Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 14 Pro Max - Podbijanie jasności na niektórych filmach w aplikacji TikTok czy Instagram


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kubsonic

Kubsonic
  • 12 postów

Napisano 27 kwietnia 2024 - 21:50

Cześć 

 

Od niedawna jestem użytkownikiem 14 Pro Maxa i telefon podczas przewijania TikToka czy przeglądania Instagrama w niektórych filmach bardzo mocno podbija jasność. Szczególnie widać to wieczorem kiedy jasność jest na minimum. Wszystko dookoła się przygasza jeszcze bardziej a film mam wrażenie że odtwarzany jest z maksymalną jasnością, w centrum sterownia pasek jasności jest cały czas na minimum kiedy to się dzieje. Spotkał się ktoś z takim samym problem?  



#2 Gregory

Gregory


  • 2 732 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 27 kwietnia 2024 - 23:13

Dzieje się tak, jak masz iPhone’a obsługującego HDR (czyli wyświetlanie szerszego zakresu tonalnego, generalnie lepszej jakości obrazu z lokalnym rozjaśnianiem) oraz wyświetlasz zdjęcia lub wideo nagrane w HDR. To nie bug, tylko feature :) Ale fakt, wali po oczach jak masz kilka rzeczy nie-HDR, a potem nagle wchodzi HDR. Na Instagramie możesz to wyłączyć w ustawieniach, opcja Jakość multimediów > Wyłącz odtwarzanie filmów HDR. TikToka nie używam, więc nie wiem, ale pewnie też się jakoś da.


PYM Player 8.2.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#3 Kubsonic

Kubsonic
  • 12 postów

Napisano 28 kwietnia 2024 - 10:01

Bardzo dziękuję za podpowiedź, faktycznie na Instagramie wyłączyłem już tą opcję i jest super. Na TikToku znaleźć jej nie mogę przeklikałem już każdą z podkategorii po parę razy i nie ma tam nic takiego, cóż trzeba się przyzwyczaić. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych