Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dziwny kwadrat w prawym rogu ekranu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 TheMatthew173

TheMatthew173
  • 13 postów

Napisano 10 sierpnia 2024 - 21:08

Cześć,

 

jestem użytkownikiem macOs od ok. pół roku i mam problem z którym już długo walczę.

 

Mianowicie w prawym górnym rogu pojawia mi się taki przezroczysty kwadrat który nie znika dopóki nie zrestartuje komputera.

 

Nie można go kliknąć ani nic. Pojawia się randomowo po jakimś czasie (zgaduje że uruchamia go jakaś kombinacja klawiszy ale jeszcze tego nie wylapałem).

 

W załączniku wrzucam screenshot.

 

Wersja systemu: Sonoma 14.5

 

Z góry dzieki za wsparcie :)

Załączone pliki


Użytkownik TheMatthew173 edytował ten post 10 sierpnia 2024 - 21:10


#2 Blue

Blue
  • 551 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 10 sierpnia 2024 - 21:38

Wygląda jak skrót do szybkiej notatki w aktywnym narożniku (biurko i Dock > aktywne narożniki). Ale to powinno zaraz zniknąć jak się wskaźnikiem wyjedzie poza. No i to działa jak się kliknie to się otwiera okno notatek. Może miałeś jakiś inny program podobnie aktywowany i przestał on już działać?



#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 10 sierpnia 2024 - 21:38

Może to jakaś funkcja dostępności?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 TheMatthew173

TheMatthew173
  • 13 postów

Napisano 11 sierpnia 2024 - 08:33

Wygląda jak skrót do szybkiej notatki w aktywnym narożniku (biurko i Dock > aktywne narożniki). Ale to powinno zaraz zniknąć jak się wskaźnikiem wyjedzie poza. No i to działa jak się kliknie to się otwiera okno notatek. Może miałeś jakiś inny program podobnie aktywowany i przestał on już działać?

No właśnie nie da się tego kliknąć, funkcje narożników mam wyłączone, żaden nie jest aktywny

 

Może to jakaś funkcja dostępności?

Pytanie tylko co :D Nie bawiłem się domyślnymi ustawieniami z dostępnością, Maca mam od niedawna, pracuje na defaultowych ustawieniach.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych