Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 12 pro zegar systemu się śpieszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Domi101

Domi101
  • 4 postów

Napisano 04 lutego 2024 - 19:54

Proszę o poradę mam przypał.
Kupiłem 12 pro 256gb na olx i sie zaczeło. Telefonik jak nowy ale zegar się śpieszy około minute na godzinę czyli po nocy mam z 8 minut na plus na zegarku iphonea. Próbowałem już wszystkiego - czystka systemu ustawień konfiguracji, czysty system też przyśpiesza minuty tak jakby sekundnik pracował szybciej niż np na moim ipadzie czy laptopie, ustawienia czasu manualne i lokalizacje zrobiłem wsio co można a ten dalej leci na przód, muszę co parę godzin wciskać z 10 razy synchronizację na automat aby wrócił do normalnej minuty i tak co jakiś czas aby wogle wiedzieć jaka jest kurczę godzina. Somebody help? 



#2 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 04 lutego 2024 - 22:21

Na 99% kupiłeś składaka i to są efekty.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 04 lutego 2024 - 22:31

Jak był opisany? Używany przez kogoś, kupiony w polskim sklepie? Czy powystawowy, nadwyżka magazynowa?


iPhone 15 Pro


#4 Domi101

Domi101
  • 4 postów

Napisano 05 lutego 2024 - 11:47

Dokładnie nie powiem ale 3utools pokazuje że jest w oryginale, był brany na firmę z polskiej dystrybucji przez poprzednika, zmieniłem kartę sim z orange na play ale jest to samo (wqqff)



#5 Blue

Blue
  • 551 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 05 lutego 2024 - 18:12

Na wifi? A jak wyłączysz w nim wifi na noc?



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 806 postów
  • Płeć:

Napisano 05 lutego 2024 - 18:51

Na wifi? A jak wyłączysz w nim wifi na noc?

Co ma WiFi wspólnego z tym problemem? Za mojej młodości chodził taki bon mot, że radzieckie zegarki są najszybsze na świecie. Nie wiem, czy ten Autora pochodzi akurat z tego kierunku, ale zdecydowanie jest coś na rzeczy. Ten telefon prawie na pewno ma jakiś ciemny rozdział w swoim życiu.



#7 Domi101

Domi101
  • 4 postów

Napisano 05 lutego 2024 - 22:00

panowie jeszcze są inne problemy z nim np mikrofon kamery dźwięk trzeszczy a nawigacja szaleje jak głupia, postraszyłem gościa policją aby oddawał kase a jak mi zniknie to pozostaje Rafałek Bielawski naczelny lutowniczy ejpla hehe



#8 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 06 lutego 2024 - 07:32

Najprawdopodobniej kupiłeś składaka złożonego z 5 w zaciszu chińskiego warsztatu. Czyli to co u nas sprzedają na allegro jako powystawowe. Ciśnij gościa o zwrot, bo to nic dobrego z tego telefonu nie będzie.

Użytkownik Regiss edytował ten post 06 lutego 2024 - 07:34

iPhone 15 Pro


#9 Blue

Blue
  • 551 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 06 lutego 2024 - 19:59

Co ma WiFi wspólnego z tym problemem? 

 

Trochę ma. Mogę Ci ustawić dowolny czas jak tylko będziesz w zasięgu mojego wifi :) Wystarczy router z linuxem, wystawić swój serwer ntp, trochę w dns pogrzebać - przekierować time.euro.apple.com na swój serwer czasu,  i gotowe. Kiedyś to pięknie działało, nie wiem jak dziś, ale na pewno są i inne sposoby.



#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 806 postów
  • Płeć:

Napisano 06 lutego 2024 - 20:06

Nie, no jasne, ale to już wymaga konkretnego, celowego grzebania. Hackowanie DNS jest już od dłuższego czasu utrudnione, wbudowano mechanizmy zabezpieczające. Nie spodziewam się po autorze aż takich zasobów autoagresji.

#11 Domi101

Domi101
  • 4 postów

Napisano 07 lutego 2024 - 10:16

Panowie fajnie fajnie widzę że macie zasoby wiedzy serwisowej, wczoraj dałem gniota jeszcze na serwis na warszawskim ursusie, mikrofon od ręki zrobi, ale z tym czasem to szansa jest 50/50 że sie uda, jak nie da rady to sie ustawie z Blue oczywiście nie za darmo, dzięki i czekam na info z serwisu



#12 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 07 lutego 2024 - 11:03

Ciekawe na jak długo.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#13 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 806 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lutego 2024 - 12:31

I co jeszcze wyjdzie. Pomijając, że nie kupowałbym telefonu z takiego źródła, to na pewno nie ładowałbym kolejnych pieniędzy w żadne próby ratowania sprzętu, tylko domagał się zwrotu kasy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych