Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iCloud - Macbook z dyskiem 512 GB a chmura 2TB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 mareknoda

mareknoda
  • 28 postów

Napisano 16 września 2024 - 07:37

Witam,

 

Proszę o poradę, mam Macbooka z dyskiem 512 GB. Na obecną chwilę mam chmurę 200 GB, gdzie synchronizują się tylko zdjęcia, wiadomości, pęk kluczy, ale bez dokumentów. Chciałbym rozszerzyć chmurę do 2 TB i wrzucić kopię danych. Mam:

 

1. Kilkanaście plików z folderu "Pictures/Obrazki" w sumie 400 GB

2. 500 GB dokumentów 

 

czy jest możliwość, aby te zdjęcia przeglądać z chmury na MacBooku?, na iCloud.com widzę że jest osobno folder "Drive" i osobno "Zdjęcia". Jak nie mam zdjęć w jednym pliku, jak baza osiągała duży rozmiar to zakładałem nowe. Dokumenty rozumiem że wystarczy wrzucić na dysk "Drive", a na MacBooku nie będą pobierane na dysk?. 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 799 postów

Napisano 16 września 2024 - 08:27

Będzie jak ustawisz. Zdjęcia jak są w applowskich zdjęciach to albo mogą się synchronizować 1:1 albo są w oryginale w chmurze, a na kompie masz miniatury i do oglądania się synchronizują - jak dobry net to działa to świetnie. Dotyczy to zdjęć w zdjęciach, nie po jakichś katalogach. Zaś pliki z katalogów (dokumenty, biurko i co tam chcesz) też albo mogą być 1:1 albo część będzie tylko w chmurze a na kompie tylko te ostatnio używane - tak by na dysku starczało miejsca. Tego akurat nie używam, bo wszystkie dokumenty muszę mieć off-line, ale zdjęcia - ja mam dysk 256, ponad 300GB zdjęć i to działa. Nie rozumiem co rym rozmiarem bazy - co zakładałeś nowe. Może to jakieś nieapplowskie podejście i będzie problem.



#3 mareknoda

mareknoda
  • 28 postów

Napisano 16 września 2024 - 10:30

Będzie jak ustawisz. Zdjęcia jak są w applowskich zdjęciach to albo mogą się synchronizować 1:1 albo są w oryginale w chmurze, a na kompie masz miniatury i do oglądania się synchronizują - jak dobry net to działa to świetnie. Dotyczy to zdjęć w zdjęciach, nie po jakichś katalogach. Zaś pliki z katalogów (dokumenty, biurko i co tam chcesz) też albo mogą być 1:1 albo część będzie tylko w chmurze a na kompie tylko te ostatnio używane - tak by na dysku starczało miejsca. Tego akurat nie używam, bo wszystkie dokumenty muszę mieć off-line, ale zdjęcia - ja mam dysk 256, ponad 300GB zdjęć i to działa. Nie rozumiem co rym rozmiarem bazy - co zakładałeś nowe. Może to jakieś nieapplowskie podejście i będzie problem.

 

 

Kiedyś miałem problem, gdy plik ze zdjęciami zajmował po 100 GB, nie pamiętaj już jaka to była wersja systemu, ale aplikacja zdjęcia się zamykała, nie wiem jak jest teraz. 



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 635 postów
  • Płeć:

Napisano 16 września 2024 - 22:11

Nie wiem, ja mam 700 GB w bibliotece zdjęć (zakładam, że to masz na myśli pisząc „plik ze zdjęciami”) i działa stabilnie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 mareknoda

mareknoda
  • 28 postów

Napisano 17 września 2024 - 18:18

Nie wiem, ja mam 700 GB w bibliotece zdjęć (zakładam, że to masz na myśli pisząc „plik ze zdjęciami”) i działa stabilnie. 

Dzięki!, w takim razie scalę biblioteki i przetestuje, możesz polecić jakiś program?, może być płatny. Muszę teraz utworzyć foldery i jakoś to wszystko "poskładać do kupy". 



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 635 postów
  • Płeć:

Napisano wczoraj, 19:42

PowerPhotos to może być to, czego szukasz. https://www.fatcatso...om/powerphotos/

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych