Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

DMG macOS


Najlepsza odpowiedź Bulwark_BC , 01 sierpnia 2024 - 22:26

Dziękuję za odpowiedź. Będę kombinować bo nic innego mi nie zostało. Temat do zamknięcia. Dziękuję

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bulwark_BC

Bulwark_BC
  • 8 postów
  • SkądLondyn

Napisano 30 lipca 2024 - 22:21

Dobry wieczór

 

Będę pisać w miarę krótko i konstruktywnie aby nie tworzyć telenoweli.

Mam 50 lat, na imię Tomasz i jestem serwisantem komputerowym od 30 lat. Świat PC i wszystkie systemy Windows mam w jednym palcu. Niedawno postanowiłem poszerzyć swój serwis o komputery Apple z racji wielu klientów dzwoniących w sprawie kłopotów z "jabłuszkiem"

Kupiłem kilka dni temu najtańszą wersję Mac Mini aby dołączyć do świata Apple i zapoznać się z systemem, oprogramowaniem i poruszaniem w MacOS.

Jak to miało miejsce w PC tak w Apple w pierwszej kolejności wyszukiwałem dostępu do plików, za pomocą których będę mógł utworzyć wersję instalacyjną oprogramowania, które będzie można zainstalować na komputerze klienta. Do tego celu potrzebny jest obraz systemu w formacie dmg za pomocą którego będzie możliwe utworzenie bootowalnego pendrive z systemem macOS. Udałem się na stronę pomocy Apple aby u źródła zasięgnąć informacji. Pobrałem systemy : Sierra, El Capitan, Yosemite, Mountain Lion oraz Lion. Do pozostałych systemów jest łącze typu pobierz albo zainstaluj. Nie mogę reszty systemów pobrać jako pliki dmg. 

Teraz moje pytanie : dlaczego reszta systemów nie jest dostępna w wyżej opisanym pobieraniu ? Gdzie zdobyć brakujące dmg pozostałych systemów ? Zależy mi na pobieraniu u źródła a nie stronach niepewnego pochodzenia czy sieci P2P typu Torrent. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i wskazówki dotyczące problemu.

 

Z góry serdecznie dziękuję


Przez noc – droga do świtania, Przez wątpienie – do poznania, Przez błądzenie – do mądrości, Przez śmierć – do nieśmiertelności. Roman Zamarski; 1822–1867


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 611 postów
  • Płeć:

Napisano 31 lipca 2024 - 11:52

Nie jest dostępna, bo zmieniły się metody dystrybucji. Można pobrać instalator z App Store i z niego sobie przygotować np. bootowalny instalator. Są również pliki IPSW z systemem,  które można wgrać na inny komputer w razie potrzeby z użyciem Apple Configurator 2. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Bulwark_BC

Bulwark_BC
  • 8 postów
  • SkądLondyn

Napisano 01 sierpnia 2024 - 22:26   Najlepsza odpowiedź

Dziękuję za odpowiedź. Będę kombinować bo nic innego mi nie zostało. Temat do zamknięcia. Dziękuję


Przez noc – droga do świtania, Przez wątpienie – do poznania, Przez błądzenie – do mądrości, Przez śmierć – do nieśmiertelności. Roman Zamarski; 1822–1867


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 611 postów
  • Płeć:

Napisano 01 sierpnia 2024 - 23:10

Wedle życzenia. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych