Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Po aktualizacji z 14.3 do 14.4 aplikacje się wieszają, czasami komputer się wiesza…


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 29 marca 2024 - 13:07

Czy tylko ja mam taki problem?

 

Zaktualizowałem system (14.3.1 -> 14.4.1) i od tych kilku dni często mam problemy z wieszającymi się aplikacjami, a czasami z "zwieszeniem" całego komputera. Odpalam maszynę, wszystko działa, po czym nagle któraś z aplikacji "zamarza" - najczęściej Safari albo Poczta. Czasami daje się ją zatłuc przez "Wymuś koniec", ale czasami nie bardzo - bo "Wymuś koniec" też nie chce działać. Czasami to zamrożenie ustępuje samo po minucie - dwóch, czasami "zarażają się" nim kolejne aplikacje. Już trzy razy byłem zmuszony do resetu komputera "na twardo" (przez długie przytrzymanie przycisku włączania).

 

Zwykle po takim restarcie (albo po samoistnym "odmrożeniu" unieruchomionej aplikacji) wszystko już działa normalnie - niemniej trochę mnie to dziwi. Problem wyraźnie zaczął się po tej aktualizacji (wcześniej przez całe …naście lat pracy na Macach konieczność resetu "na twardo" zdarzyła mi się może trzy razy).

 

Czy ktoś z Was ma podobnie?

 

Mac Mini jak w podpisie, Sonoma 14.4.1


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 798 postów
  • Płeć:

Napisano 29 marca 2024 - 13:15

Czy ktoś z Was ma podobnie?

 

Pewnie niewiele Ci to pomoże, ale nie, nie zaobserwowałem niczego takiego. Wszystko chodzi normalnie, bez żadnych zacinek. A używam komputera sporo i na różne sposoby. MBP M1 Max.



#3 DanielF

DanielF
  • 5 737 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 29 marca 2024 - 14:48

Zrób sobie może Etrecheck i wklej raport - może jakaś aplikacja lub proces coś miesza.


Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych