Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sensacja i Skandal. Apple łata błędy ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 19 marca 2008 - 19:52

87 poprawek - wielkie łatanie Apple'a - Aktualności IDG.pl

#2 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 19 marca 2008 - 20:32

Jezu! Ten okropny Apple poprawia system. nie to co nasz piekny Microsoft, całe szczęście juź mam odłoźone pieniądze na PeCeta z Vistą... Uff.

#3 MaCCoN

MaCCoN
  • 13 postów

Napisano 19 marca 2008 - 20:54

[url=http://www.idg.pl/news/144279.html]87 poprawek - wielkie łatanie Apple'a - Aktualności IDG.pl[/url]



Jezu! Ten okropny Apple poprawia system. nie to co nasz piekny Microsoft, całe szczęście juź mam odłoźone pieniądze na PeCeta z Vistą... Uff.




aaaahahahah :)

#4 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 19 marca 2008 - 21:08

"Jednorazowe załatanie aż 100 różnych błędów to ewenement - do tej pory nie zdarzyło się to nawet Microsoftowi (często krytykowanemu za dużą liczbę luk w oprogramowaniu). " Taa, jakby to sie przydarzylo Microsoftowi, to byscie tutaj nawalili posto na 3 strony minimum. Ale ze swieta krowa Apple spieprzyla sprawe, to cicho sza i nie ma problemu. Tylko w chacie kazdy speniany sciaga update.

#5 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 19 marca 2008 - 21:31

"Jednorazowe załatanie aż 100 różnych błędów to ewenement - do tej pory nie zdarzyło się to nawet Microsoftowi (często krytykowanemu za dużą liczbę luk w oprogramowaniu). "

Taa, jakby to sie przydarzylo Microsoftowi, to byscie tutaj nawalili posto na 3 strony minimum. Ale ze swieta krowa Apple spieprzyla sprawe, to cicho sza i nie ma problemu. Tylko w chacie kazdy speniany sciaga update.


Ruczaj nie o to chodzi. Chodzi o to że gościu pisząc swój artykuł aż się ślinił z nienawiści do wszystkiego co nie z microsoftu. Bardzo to widać w artykule i w sumie jest przezabawne :D Wyszły z tego niezłe głupoty. Człowiek widać nie wiedział o czym pisze zupełnie :D
Myślisz że mnie nie wpieprza że Apple nie łata dziecinnych błędów w swoim oprogramowaniu od lat. Przykład. Ostatnio korzystałem z Compressora (FCS2) wszystko ładnie i cacy i nagle musiałem dojść do dysku. Okienko postępu schowało się za inne okienka. Zrobiłem co trzeba na dysku więc sprawdzam czy Compressor skończył pracę. A tu zong ... okienka postępu niema znikło - no ale w history pokazuje że coś się jeszcze dzieje. Nic czekam. W ślepo wyłączyłem program po godzinie. Całe szczęście źe kiedyś tam skończył ale ja o tym nie wiedziałem. Czytałem o tym błędzie na zachodnich stronach jest znany od lat. Całe szczęście produkt który wypluł po kryjomu ;) Compressor mnie zachwycił bo bym znienawidził Apple do reszty :D :D :D

#6 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 19 marca 2008 - 21:37

ale gdzie te poprawki .... bo albo mi już wczoraj pobrało albo SU nie widzi :) Teraz mam tylko uaktualnienie do Time Machine 10 MB ...

#7 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 19 marca 2008 - 21:38

Microsoft ma lepiej bo nie musi łatać oprogramowania open source, ktrórego nie dołącza do swojej Visty :-(

#8 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 19 marca 2008 - 21:52

IMHO potencjał i zasoby ludzkie w Microsoft są na tyle Wielkie a na pewno dużo większe od Apple czy takiego HP (piszacego swojego serwerowego HP-UXa) że proces testowania i dopracowania produktu (np. Visty) powinien wyglądać o wiele lepiej sprawniej niosąc za sobą mniej błedów ... a jak wszyscy wiemy .. wygląda zgoła nieciekawie efekt końcowy

#9 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 19 marca 2008 - 21:53

A jak tak naprawde każda poprawka do windowsa łata 2x tyle dziur co oficjalnie? Nikt tego nie udowodni.

