Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadka z 13P na 15P czy 16P?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gruby19

gruby19
  • 21 postów

Napisano 21 sierpnia 2024 - 19:58

Cześć

Nie widzę podobnego wątku, więc zapytam. 

Obecnie korzystam trzeci rok z 13Pro - bateria już trochę nie domaga, ale przy moim użytkowaniu cały dzień spokojnie wytrzymuje. 
Już od dłuższego czasu planowałem przesiadkę na 16Pro zaraz po premierze, jak jeszcze o modelu nie było wiadomo zbyt wiele.
Teraz kiedy już wiadomo, że zmiany nie są spektakularne, a ceny 15Pro szybują w dół, to pojawił się dylemat - brać jednak 16P czy korzystać z niższej ceny 15P? 

Niezależnie od ostatecznego wyboru - biorę pod uwagę przesiadkę na 17P za rok, jeśli będą istotne zmiany w wyglądzie - jeśli nie będzie, to zostanę z urządzeniem jak zawsze na 3 lata.

To co dla mnie jest istotne w 16Pro to przede wszystkim mniejsze ramki, bo reszta (tytan, notch, zaokrąglone rogi, przycisk akcji) jest taka sama jak w 15P.

Dajcie znać co myślicie, chociaż ja już chyba decyzję podjąłem ;)



#2 mattkally

mattkally
  • 564 postów
  • SkądZambrów

Napisano 22 sierpnia 2024 - 01:03

Miałem taki sam dylemat po premierze "piętnastki". Gdyby nie niefortunny upadek mojej "trzynastki" trzymałbym jąj z rok dłużej. Osobiście darowałbym sobie 15 Pro i przez 2-3 lata cieszył się "szesnastką" :D



#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 800 postów

Napisano 22 sierpnia 2024 - 08:51

To samo - przesiadłem się rok temu z 13P na 15P. 13P dostała córka, więc mam cały czas kontakt z tym telefonem - jest OK. 15P ma tę wyspę i praktycznie to główna różnica. Tytan, ramki - giną w case, zdjęcia - trzeba się wgapiać, żeby dostrzec różnicę. W 16P spodziewany jest przynajmniej jeden upgrade aparatu (szeroki kąt) i jakoś istotnie lepsza bateria. Nowy procek, może więcej RAM (z uwagi na AI). Jeśli by mi się w tej chwili 13P utopił to na szybko bym brał 15P i używał przez lata, natomiast jak za 2-3 tygodnie będzie 16P to bym przynajmniej poczekał. 15P nie zniknie z marketów w jedną noc. Chcesz kupić dla upgrade'u nie z konieczności życiowej, więc 16P albo nic.



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 24 sierpnia 2024 - 08:00

Skoro już szybują w dół ceny 15 Pro, to bym jednak poczekał chwilę. Może 16 Pro będzie jednak miał jakieś istotne zmiany/bajery w sofcie na przykład. A jeśli nie korzystasz jakoś turbointensywnie, to i wymianę baterii można moim zdaniem rozważyć. 13 Pro to ciągle niezły sprzęt. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych