Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

iPhone 12 - wymiana baterii, przestaje ładować


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Tomixxx

Tomixxx
  • 3 posts

Posted 10 September 2024 - 07:05

Witam,

 

W moim iPhone 12 bateria oryginalna wymagała wymiany - była spuchnięta. Zakupiłem nową baterię na dobrze znanym portalu zakupowym. Baterię wymieniłem, z oryginalnej baterii oderwałem taśmę BMS i została doczepiona do nowej baterii. Zostało to zrobione, w celu zaprogramowania nowej baterii, żeby wskazywała odpowiednio kondycje - przy użyciu 3utools, jednakże nie z uwagi na brak czasu i backupu telefonu nie zdążyłem tego zrobić od razu. Po wymianie baterii telefon poprawnie się uruchomił, ładowanie poprawne, kondycja baterii była wskazywana na poziomie 80% (tak jak stara bateria). Po 8 dniach telefon przestał się ładować, bateria i telefon się wyłączył. Po podłączeniu do ładowarki na wyłączonym telefonie po chwili telefon wstaje jednak nie ładuje się - cały czas wskazuje 1% baterii. Gdy telefon jest włączony i ponownie podpinam ładowarkę jest charakterystyczny dźwięk podłączenia do ładowarki jednak brak oznak ładowania i po około minucie telefon się wyłącza - i tak w kółko. 

Po odłączeniu baterii po uruchomieniu telefonu sprawdzałem ją miernikiem i odczyt jest na poziomie 3,03V (docelowo powinna mieć w granicach 3.8V). 

Na odpiętej ładowarce sprawdzałem gniazdo baterii na płycie głównej i tam odczyt jest na poziomie 4.25V. 

Nie udało mi się znaleźć informacji jaki prąd tutaj powinien być wskazywany. Czy nie jest to za niski poziom?

Generalnie w czym może być problem? 

 

Pozdrawiam,

Tomek



#2 MC_

MC_
  • 6891 posts

Posted 10 September 2024 - 07:26

Podłącz starą baterię i sprawdź czy problem ustąpi.

Jeśli tak, to znaczy, że kupiłeś badziew, czego się obawiam.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4797 posts
  • Płeć:

Posted 10 September 2024 - 08:02

Niestety, to forum jest wręcz zapełnione tego rodzaju wpisami. Samodzielne kupno i wymiana baterii jest blisko stuprocentową receptą na problemy. Właściwym postępowaniem jest wymiana baterii w autoryzowanym serwisie. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać rozwiązaniem droższym, ale jak pokazują niezliczone relacje, włącznie z tą, nie jest to prawda. Praktycznie wszystkie baterie dostępne w wolnej sprzedaży to badziewie. Na to nakłada się nieumiejętność przeprowadzenia takiej wymiany i mamy gotową katastrofę.



#4 MC_

MC_
  • 6891 posts

Posted 10 September 2024 - 08:06

Tak na marginesie - jeden z serwisów w moim mieście twierdzi, że baterie dostaje oryginalne z "fabryki Apple w Chinach". Co prawda wymagają one przelutowywania, a i tak jakieś 40% trzeba odsyłać na reklamację, ale są w 100% oryginalne...


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4797 posts
  • Płeć:

Posted 10 September 2024 - 08:13

Jedynym miejscem, gdzie można nabyć oryginalne części i baterie Apple jest serwis https://selfservicer...r.eu/pl-PL/home. Ale ceny są takie, że korzystniej jest iść do autoryzowanego serwisu, niż się samemu babrać.



#6 Tomixxx

Tomixxx
  • 3 posts

Posted 10 September 2024 - 08:22

Nie jestem pracownikiem serwisu ale doświadczenie w temacie jakieś mam, wymieniłem już około 30 baterii w telefonach (po znajomych i rodzinie) i działają.

Jeśli był problem z baterią to przy testowym podłączeniu pojawiały się problemy i wystarczyła wymiana baterii na nowy egzemplarz. 

Zastanawia mnie fakt, że po 8 dniach pojawił się problem i czy ktoś miał podobną sytuację i czy rozwiązał problem. Aktualnie bateria wysłana na reklamację. 



#7 MC_

MC_
  • 6891 posts

Posted 10 September 2024 - 08:33

Tak jak kolega wcześniej napisał - mamy mnóstwo tematów odnośnie tego problemu, a najlepszym rozwiązaniem jest wymiana baterii w "ASO".


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users