#10 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 19 marca 2008 - 22:17

ale gdzie te poprawki .... bo albo mi już wczoraj pobrało albo SU nie widzi :) Teraz mam tylko uaktualnienie do Time Machine 10 MB ...


Chodziło mu o 2008-002

#11 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 19 marca 2008 - 22:32

Chodziło mu o 2008-002


Oj to już wczoraj było ... :wink:

#12 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 19 marca 2008 - 22:51

Ruczaj nie o to chodzi. Chodzi o to że gościu pisząc swój artykuł aż się ślinił z nienawiści do wszystkiego co nie z microsoftu. Bardzo to widać w artykule i w sumie jest przezabawne :D Wyszły z tego niezłe głupoty. Człowiek widać nie wiedział o czym pisze zupełnie :D


No bez przesady, dlaczego sadzisz ze facet slinil sie z nienawisci? Czemu nie wiedzial o czym pisze?

#13 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 19 marca 2008 - 23:14

No bez przesady, dlaczego sadzisz ze facet slinil sie z nienawisci? Czemu nie wiedzial o czym pisze?


bo slinil sie z nienawisci i nie wiedzial o czym pisze?

#14 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2008 - 23:35

Komus sie chyba bardzo nudzi. Sensacje to moim zdaniem zrobil autor posta tu na forum. Ja w artykule na IDG nie widze ani sensacji ani nienawisci. Czy naprawde czytalismy ten sam tekst. Zadnego drugiego dna.. zwykla rzeczowa informacja o tym, ze pojawily sie nowe laty, okraszona dwoma ciekawostkami (ze Apple jako jedyna firma wypuscila naraz tyle poprawek oraz ze nie stosuje oznaczania kategorii bledow). Ktos chyba bardzo szuka/szukal tematu do zaczepki... sezon ogorkowy ???

#15 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 20 marca 2008 - 00:04

Komus sie chyba bardzo nudzi. Sensacje to moim zdaniem zrobil autor posta tu na forum.
Ja w artykule na IDG nie widze ani sensacji ani nienawisci. Czy naprawde czytalismy ten
sam tekst. Zadnego drugiego dna.. zwykla rzeczowa informacja o tym, ze pojawily sie nowe
laty, okraszona dwoma ciekawostkami (ze Apple jako jedyna firma wypuscila naraz tyle
poprawek oraz ze nie stosuje oznaczania kategorii bledow).


Ktos chyba bardzo szuka/szukal tematu do zaczepki... sezon ogorkowy ???


Autor zdążył nieco zmienić swoje dzieło. Pluje sobie w brodę że nie zrobiłem kopii albo scranu. Choć dobrze pamiętam że panowie z tego portalu potrafią i w ten sposób manipulować.

#16 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 20 marca 2008 - 01:44

No chyba ze tak, bo w tej wersji ktora jest teraz ja tam tez zadnego jadu, nienawisci ani nieznajomosci tematu nie widze. Wrecz artykul jest wywazony, rzeczowy plus ciekawostka. Nie widze tam zadnego "haka".

#17 macbirdie

macbirdie
  • 34 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 marca 2008 - 15:26

Chodzi o to że gościu pisząc swój artykuł aż się ślinił z nienawiści do wszystkiego co nie z microsoftu. Bardzo to widać w artykule i w sumie jest przezabawne :D Wyszły z tego niezłe głupoty. Człowiek widać nie wiedział o czym pisze zupełnie :D


Jako zupełny makowy laik też chciałem wiedzieć, co to za głupoty i w czym się ta niewiedza autora przejawia, bo w swojej obecnej wymowie artykuł jest całkowicie neutralny.

#18 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 20 marca 2008 - 21:26

nie jest neutralny. jest pelen jasno ukierunkowanych sugestii, zupelnie zbednego napiecia i dramatyzmu (apple zawsze wydaje zbiorcze poprawki) oraz zwyklych przeinaczen. porownaj sobie ten tekst z tym: heise online - Apple naprawia 46 błędów a powinienes zauwazyc roznice.

#19 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 marca 2008 - 21:35

"Jednorazowe załatanie aż 100 różnych błędów to ewenement - do tej pory nie zdarzyło się to nawet Microsoftowi (często krytykowanemu za dużą liczbę luk w oprogramowaniu). "

bo microsoft jak znajdzie 100 błedów to łata je 3 lata tworząc kolejne błędy a później zniechęcony trwoży nową wersje systemu

#20 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 marca 2008 - 23:21

nie jest neutralny. jest pelen jasno ukierunkowanych sugestii, zupelnie zbednego napiecia i dramatyzmu (apple zawsze wydaje zbiorcze poprawki) oraz zwyklych przeinaczen. porownaj sobie ten tekst z tym: heise online - Apple naprawia 46 b��dów a powinienes zauwazyc roznice.


Oczywiscie, ze roznica jest widoczna. Tekst na heise online jest bezplciowa informacja
ze cos sie zdarzylo, teskt na IDG ma charakter autorski i czyta sie go po prostu
ciekawiej, bo autor pomiedzy suche informacje wkleil drobne ciekawostki.

Poza tym gdzie tu napiecie i dramatyzm... a wszystkie sugestie o ktorych mowisz
to raczej stawiaja Apple w dobrym swietle niz zlym. Bledy popelniaja wszyscy
produneci hardware i software bez wyjatku, a to ze firma wypuszcza poprawki
i to szybko, to tylko dobrze o niej swiadczy, a nie zle.

Jak dla mnie to dorabiacie niepotrzebna niczemu 'teorie spisku'.

No z calym szacunkiem, jakby kazdy artykul o kazdej poprawce lub zbiorze
poprawek do Windy komentowany byl jak ten to, i to byloby forum o Win, to
przenoszac Wasza reakcje na ten artykul na forum de facto o niczym innym
bysmy nie czytali, jak o komentarzach do artykulow o wypuszczonych poprawkach.
czytali.

#21 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 20 marca 2008 - 23:22

nie jest neutralny. jest pelen jasno ukierunkowanych sugestii, zupelnie zbednego napiecia i dramatyzmu (apple zawsze wydaje zbiorcze poprawki) oraz zwyklych przeinaczen. porownaj sobie ten tekst z tym: heise online - Apple naprawia 46 błędów a powinienes zauwazyc roznice.


W ktorym miejscu? Daj cytaty. Nie widze tam zadnych "ukierunkowanych sugestii" (w ogole bzdura, bo sugestia w zalozeniu musi byc ukierunkowana, na co wskazuje samo slowo "sugerowac").
Artykul jest bardzo dobry i ja, stary makuser, nie widze w nim nic przesadnego. Jest w porzadku.

#22 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 20 marca 2008 - 23:34

Dajcie spokój. Już pisałem że jak autor zauważył komentarze trochę ustatkował tekst. Zrobił to jednak nie uczciwie bo po cichu. Zawsze przy zmianie tekstu pisze się Aktualizacja. On tego nie zrobił. Bardzo często tak robią na IDG. Ostatnio puścili 3 artykuły na ten sam temat.

#23 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 21 marca 2008 - 00:41

Tak samo robia na innych portalach, np nagminnie na gazeta.pl Pod artykulem jest dyskusja, ludzie walcza a w artykule po cichutku zmiany i w zasadzie nie wiadomo o co ludzie sie kloca :)

#24 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 21 marca 2008 - 00:46

Typ sam napisał, że większość poprawek dotyczyla softu dołączanego do OS X'a a produkowanego przez firmy trzecie...

