Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Pierwszy MacBook


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 kyllox20

kyllox20
  • 3 posts

Posted 14 February 2024 - 18:49

Dzień dobry wszystkim. Na wstępie chciałem napisać, iż jeżeli piszę w złym dziale, to bardzo proszę o przeniesienie. Ten dział jednak wydaje mi się najbardziej odpowiedni. Otóż chciałbym zacząć poznawać sprzęty spod loga nadgryzionego jabłka i przyszedł mi do głowy pomysł aby kupić sobie pierwszy laptopa appla. Chcę zaznaczyć, że dotąd korzystałem wyłącznie z komputerów, laptopów z windowsem i nigdy nie miałem własnego produktu apple (ani telefonu ani komputera) i nie korzystałem z ich systemów. Chcę jednak to zmienić i kupić na próbę pierwszego macbooka air, żeby zobaczyć jak się używa i korzysta z tego środowiska appla, bo czytam wiele opinii, że jest super. Oczywiście jako, że będzie to mój pierwszy laptop apple chcę kupić "używkę" i jeśli mi się spodoba korzystanie to wtedy będę myślał o kupnie czegoś nowszego. Chcę Was prosić o pomoc abyście mi napisali czego mogę się spodziewać np. po MacBooku z takimi parametrami : MacBook Air "Core i7" 1.8 13" (Mid-2011): 1.8 GHz Core i7 (I7-2677M), RAM, 4 GB, VRAM, 384 MB, bateria 198 cykli /nie wymaga wymiany. Chcę dodać, że sprzet będę używał tylko do przeglądania internetu ( facebook, oglądanie youtube, zakłady bukmacherskie ) oraz do amatorskiej edycji zdjęć. Czy na sprzęcie o takiej specyfikacji jak podąłem wyżej da się swobodnie przeglądać internet bez zacięć i lagów przy otwartych np. 4 kartach przeglądarki ? Czy raczej nie będzie to możliwe? Wiem jak taki sprzęt działa pod windowsem, ale jak się to ma do macos? Jak jak pisałem zależy mi na płynnym przeglądaniu stron, youtube i odpisywanie na maile. Proszę osoby, które mają doświadczenie o podzielenie się swoją opinią na ten temat. Dzięki.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6655 posts
  • Płeć:

Posted 14 February 2024 - 23:20

To nie będzie fajnie działać. Komp ma ponad 10 lat, od dawna nie ma wsparcia dla najnowszego systemu. Safari oczywiście też nie będzie, nawet w zewnętrzne przeglądarki nie zaoferują wiele tutaj. Taki sprzęt to nawet na Windows będzie działał słabo. Szkoda kasy, lepiej dozbierać do czegoś lepszego. Kupowanie tego to jakby nabyć balerona albo beczkę (i to nie pierwszej świeżości i nie w najwyższej wersji), bo „mmm, słyszałem, że Mercedesy są super i się świetnie jeździ nimi, chcę sam spróbować i wyrobić sobie opinię”. Ma to sens chyba wyłącznie w wypadku jakby ktoś użytkował na codzień Passata mrówkojada i chciał sprawdzić, czy to faktycznie jest lepsze. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1801 posts

Posted 15 February 2024 - 09:32

Aktualnie sprzedawany najsłabszy komputer apple ma procesor ponad 11 razy bardziej wydajny. Ten Air to nie baleron, ale ponton diesel 40 koni - czas do setki 45 sekund. Nie tylko komputer słaby, ale i system stary brak zagłówków i pasów bezpieczeństwa :) 



#4 MC_

MC_
  • 6891 posts

Posted 15 February 2024 - 09:33

Zakup totalnie bez sensu.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#5 Red54

Red54
  • 8 posts
  • SkądGdynia, PL

Posted 15 February 2024 - 11:09

Bez sensu.
Sam przetrzymuję z sentymentu MBP 2010 o bardzo podobnych parametrach.
Sprzęt już dostaje zadyszki przy odpalaniu Youtube na wyższych ustawieniach niż 480p, nie otrzymuje od dawna aktualizacji oraz trochę innych wkurzających już w codziennym użytku rzeczy.
Jako gadżet retro na półkę - tak
Jako komputer do codziennego użytku - nie

#6 kyllox20

kyllox20
  • 3 posts

Posted 15 February 2024 - 15:08

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc. W takim razie szukam czegoś lepszego. Możecie polecić jakiegoś Air-a, na którym Waszym zdaniem będzie fajnie działał ten internet? Oczywiście używkę.



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4805 posts
  • Płeć:

Posted 15 February 2024 - 15:18

Możecie polecić jakiegoś Air-a, na którym Waszym zdaniem będzie fajnie działał ten internet? Oczywiście używkę.

Tak, MacBook Air M1.



#8 Felich

Felich
  • 9 posts

Posted 19 June 2024 - 16:05

Zdecydowanie polecam spróbować MacBooka. 


Edited by Felich, 19 June 2024 - 16:09.





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users