Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

mac pro 6.1 wyłącza się samoistnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 simone

simone
  • 146 postów
  • Skądkrakow

Napisano 02 października 2024 - 18:45

witajcie. mam od wczoraj problem z moim pro (wcześniej żadnych najmniejszych symptomów).

komputer chwilę po uruchomieniu wyłącza się a następnie próbuje się restartować gaśnie i znowu i tak w kółko.

co zrobiłem ;

reset SMC wg procedury

reset nvram / pram kilkakrotnie

nadto uruchamiałem na każdej kości pamięci po kolei oraz bez dysku ssd z pena usb

na tym wyczerpałem pomysły...

co zauważyłem - najdłużej pracuje (około minuty) jak długo jest odpięty od zasilania i wychłodzony

z góry dziękuje za ewentualne sugestię , pozdrowienia :)


Użytkownik simone edytował ten post 02 października 2024 - 18:46

MACBOOK PRO 2.4 imac G5 20'

#2 DanielF

DanielF
  • 5 739 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 02 października 2024 - 20:51

Robiłeś test AHT - Apple Hardware Test? w google znajdziesz jak go uruchomić


Fallout ...war, war never changes...

#3 simone

simone
  • 146 postów
  • Skądkrakow

Napisano 03 października 2024 - 14:13

Robiłeś test AHT - Apple Hardware Test? w google znajdziesz jak go uruchomić

niestety nie zrobię go bo ;

- płyta główna w moim kompie nie ma S/N

- wywala również tutaj po około minucie

w międzyczasie chyba ustaliłem że problemem jest karta grafiki A (ta bez SSD) po jej odpięciu komputer nie resetuje się (wiatrak wyje , wszystko wariuje ale działa...)

ciekawe czy ktoś naprawia te karty czy pozostaje tylko rynek wtórny ...


MACBOOK PRO 2.4 imac G5 20'

#4 BlueArmy

BlueArmy
  • 53 postów

Napisano wczoraj, 15:40

Co to jest karta grafiki bez ssd? Co ma S/N płyty do AHT? Podajesz zerowe dane niestety.



#5 etranger

etranger
  • 194 postów
  • SkądAthis-Mons, France

Napisano wczoraj, 16:40

Co to jest karta grafiki bez ssd? Co ma S/N płyty do AHT? Podajesz zerowe dane niestety.

Gdybyś czytał uważniej to zauważyłbyś ze człowiek ten pisze o MacPro 6.1, wiec karta grafiki bez SSd to jedna z dwóch kart graficznych w tym modelu. 


niestety nie zrobię go bo ;

- płyta główna w moim kompie nie ma S/N

- wywala również tutaj po około minucie

w międzyczasie chyba ustaliłem że problemem jest karta grafiki A (ta bez SSD) po jej odpięciu komputer nie resetuje się (wiatrak wyje , wszystko wariuje ale działa...)

ciekawe czy ktoś naprawia te karty czy pozostaje tylko rynek wtórny ...

Rynek wtórny, tanio nie będzie.

Szczerze mówiąc taniej będzie kupić cala puszkę. Na Ebay jest ostatnio spory wybor.

Dodatkowo, nie mieszaj D300 z D500 i D700, eksperymenty dowiodły ze to nie będzie działać, to MacOs i on nie lubi w tym modelu mieszania różnych GPU, gdzieś się doczytałem ze D500 i D700 potrafią działać bez problemów ale jak pisałem wcześniej to nieopłacalna zabawa.

O siebie dodam, kupiłem niedawno model z końca produkcji, 2019 rok.

W teorii powinien być pozbawiony problemów, kupiłem w stanie idealnym, dostałem nawet rok gwarancji.

Zerwałem plomby sprzedawcy zeby sprawdzić paste.

Najdziwniejsze było to co znalazłem na fragmencie radiatora który dotykał GPU, miał zadzior w miedzi, niewielki ale wyczuwalny pod paznokciem.

Widać było ze w tym miejscu i kilka milimetrów w około tego fragmentu nie było kontaktu z pasta.

Papier ścierny 2K i pozbyłem się tego.

Temperatury spadły na GPU o kilka stopni w idle na CPU tez.

Wiec niezależnie od tego czy kupisz kartę czy cala puszkę, sprawdź to.


IStal sie switch

#6 simone

simone
  • 146 postów
  • Skądkrakow

Napisano dziś, 13:04

Gdybyś czytał uważniej to zauważyłbyś ze człowiek ten pisze o MacPro 6.1, wiec karta grafiki bez SSd to jedna z dwóch kart graficznych w tym modelu. 


Rynek wtórny, tanio nie będzie.

Szczerze mówiąc taniej będzie kupić cala puszkę. Na Ebay jest ostatnio spory wybor.

Dodatkowo, nie mieszaj D300 z D500 i D700, eksperymenty dowiodły ze to nie będzie działać, to MacOs i on nie lubi w tym modelu mieszania różnych GPU, gdzieś się doczytałem ze D500 i D700 potrafią działać bez problemów ale jak pisałem wcześniej to nieopłacalna zabawa.

O siebie dodam, kupiłem niedawno model z końca produkcji, 2019 rok.

W teorii powinien być pozbawiony problemów, kupiłem w stanie idealnym, dostałem nawet rok gwarancji.

Zerwałem plomby sprzedawcy zeby sprawdzić paste.

Najdziwniejsze było to co znalazłem na fragmencie radiatora który dotykał GPU, miał zadzior w miedzi, niewielki ale wyczuwalny pod paznokciem.

Widać było ze w tym miejscu i kilka milimetrów w około tego fragmentu nie było kontaktu z pasta.

Papier ścierny 2K i pozbyłem się tego.

Temperatury spadły na GPU o kilka stopni w idle na CPU tez.

Wiec niezależnie od tego czy kupisz kartę czy cala puszkę, sprawdź to.

dziękuje za info. karty są ew niemczech i UK w cenach +/- 100 eur więc tragedii nie ma. zastanawiam sie jednak czy ktoś nie naprawia ich w PL , wiem że swego czasu apple naprawiało lub wymieniało je w ramach gwarancji. a priori zakładam że ponad połowa tych na sprzedaż z ebay jest właśnie "naprawiona"


Co to jest karta grafiki bez ssd? Co ma S/N płyty do AHT? Podajesz zerowe dane niestety.

powiadasz.... jedna karta ma slot do dysku ssd / druga nie ma takiego slotu - nadążasz czy zrobić zdjęcia i wstawić ?

co ma S/N do AHT - ano prawie nic , nie rozpoznany komputer i i ATH proponuje jedynie restart - nadążasz czy zrobić zdjęcia i wstawić ?


MACBOOK PRO 2.4 imac G5 20'




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

1 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    crash5