Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Alternatywa dla iMaka 27" 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mcbarlo

mcbarlo
  • 236 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 13 października 2024 - 09:45

Mam ostatniego Intelowego iMaka 27". Powoli już zaczynam rozglądać się za alternatywą. Niestety nowe iMaki mają tylko matryce 24", a nie bardzo chciałbym degradować sobie rozmiar ekranu.

 

Dlatego pomyślałem o parze Studio Display i MacMini. Jednak po wielu przygodach z kurzącymi się matrycami od środka we wszystkich moich cienkich iMakach mam pewne obawy co do tego monitora. Czy ktoś już może zaobserwował jakieś upierdliwości tego typu (lub inne?) związane z Studio Display?

 

Czy te głośniki wbudowane w monitor faktycznie są takie fantastyczne jak twierdzi Apple? :)


Hosting stron www, vps, serwery dedykowane - www.idhosting.pl

#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 696 postów
  • Płeć:

Napisano 13 października 2024 - 11:04

Ja korzystam i ogólnie jestem zadowolony. Podstawowym problemem Studio Display jest to, że nie był aktualizowany parę lat. Już się trochę zmieniło jeśli chodzi o technologię. Odwzorowanie kolorów jest dobre, ale nie ma HDR-u, więcej niż 60 Hz, a czernie są bardzo umowne. Już powolutku nadchodzi czas aktualizacji ze strony Apple. Ale generalnie jest to sprzęt bezproblemowy. Kamerka jest i działa, mikrofony działają, także jak się siedzi na callach to jest to fajna sprawa. Głośniki są conajmniej OK. Wybitne oczywiście nie, ale do rozmów, muzyki w tle w czasie pracy czy nawet jakichś filmów są więcej niż wystarczające. Głośność to tak maksymalnie 83-85 dB (wg Apple Watcha). 

 

Problemów z kurzeniem się nie zauważyłem (a miałby co wciągać tam, gdzie stoi). Mam wersję z lepszym uchwytem i polecam w sumie, bo wygodne, ergonomiczne (drugich pleców się nie kupi) i nie ma z tym problemów (korzystam nieco ponad dwa lata). Sprzęt jako taki jest w ogóle bezproblemowy, it just works. Jest oczywiście zintegrowany elegancko z macOS – działają klawisze do zmiany jasności i głośności, są też wbudowane skalibrowane tryby do różnych zastosowań (np. do fotografii P3-D65). 

 

Jeśli jesteś jakkolwiek mobilny, to można rozważyć setup MacBook Air z takim monitorem. Wygodne jest to, że ładujesz komputer i przesyłasz obraz jednym kablem. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 809 postów

Napisano 13 października 2024 - 12:09

A M4 w mini i air już za rogiem. A może inne niespodzianki...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych