Witam. Uzytkownikiem Maca jestem od kilku miesiecy. Po raz pierwszy natrafilem na problem, z ktorym nie moge sobie poradzic wiec pisze na forum, ktore do tej pory tylko czytalem.
Otoz do niedawna korzystalem z monitora LG L1730S i nie mialem z nim zadnych problemow.
Po zmianie monitora na LG L1932P okazalo sie, ze:
1. (podlaczenie przez wejscie d-sub vga + adapter)
niby wszystko jest OK, ale co jakis czas na sekunde-dwie pojawia sie "czarny ekran"
2. (podlaczenie prze dvi)
na ekranie kolory gorsze niz na Atari 65xe, mozna polapac sie gdzie co jest, ale pracowac rzecz jasna nie ma szans
Zaznaczam, ze monitor wspolpracuje dobrze z PC-tem. Na Macu probowalem wszelkich ustawien (rozdzielczosc, czestotliwosc odswiezania) - nic to nie daje. System w wersji 10.4.2.
Z gory dziekuje za zainteresowanie tematem i wszelka pomoc. [/scroll]

Problem z Mac Mini i monitorem LG 1932P
Rozpoczęty przez
czarek23
, 12 kwi 2006 17:05
5 odpowiedzi w tym temacie
#1
Napisano 12 kwietnia 2006 - 17:05
#2
Napisano 13 kwietnia 2006 - 09:25
Pewnie trafiłeś na monitor który na miniaku ma efekt "dark and blurry display "
#3
Napisano 13 kwietnia 2006 - 10:22
Czy to "nieuleczalne"?
#4
Napisano 13 kwietnia 2006 - 10:36
Taka miniaka przypadłość ,ale poczekaj - niech się specjaliści wypowiedzą

#5
Napisano 13 kwietnia 2006 - 18:10
uzyj opcji szukaj bo to temat rzeka i pojawia sie co chwila na forum,a co do konkretow,projektanci chac wyciszyc mini a co za tym idzie obnizyc liczbe elementow odprowadzajacych cieplo obnizyli nieznacznie napiecie karty graficznej co powoduje ze niektore bardziej wymagajace monitory(w moc sygnalu) nie dawaja rady
#6
Napisano 28 kwietnia 2006 - 12:14
Coz okazalo sie, ze monitor ten nie dziala z Mac Mini. Zwrocilem go sprzedawcy.
Uzytkownikow Maca Mini ostrzegam wiec przed LG L1932P i malo profesjonalnym supportem firmy LG, ktorego pomoc ograniczyla sie do zdania typu "oddaj pan monitor do serwisu".
Polecam za to uslugi fimy LOGON (sklep na [url]www.2it.pl[/url]), w ktorej nie bylo problemow ze zwrotem sprzetu wprawdzie dzialajacego z PC-tem, ale nie wspolpracujacego poprawnie z Mac Mini.
Uzytkownikow Maca Mini ostrzegam wiec przed LG L1932P i malo profesjonalnym supportem firmy LG, ktorego pomoc ograniczyla sie do zdania typu "oddaj pan monitor do serwisu".
Polecam za to uslugi fimy LOGON (sklep na [url]www.2it.pl[/url]), w ktorej nie bylo problemow ze zwrotem sprzetu wprawdzie dzialajacego z PC-tem, ale nie wspolpracujacego poprawnie z Mac Mini.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych