Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

iCloud kasowanie zdjęć


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Plumo

Plumo
  • 54 posts

Posted 16 September 2025 - 19:28

W tej chwili po zrobieniu zdjęcia zapisuje się ono w telefonie a także w chmurze. Gdy kasuje zdjęcie w telefonie kasuje się ono także w iCloud. 

Da się tak ustawić, by mimo że kasuję zdjęcia na telefonie zostawały one w chmurze? Tak by w sytuacji chęci zwolnienia miejsca na telefonie nie stracić zrobionych zdjęć.


IP 14


#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1927 posts

Posted 16 September 2025 - 22:14

Jak w ustawienia - zdjęcia włączysz „optymalizuj pamięć iPhone” to na telefonie zdjęcia zostaną drastycznie odchudzone i zmieści się ich tysiące. W chmurze będą w pełnej jakości a telefon będzie miał miniaturki, pobierał lekkie wersje przy przeglądaniu i pełne przy edycji. Jak masz iCloud to tak to działa. 


  • SilentPL, winmaciek and Plumo like this

#3 Plumo

Plumo
  • 54 posts

Posted 10 October 2025 - 10:11

Zawsze myslałem, że iCloud to nasz taki bank z danymi, które tam są wrzucane i przechowywane aż sami zdecydujemy coś skasować. A to tylko taka forma dysku wspólnego dla innych urządzeń Apple. I coś skasujesz na telefonie to i znika z chmury, Mam równocześnie wykupioną chmurę Google i tam co wlatuje z iPhona (wcześniej Samsunga) jest cały czas, mimo że coś skasuje w telefonie. Google ma to lepiej rozwiązane ( już pomijam że jest trochę taniej)


IP 14


#4 winmaciek

winmaciek
  • 7015 posts
  • Płeć:

Posted 10 October 2025 - 11:06

No nie, to jest niezrozumienie tematu. iCloud to jest usługa do synchronizacji danych, właśnie po to, żeby nie kasować dwa razy i nie robić roboty głupiego. Po prostu Zdjęcia są zintegrowane z funkcjonalnością iCloud, nie można ich de facto postrzegać jako dwa osobne byty. To znaczy jak sobie doinstalujesz iCloud na Windowsie to on tam będzie właśnie jako taki osobny od reszty systemu byt, gdzie nic się „samo” nie kasuje. 


  • cooper69 and Plumo like this

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users