Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Miejsce na iCloud a "Wiadomości"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 AOne

AOne
  • 14 postów

Napisano 14 września 2024 - 21:07

Hej, 

 

wyświetla mi się komunikat o tym, że zużyłem miejsce na iCloud. 4.8 GB to wiadomości (i to jest jedyne na czym mi zależy, żeby było przechowywane na iCloud), reszta to dokumenty, spoko.

 

Kilka z konwersacji zajmują łącznie nawet 3GB. 

Problem w tym, że nie wiem co zajmuje tyle miejsca. Z korespondencji z kontaktem, w którym mam zajęte 1.1 GB jest tylko 200MB zdjęć/dokumentów.

 

 

Do tej pory usuwałem zdjęcia wchodząc do Settings -> iCloud -> Manage storage -> wybierałem konwersację -> klikałem "i" i tam w kontakcie jest zbiór zdjęć/filmików itp.

 

Byłem przekonany, że to działa, no ale tak jak napisałem wyżej, obecnie tylko 200MB to załączniki.

 

Dziś zauważyłem, że wchodząc na kontakt (i tę samą korespondencję) na Macu, mam znacznie więcej załączników.

Wychodzi więc na to, że nie usuwałem zdjęcia z iCloud, tylko z korespondencji z tego konkretnego urządzenia. 

 

Pytanie więc brzmi: Jak mogę usunąć zdjęcia iCloud, które są wykorzystane w Wiadomościach?

 

Nie znalazłem takiej funkcji.

Nie ukrywam, że teraz przydałoby się zsynchronizować wszystko na wszystkich urządzeniach (iPad, iPhone, Mac) i usuwać. Potem znów synchronizować. Jest to możliwe? 



#2 MiL

MiL
  • 1 423 postów
  • Płeć:

Napisano 17 września 2024 - 09:45

To właśnie powód przez który nie używam iCloud dla iMessage. Tam zawsze coś jest nie tak, znika miejsce nie wiadomo na co itp. 

U mnie objawiało się to tym że backup iPhona zajmował dużo miejsca i dopiero po dłuższym czasie doszedłem do tego że to wiadomości, chociaż system pokazywał że zajmują niewiele.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych