Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Macbook air M3 vs Pro M1


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Znicz_sc

Znicz_sc
  • 7 posts

Posted 15 September 2024 - 18:42

Cześć, po długim czasie namysłu postanowiłem zakupić pierwszego maca :) Waham się natomiast który wybór byłby dla mnie najlepszy. Chciałbym aby laptop służył mi poza zwykłym przeglądaniem internetu również do amatorskiej obróbki filmów z drona (kilka filmów rocznie), głównie w davinci, kilkuminutowe filmy w 4k. W pierwszej kolejnosci wybór padł na macbooka air m3 16/512gb w cenie po rabatach za 6700 zł. Zacząłem jednak wahać się czy nie zainwestować w używanego lub powystawowego M1pro i tak wpadł mi w oko ten:
https://allegro.pl/oferta/apple-macbook-pro-14-liquid-retina-xdr-m1-pro-16-gb-512ssd-pcie-15438882305
Cena taka sama natomiast jest to już starszy sprzęt no i powystawowy.
Jak myślicie, w co lepiej iść? Ten air spełni moje oczekiwania i będę zadowolony z jego możliwości pracy w video? Pomóżcie pls

#2 MiL

MiL
  • 1423 posts
  • Płeć:

Posted 16 September 2024 - 10:05

Przy takich zastosowaniach zdecydowanie nowszy Air.



#3 MC_

MC_
  • 6889 posts

Posted 16 September 2024 - 10:47

Poza tym do "powystawowych" należy zawsze podchodzić z ostrożnością.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#4 Znicz_sc

Znicz_sc
  • 7 posts

Posted Yesterday, 13:48

Ok, dzięki.

Największe obawy mam właśnie z tym, że będą to filmy w 4K i że będzie wpadał w throttling a jednak laptopa wybieram w dużym stopniu pod filmy oraz z samego faktu "spróbowania" maxOS :)

Potwierdźcie mi jeszcze proszę bo tutaj też nie jestem na pewno przekonany czy podpinając zew monitor będę miał możliwość obsługi na nim 120hz w 4k? 



#5 Znicz_sc

Znicz_sc
  • 7 posts

Posted Today, 10:02

nadal mam mętlik bo wskoczyła fajna oferta z M2pro.

Warto dopłacić i czy jest w ogóle sens biorąc pod uwagę moje potrzeby (nie wiem jakie one będą za jakiś czas, być może będzie więcej obróbki video) 1600 zł do M2 pro 16GB i 1TB SSD?






3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users