Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Podpięcie dwóch monitorów do MacBooka Pro - przez hub/stacje czy bezpośrednio?


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 maragast

maragast
  • 94 posts

Posted 17 July 2024 - 11:14

Hejka

 

Na początek opiszę jaki mam sprzęt:

- komputer stacjonarny z Windowsem

- MacBook Pro 14" z M2 Pro

- monitor główny to 34" LG 34WK95UP-W o rozdzielczości 5120x2160

- monitor dodatkowy to jakiś zwykły Full HD - chcę wymienić ten monitor na Dell P2423D 23,8" o rozdzielczości 2560x1440

 

Dotychczas główną pracę wykonywałem na kompie stacjonarnym, a Maca używałem poza domem ale chcę dokonać zmian - chciałbym pod oba monitory podłączyć zarówno Maca jak i komputer stacjonarny by w domu pracować zamiennie na Macu bądź Windowsie (a jak bym wychodził to bym Maca zabierał). Więc zastanawiam się jak najlepiej podłączyć Maca pod dwa monitory - czy bezpośrednio czy przez stację/hub.

 

Mój LG 34WK95UP-W pod kompa stacjonarnego jest podłączony przez Display Port, monitor ma jeszcze Thunderbolt z power delivery więc jasne, że podepnę ten monitor przez przewód Thunderbolt, który był w zestawie z monitorem (już robiłem próbę i świetnie to działa).

 

Pozostaje kwestia jak podpiąć drugi monitor. Ten Dell P2423D 23,8", który chcę kupić ma wyjście na HDMI i Display Port. Od mojego starego monitora mam już ładnie poprowadzony przewód HDMI do komputera stacjonarnego więc nowy monitor podepnę tak sama. Zatem do podłączenia pod Maca w tym monitorze zostanie wyjście Display Port - i teraz zastanawiam się jaki przewód lepiej kupić - czy Display Port -> USB-C czy Display Port -> HDMI.

 

Inną kwestią jest czy kupować jakąś stację czy hub by mieć wszystko podpięte pod Maca jednym przewodem.

 

Jakbym kupił stację czy hub to zyskuję niewątpliwą wygodę bo podpinam pod stacje/hub oba monitory oraz głośniki, a stację/hub pod kompa jednym przewodem. Wygoda jak Maca gdzieś zabieram - odpinam jeden przewód, a po powrocie wpinam jeden przewód.

Zdaję sobie sprawę, że dobra stacja/hub z Thunderbolt to spory koszt, a przy tańszych mogą pojawić się problemy z obrazem.

 

Jakbym nie kupował stacji to do Maca musiałbym poprowadzić trzy przewody - od obu monitorów oraz od głośników. W takim wypadku monitor główny cały czas by ładował baterię w Macu co wpływa na nią niezbyt korzystnie. Z tego co kojarzę to przy stacji jak wyłączę zasilanie stacji to będzie przesyłany tylko obraz, a Mac nie będzie ładowany - to też fajne rozwiązanie bo mogę nie drenować baterii w Macu i włączać stację tylko wtedy kiedy trzeba podładować Maca. Tylko czy jest sens kupować jakaś drogą stację czy lepiej dać sobie z tym spokój i podłączyć monitory oraz głośniki bezpośrednio pod Maca.

 

Doradzicie coś?

Jakbym miał kupować stację to co najlepiej?

Czy jakiś tańszy hub też się tu sprawdzi?






3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users