Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprzęt na studia - iPad, iPad Air czy S9.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cahir09

Cahir09
  • 9 postów

Napisano 30 sierpnia 2024 - 05:26

Dzień dobry.

 

Znajoma zaczyna studia i szuka tabletu do robienia notatek, a ja nie jestem na bieżąco z nowymi sprzętami.

Pierwszy problem to to, że nie ma ona nic ze sprzętu Apple, więc teoretycznie wskazany byłby tablet z Androidem.

 

Tu celujemy w Samsunga S9, który mnie kupił ekranem i płynnością działania. Fajny jeśli chodzi o stosunek cena/jakość jest Huawei MatePad 11,5S, ale tu nie przekonuje nas niepewność ws. Google i potencjalnie krótkie wsparcie.

 

Jednak mimo wszystko ciągnie ją do iPada i chciałaby go wypróbować. Najwyżej po kilku miesiącach go sprzeda bez większej straty.

No i tu wacham się, czy polecić jej iPada 10gen. 256GB (64GB nawet do notatek wydaje mi się za mało, co myślicie?) za ~2500zł czy lepiej dopłacić kilka stów do Air 128GB (tyle już powinno wystarczyć).

 

Wydaje mi się, że lepszy byłby Air ze względu na 8GB RAM mimo mniejszej przestrzeni dyskowej.

Według was co będzie lepszym wyborem, również pod kątem ewentualnej odsprzedaży?

 

Pozdrawiam.



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 800 postów

Napisano 30 sierpnia 2024 - 10:02

Córka od lat używa iPada do notatek. Jest niezastąpiony w chemii i biologii - tam, gdzie nie da się zrobić notatki na klawiaturze, bo są wzory. To jej jedyny komputer. Wydajność do notatek jest najmniejszym problemem iPad 10 starczy (za kilka dni pewnie będzie kolejna generacja!!! - premiery 9 września). Ważne, co to za studia, bo może istnieć potrzeba użycia jakichś konkretnych programów.

Ona używa takiego i choć to sprzęt sprzed kilku lat, nadal jest super - uważam, że lepszy od iPad 10 a 128G i wbudowany modem:

https://www.apple.co...adec0359a9649

 

Kupujesz nowy na gwarancji od apple. Ekran, głośniki - wszystko pro. Procesor - nie tak bardzo i jak się w EU pojawi Apple Inteligence, to nie zadziała (minimum M1).

 

Z tabletami Android mam tylko bardzo złe doświadczenia, ale to była niska półka.



#3 Cahir09

Cahir09
  • 9 postów

Napisano 04 września 2024 - 20:49

Koniec końców zdecydowaliśmy się na iPad Air M2.

W modelach Pro ekran jest dużo lepszy dla mnie, ale znajoma twierdzi, że dla jej potrzeb ten w Air jest wystarczający.

W cenie 3000 zł jedynie można dostać takiego Pro jak z linku, 2 gen., który już na starcie jest jakby nie patrzeć 4 letnim modelem.

No i M2 będzie wspierał AI.

 

Urządzenia jeszcze nie będziemy odpakowywać, poczekamy do 9 września. Jest szansa, że będzie 11 gen. iPada. Jeśli go zdrowo podrasują i cena będzie atrakcyjna to weźmiemy pod uwagę wymianę.

 

Z innej beczki mam pytanie odnośnie akcesoriów. Wiadomo, będzie potrzebować rysika i etui z klawiaturą.

 

Moim zdaniem jeśli chodzi o rysik to warto kupić oryginał, choć patrzę na oferty z ogłoszeń lokalnych.

Myślicie, że oferty za Pencil Pro w cenie 350-450 zł są uczciwe?

 

Z kolei cena za oryginalne etui to jakieś nieporozumienie. Prawdopodobnie będzie to najmniej używana rzecz zestawu.

Widzę, że Logitech ma etui za niecałą połowę ceny oryginału. Czy lepiej spróbować czegoś totalnie taniego z Ali lub Amazona?



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 800 postów

Napisano 04 września 2024 - 21:57

Zarówno etui z klawiaturą jak i rysik polecam z Logitecha. Klawiatura jest bardzo fajna. Rysik do notatek super, zaś do rysowania zdecydowanie oryginał Apple i to ten najlepszy. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych