Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zastępowanie tekstu - inne systemy operacyjne


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monika90kn

Monika90kn
  • 8 postów

Napisano 30 lipca 2024 - 17:30

Witajcie,

 

z góry przepraszam, jeśli zły dział :)

 

Chodzi mi o funkcję zastępowania tekstu (preferencje systemowe - klawiatura - tekst). Czy na komputerze z systemem Windows można w jakiś sposób skorzystać z takiej funkcji? Chodzi o to, by tekst zastępowany był wszędzie - w wordzie, na stronach itp. (bo wiem, że na przykład dla samego worda jest taka funkcja). Bardzo mi to ułatwia pracę i chciałabym wiedzieć, czy pracując w innym systemie również z takiego ułatwienia będę mogła skorzystać. 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 31 lipca 2024 - 08:37

Nie, to się synchronizuje jedynie w ekosystemie, w obrębie konta iCloud użytkownika. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Monika90kn

Monika90kn
  • 8 postów

Napisano 31 lipca 2024 - 12:32

Tzn nie chodziło mi o to, żeby komputer z Windowsem jakoś zaciągnął te dane i utworzone przeze mnie skróty. Pytanie bardziej dotyczyło tego, czy mając tylko komputer z Windowsem, nie korzystając z Maca, jest jakiś sposób na to, żeby też sobie takie skróty poustawiać :) Coś słyszałam o jakiś wtyczkach, ale zupełnie nie wiem jak tego poszukać ;) 



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 798 postów
  • Płeć:

Napisano 31 lipca 2024 - 14:57

Może lepiej poszukaj na forum o Windows, a nie o Makach. Szukanie na forum Mercedesa, czy w Twoim BMW da się zrobić tak, żeby tempomat działał tak, jak w Mercedesie nie jest dobrą strategią.

#5 Monika90kn

Monika90kn
  • 8 postów

Napisano 31 lipca 2024 - 20:03

Może lepiej poszukaj na forum o Windows, a nie o Makach. Szukanie na forum Mercedesa, czy w Twoim BMW da się zrobić tak, żeby tempomat działał tak, jak w Mercedesie nie jest dobrą strategią.

 

Miałam nadzieję że znajdą się tutaj osoby znające się zarówno na tym i na tym systemie ;) Równie dobrze na forum Windowsa mogą nie wiedzieć o jaką mi funkcję chodzi, nie mając styczności z Apple :)



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 31 lipca 2024 - 20:11

Z bezpłatnych Beeftext, z płatnych TextExpander. A temat zamykam, skoro to pytanie o aplikacje na Windowsie.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych