Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iCloud Drive Nowy Komputer


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Manski

Manski
  • 56 postów

Napisano 26 lipca 2024 - 13:38

Cześć, może sprawa z kategorii mniej ważnych i bardziej o estetykę chodzi, ale jak wiadomo w Apple estetyka ma znaczenie :-)

 

Otóż zmieniłem MackBooka z 2016 na tegorocznego Air'a i oczywiście wszystkie pliki elegancko przeniosły się z iCloud Drive.

 

Trochę to trwało zanim się wszystko załadowało, ale miną miesiąc i przy tych starych folderach jest taka mini chmurka ze strzałką w dół i to strasznie przeszkadza estetycznie.

 

Zauważyłem, że jak otworze ponownie każdy plik z tego folderu to ta strzałka z chmurką znika. No ale to były foldery z kilkoma plikami a gdyby miał tak robić z resztą to trwałoby to wieki.

 

Pytani brzmi, czy istnieje sposób na usunięcie tej chmurki bez klikania w każdy zaimportowany plik?



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 611 postów
  • Płeć:

Napisano 26 lipca 2024 - 18:22

Wystarczy zaznaczenie wszystkich folderów w iCloud Drive, dodatkowe kliknięcie i wybranie „Pobierz teraz” (czy coś podobnego, ja mam system po angielsku pod ręką chwilowo). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 MiL

MiL
  • 1 419 postów
  • Płeć:

Napisano 29 lipca 2024 - 09:28

Chmurka oznacza że pliku nie ma na dysku, jest w chmurze, więc to ważna informacja i nie ma nic wspólnego z estetyką.



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 611 postów
  • Płeć:

Napisano 29 lipca 2024 - 20:47

To prawda, może w sumie od zbyt grubej strony zacząłem. W ustawieniach iCloud Drive można też wyłączyć optymalizację, wtedy wszystko będzie „bez chmurek”. Ale trzeba mieć wystarczająco duży dysk, żeby się zmieściło. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 Manski

Manski
  • 56 postów

Napisano 02 sierpnia 2024 - 09:37

Cześć. Dziękuję za podpowiedzi. Kliknąłem "Pobierz teraz" a jako, że te pliki mało ważą wszystko się elegancko pobrało i chmurki zniknęły. Dziękuję za pomoc :-) 



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 611 postów
  • Płeć:

Napisano 02 sierpnia 2024 - 15:33

Proszę bardzo, skoro działa wedle życzenia, to zamykam temat. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych