Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

MacBook 2560 x 1664 i jak dla mnie za duże okna


Best Answer winmaciek , 17 August 2024 - 14:58

To poczytaj może o tym, czym jest Retina i o skalowaniu. W świecie Windowsowym to powoli wchodzi, ale nadal w wielu kręgach jest bardziej ciekawostką niż czymś praktycznym, w naszym świecie to już jest standard od jakichś 10 lat. Przy domyślnych ustawieniach tam jest ekwiwalent 1440x900 bodajże i odpowiada to skalowaniu 1,5x. Da się to zmienić – zgodnie z sugestią Blue trzeba udać się do Ustawień systemowych i zmienić rozdzielczość. Polecam dodatkowe kliknięcie na dostępne opcje – można wtedy zmienić widok na listę i jest więcej możliwości. 

 

I tak poza konkursem to gorąco zachęcam, żeby jednak nie przenosić swoich przyzwyczajeń z Windowsa, a jednak sprawdzić jak to się robi po „Macowemu”, spróbować tego, a dopiero następnie wprowadzać swoje innowacje i usprawnienia. 

Go to the full post


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 sybic

sybic
  • 41 posts

Posted 17 August 2024 - 12:45

Mam MacBooka 13.6" rozdzielczość 2560 x 1664
Gdy kupowałem to miałem trochę obawy, bo normalnie pracuje na monitorze FullHD 23"
a tu nie dość, że rozdzielczość większa to monitor mały. Wzrok słaby... pixele będą zbyt małe.
Nie wiem, czy dam radę - pomyślałem.
 
Po zakupie moje obawy okazały się nie uzasadnione. Wszytko duże i czytelne.
Radość była krótka bo szybko zauważyłem, że mimo dużej rozdzielczości (większej niż FullHD)
nie wiele się mieści. Comander One zajmuje całą przestrzeń, Audirvana wychodzi poza i trza przewijac.
 
Da się to jakoś zmniejszyć?
W sensie mniejsze fonty systemowe i okna... mniejsze ramki by się przydały.
 
 
 


#2 Blue

Blue
  • 551 posts
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Posted 17 August 2024 - 14:19

Oczywiście, że się da. Preferencje > wyświetlacze po prostu.
  • sybic likes this

#3 winmaciek

winmaciek
  • 6642 posts
  • Płeć:

Posted 17 August 2024 - 14:58   Best Answer

To poczytaj może o tym, czym jest Retina i o skalowaniu. W świecie Windowsowym to powoli wchodzi, ale nadal w wielu kręgach jest bardziej ciekawostką niż czymś praktycznym, w naszym świecie to już jest standard od jakichś 10 lat. Przy domyślnych ustawieniach tam jest ekwiwalent 1440x900 bodajże i odpowiada to skalowaniu 1,5x. Da się to zmienić – zgodnie z sugestią Blue trzeba udać się do Ustawień systemowych i zmienić rozdzielczość. Polecam dodatkowe kliknięcie na dostępne opcje – można wtedy zmienić widok na listę i jest więcej możliwości. 

 

I tak poza konkursem to gorąco zachęcam, żeby jednak nie przenosić swoich przyzwyczajeń z Windowsa, a jednak sprawdzić jak to się robi po „Macowemu”, spróbować tego, a dopiero następnie wprowadzać swoje innowacje i usprawnienia. 


  • cooper69 and sybic like this

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users