#25 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 21 marca 2008 - 01:11

@kichu1979 to jest skomplikowane zagadnienie i nie na to forum ale sprobuje ci odpowiedziec. kazdy fakt mozna przedstawic na kilka sposobow. dla uproszczenia wezmy trzy - jeden suchy i nudny ale za to niezmacony, drugi pozytywny i trzeci negatywny. prosty przyklad - spadl deszcz, nareszcie spadl deszcz, znowu spadl deszcz. nibyt ta sama informacja ale jej znaczenie jest za kazdym razem inne. jesli tego nie dostrzegasz nie moge ci tego wytlumaczyc tak jak nie moge ci wytlumaczyc ze talerz, srubokret albo stol jest np. zolty. notabene sam uzywasz przymiotnikow w ten sposob - bo czy "niepotrzebna teoria spisku" jest jeszcze gorsza do potrzebnej? to ze temat sie pojawil na forum to najlepszy dowod ze cos jednak jest/bylo na rzeczy. zauwaz ze nie ma wielu innych podobnych watkow choc przeciez apple regularnie wypuszcza aktualizacje bezpieczenstwa a serwisy internetowe rownie regularnie o nich informuja. i tu lezy sedno - informacja tym rozni sie od nie-informacji ze nie powoduje takich reakcji. jest nawet takie powiedzenie - "z faktami sie nie dyskutuje". skad zatem wziela sie ta rozmowa? nie chce cie przekonywac ze to sfinansowany przez konkurencje spisek - choc to oczywiscie najprostsze wytlumaczenie a proste wytlumaczenia czesto bywaja prawdziwe - bo zrodlem negatywnego nastawienia autora moze byc czysto prywatna niechec, bol glowy albo milion innych powodow. chce ci tylko wytlumaczyc ze informacja moze byc nacechowana negatywnie lub pozytywnie. i co najwazniejsze ze taka informacja jest zawsze g*** warta. to jest dezinformacja. ten temat jest trywialny - tekst na idg nie zaszkodzi ani nie pomoze nikomu - wez jednak pod uwage ze w dzisiejszych czasach informacja jest bardzo cennym towarem. zalezne sa od niej wladza, pieniadze a nawet zycie i zdrowie. nigdy nie jest niewinna. umiejetnosc odczytywania intencji, ukrytych znaczen, kontekstu itp. jest wiec czlowiekowi niezbedna a jej brak jest dzis po prostu kalectwem. mamy XXI wiek i z kazdej strony otacza nas ukierunkowany mniej lub bardziej inteligentny przekaz - najbardziej oczywiste przyklady: reklama i polityka a to tylko wierzcholek gory lodowej. ja sobie nie zartuje. wiesz jakie pakuje sie pieniadze w to zeby sasiadka kupila jeden glupi proszek za 4zl zamiast drugiego? nie dostrzegasz w tamtym tekscie niczego nieuczciwego? w porzadku. nie probuje cie przekonac. dla mnie to calkiem czytelne ale nie uwazam wcale ze wszyscy musza sie ze mna zgadzac. kazdy ma wlasny rozum i sam wyciaga wnioski. ja mam swoje i calkiem mi z nimi dobrze. przepraszam ze tak dlugo ale nie da sie w trzech slowach. @ruczaj a co ja ci mam cytowac? tam jest zaledwie 16 linijek tekstu! skoro nie potrafisz tego przeczytac i dostrzec samemu to jest tylko i wylacznie twoj problem. uwazam zreszta ze rozmowa z toba nie ma wielkiego sensu - na forum od dawna zachowujesz sie arogancko i agresywnie i co gorsza wyglada takze na to ze najwyrazniej nie rozumiesz tego co czytasz co widac chocby w tym dziecinnym doszukiwaniu sie tautologii tam gdzie jej nie ma. tak wiec wybacz ale mam lepsze rzeczy do roboty.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych