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 12:55

no wiec zrobilme format na fat 32 ipod jest widziany pod mackiem i XP problem tylko w tym ze sformatowal sie tez soft samego ipoda .... wiec co teraz pociagnac>>>>>

#16 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 13:08

iPod updater

[ Dodano: 2006-04-18, 14:12 ]
http://www.apple.com/ipod/download/

jak juz przegrasz ten film to ustaw sobie na maku, 3 gb na muzyke i reszte na dane, i nie bedzie pozniej problemow :)

#17 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 18 kwietnia 2006 - 18:28

musisz sformatowac ipoda pod windows xp a nastepnie zainstalowac sterowniki z plyty ktora dostales z ipodem. wgrac soft i podlaczyc do maca aby zgrac sobie wszystko co dotychczas miales na ipodzie. pozniej podlaczasz do xp i mozesz juz sobie zgrac z ipoda co chcesz tak jak z dysku zewnetrznego. jezeli ipod jest sformatowany pod maciem to za cholere xp go nie odczyta.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych