Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przeniesienie zdjęć z iCloud i iPhone na dysk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 lidl

lidl
  • 14 postów

Napisano 05 września 2024 - 21:53

Cześć,

 

Opiszę swoją sytuację. Na telefonie (128 GB) mam bardzo dużo zdjęć i filmów, musiałem też wykupić pakiet 128 GB na iCloud. Wolne miejsce skończyło się już i tu, i tu.

 

Chciałbym teraz przenieść na komputer (Windows), a potem na dysk zewnętrzny. Chcę mieć pewność, że przenoszę pełne wersje zdjęć/filmów, a nie te miniatury, które w pełnej wersji są na iCloud.

 

Przez długi czas miałem komunikat, że "twój iphone nie synchronizował się od 300 dni" co znacznie ułatwiłoby mi pracę - po prostu miałem pewność, że te najnowsze zdjęcia znajdujące się na telefonie są w pełnej wersji. Ale kilkanaście dni temu coś zaskoczyło i teraz ten 300-dniowy okres skrócił się do 15.  ;)

 

Pomoże ktoś z tym problemem? Tak jak pisałem, chcę mieć pewność, że przenoszę pełne wersje zdjęć/filmów, a nie miniatury. Przeglądanie pojedynczo zdjęć jest po prostu niemożliwe.

 

Pozdrawiam.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 630 postów
  • Płeć:

Napisano 06 września 2024 - 07:26

Ja bym ściągnął iCloud na komputer (najlepiej, przynajmniej historycznie, wersję z Microsoft Store) i pobrał zdjęcia z jego pomocą.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 lidl

lidl
  • 14 postów

Napisano 06 września 2024 - 09:14

@winmaciek, dzięki.

 

To rozwiązanie jest o tyle słabe, że nadal będę miał dostęp do tych ściągniętych zdjęć na telefonie, więc ciągle nie będę wiedział, co już mam ściągnięte, a co jeszcze nie.

 

Dlatego wolałbym zapisywać zdjęcia po prostu przez kabel USB - jak podłączam iPhona do komputera w ten sposób, to już wyświetlają mi się foldery: "2024 09", "2024 08"... ze zdjęciami.



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 630 postów
  • Płeć:

Napisano 07 września 2024 - 10:44

No właśnie niekoniecznie. Możesz je przerzucić sobie w jakieś lokalne miejsce na komputerze i wtedy same znikną wszędzie (ewentualnie trzeba będzie je skasować z poziomu komputera, ale jak masz je zaznaczone, to już żaden problem. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych