Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy da się przenieść zdjęcia z pamięci telefonu na iCloud?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 masseur

masseur
  • 59 postów

Napisano 21 lipca 2024 - 12:10

Hej,
Czy da się przenieść zdjęcia z pamięci telefonu na iCloud, tak, żeby nie zapychały mi miejsca na urządzeniu, ale jednocześnie mieć do nich dostęp w aplikacji Zdjęcia na iPhone?

EDIT
Aha i jeszcze jedna rzecz. Włączyłem jakiś czas temu synchronizację i wrzuciłem zdjęcia z laptopa (Windows) z 2021 roku na iCloud. Zdjęcia zaczęły pojawiać mi się w aplikacji zdjęcia na iPhone w ‘Albumy -> Ostatnie’. Problem w tym, że zostały porozrzucane w tym albumie bez żadnego porządku. Wymieszały się ze zdjęciami które miałem lokalnie na iphonie. Wygląda to tak że mam parę zdjęć z 2024 roku, potem parę zdjęć z 2021, potem znowu parę tych z 2024, potem parę z 2021 itd. Bałagan w chronologii.
Moje podejrzenie jest takie, że jak wrzuciłem naraz kilkaset zdjęć do iCloud to iPhone synchronizował to bardzo powoli (kilka, czy nawet kilkanaście dni) i stopniowo te zdjęcia pojawiały się w albumie Ostatnie i w międzyczasie robiłem na bieżąco jakieś zdjęcia iPhone’em, które tam trafiały.
Da się to jakoś posortować ten album według daty wykonania zdjęcia, a nie daty dodania zdjecia? Nie widzę niestety opcji sortowania w aplikacji

Użytkownik masseur edytował ten post 21 lipca 2024 - 12:13


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 21 lipca 2024 - 18:28

1. „Z pamięci telefonu” czyli skąd dokładnie? Gdzie one są teraz składowane (w jakiej aplikacji)? Domyślne ustawienie jest takie, że zdjęcia zrobione domyślna aplikacją „Aparat” trafiają do domyślnej aplikacji „Zdjęcia”, a ona wysyła je do chmury jednocześnie trzymając kopie lokalne. Można na urządzeniu trzymać wyłącznie miniatury (a oryginały w chmurze) wybierając opcję optymalizacji pamięci. 

2. „Ostatnie” są zapisem chronologicznym tego, co ostatnio było dorzucane do biblioteki zdjęć. Jeśli dorzucę zdjęcie z prawidłowym Exif, które było zrobione dajmy na to w 2010, to owszem w „Ostatnich” będzie na górze, ale już w karcie „Zdjęcia” będzie prawidłowo posortowane. Opisane zachowanie jest w pełni prawidłowe i oczekiwane. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych