Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook AIR a1466 (early 2015) wentylator na pełnych obrotach i nie działa kamera.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Bucha

Bucha
  • 13 postów

Napisano 04 września 2024 - 17:55

Hej

 

Pewnie i tak czeka mnie wizyta w serwisie niemniej może jest jeszcze coś co mogę samodzielnie sprawdzić. Kupiłem ww model. Wszystko było z nim w porządku. Niemniej nieco wzbudziła moje podejrzenie bateria. Miała niecałe 500 cykli a pojemność w okolicach 1200. Kupiłem zatem zamiennik od Green Cell. Podczas wymiany dokonałem również konserwacji chłodzenia, wymiany pasty i przedmuchania całości. Po złożeniu wentylator niestety zaczął pracować na maksymalnych obrotach i nawet nie myśli żeby przestać. Również kamera raz działa, raz nie działa. W trybie diagnostycznym są błędy PPF004 dotyczący wentylatora oraz NDC001 dotyczący kamery (dodatkowy kod referencyjny PPF003)

 

Przedstawię może działania jakich się dopuściłem:

 

1. Wymiana wentylatora na inny - nie pomogło.

2. Wymiana płytki zasilania - nie pomogło.

3. Wyczyszczenie całej płyty głównej izopropanolem - nie pomogło.

4. Ponowna instalacja systemu - nie pomogło.

5. Reset SMC, NVRAM - nie pomogło.

6. Odłączenie przewodu kamery - nie pomogło.

7. Odłączenie wyświetlacza - nie pomogło.

 

Czy jest jeszcze cokolwiek co mogę zrobić ?



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 04 września 2024 - 18:40

Miała niecałe 500 cykli a pojemność w okolicach 1200.

 

Nie do końca mam pewność, czego miała 1200. W tym modelu pojemność nowej baterii wynosiła 54 Wh. Jeżeli to jest 1.2 Wh, to po prostu bateria była całkowicie zdechnięta, co nie powinno dziwić, bo 9 lat to dla takiego ogniwa szmat czasu, niezależnie od ilości cykli. Padłaby od samego leżenia.

 

Normalnie po prostu poleciłbym Ci wizytę w dobrym serwisie, ale zważywszy na wiek i niską wartość rynkową tego sprzętu, naprawa raczej nie będzie opłacalna.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych