Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Obraz "wychodzi" poza ekran telewizora


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 jackq66uk

jackq66uk
  • 3 posts
  • SkądWarszawa PL, London UK

Posted 18 August 2024 - 18:58

Mój problem:
Mam Apple TV 4K od jakiś 3 miesięcy. Faktem jest, ze nie używałem zbyt często. Mieszkam w UK. Otóż w żaden sposób nie mogę ustawić dobrze obrazu na ekranie TV. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień. Telewizor to Toshiba 65" U68 serie 4K- takie chyba nie do końca jednak. Z HDR, Dolby vision. Obraz nie wychodzi jakoś bardzo drastycznie poza ekran, ale jednak. Oczywiście, TV jak i Apple TV zakupione tutaj w Wielkiej Brytanii. 
Czy ma ktoś jakiś pomysł, bo szczerze mówiąc przeszukałem już i  support, podobnie jak inne fora. 
Jestem z lekka laikiem! Będę wdzięczny za pomoc!



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1800 posts

Posted 18 August 2024 - 20:19

Jeśli cały obraz się nie mieści równo z 4 stron, poszukaj w menu telewizora funkcji Overscan i wyłącz ją. Nie znam tego modelu, ale tak bywa. Albo wyłączenie overscan, albo tryb PC jak jest.  



#3 jackq66uk

jackq66uk
  • 3 posts
  • SkądWarszawa PL, London UK

Posted 19 August 2024 - 21:17

Jeśli cały obraz się nie mieści równo z 4 stron, poszukaj w menu telewizora funkcji Overscan i wyłącz ją. Nie znam tego modelu, ale tak bywa. Albo wyłączenie overscan, albo tryb PC jak jest.  

Spróbuję i dam znać! Dzięki wielkie 



#4 jackq66uk

jackq66uk
  • 3 posts
  • SkądWarszawa PL, London UK

Posted 26 August 2024 - 00:06

Jeśli cały obraz się nie mieści równo z 4 stron, poszukaj w menu telewizora funkcji Overscan i wyłącz ją. Nie znam tego modelu, ale tak bywa. Albo wyłączenie overscan, albo tryb PC jak jest.  

Znalazłem coś podobnego, co pozwoliło mi skalować obraz! Bardzo Dziękuję! 






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users