Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Obraz "wychodzi" poza ekran telewizora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 jackq66uk

jackq66uk
  • 3 postów
  • SkądWarszawa PL, London UK

Napisano 18 sierpnia 2024 - 18:58

Mój problem:
Mam Apple TV 4K od jakiś 3 miesięcy. Faktem jest, ze nie używałem zbyt często. Mieszkam w UK. Otóż w żaden sposób nie mogę ustawić dobrze obrazu na ekranie TV. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień. Telewizor to Toshiba 65" U68 serie 4K- takie chyba nie do końca jednak. Z HDR, Dolby vision. Obraz nie wychodzi jakoś bardzo drastycznie poza ekran, ale jednak. Oczywiście, TV jak i Apple TV zakupione tutaj w Wielkiej Brytanii. 
Czy ma ktoś jakiś pomysł, bo szczerze mówiąc przeszukałem już i  support, podobnie jak inne fora. 
Jestem z lekka laikiem! Będę wdzięczny za pomoc!



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 800 postów

Napisano 18 sierpnia 2024 - 20:19

Jeśli cały obraz się nie mieści równo z 4 stron, poszukaj w menu telewizora funkcji Overscan i wyłącz ją. Nie znam tego modelu, ale tak bywa. Albo wyłączenie overscan, albo tryb PC jak jest.  



#3 jackq66uk

jackq66uk
  • 3 postów
  • SkądWarszawa PL, London UK

Napisano 19 sierpnia 2024 - 21:17

Jeśli cały obraz się nie mieści równo z 4 stron, poszukaj w menu telewizora funkcji Overscan i wyłącz ją. Nie znam tego modelu, ale tak bywa. Albo wyłączenie overscan, albo tryb PC jak jest.  

Spróbuję i dam znać! Dzięki wielkie 



#4 jackq66uk

jackq66uk
  • 3 postów
  • SkądWarszawa PL, London UK

Napisano 26 sierpnia 2024 - 00:06

Jeśli cały obraz się nie mieści równo z 4 stron, poszukaj w menu telewizora funkcji Overscan i wyłącz ją. Nie znam tego modelu, ale tak bywa. Albo wyłączenie overscan, albo tryb PC jak jest.  

Znalazłem coś podobnego, co pozwoliło mi skalować obraz! Bardzo Dziękuję! 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych