Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logitech MX Master 2S działa mało precyzyjnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 maragast

maragast
  • 85 postów

Napisano 02 stycznia 2024 - 11:24

Witam

 

Od niedawna pracuję na MacBooku Air M1 i mam problem z myszką Logitech MX Master 2S - mianowicie kursor nie działa tak precyzyjnie jak na Windowsie (mam stacjonarny komputer z Win11) - przy pracy w Photoshopie ciężko jest coś zaznaczyć czy rozciągnąć jak na Windowsie (coś jakby kursor był piany albo "pływał" - generalnie dziwnie się zachowuje).

 

Wszystkie sterowniki mam zainstalowane, a przyspieszenie wskaźnika w opcjach Maca mam wyłączone.

 

Generalnie czytałem, że myszka na macOS działa inaczej niż na Windowsie ale nie były to tematy sprzed kilku lat i zastanawia mnie czy obecnie na Sonowa 14.1.2 mogę coś zrobić w kwestii tej myszki?


Użytkownik maragast edytował ten post 02 stycznia 2024 - 11:26


#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 713 postów
  • Płeć:

Napisano 02 stycznia 2024 - 11:32

Masz zainstalowane Logi Options+?



#3 maragast

maragast
  • 85 postów

Napisano 02 stycznia 2024 - 11:39

Tak, oczywiście - wszystko elegancko poustawiane.



#4 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 stycznia 2024 - 17:41

Pływanie to problem z zakłóceniami. Ja używam 2S i nie ma problemu, ale lepiej działa po dongle Unifying niż po BT. A pływanie to problem z komikacją komputer-mysz.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#5 maragast

maragast
  • 85 postów

Napisano 04 stycznia 2024 - 09:32

Więc tak: oprócz MX Master 2S (która jest moją główna myszką w komputerze stacjonarnym) mam też Logitech M650L i jak ją zainstalowałem na MacBooku to mam ten sam problem - kursor działa niezbyt precyzyjnie (co widać szczególnie w Photoshopie kiedy potrzeba większej precyzji) i to nie zależnie czy myszka była podłączona przez bt czy przez odbiornik Logitecha (podłączenie przez ten odbiornik właściwie nic nie zmieniło w funkcjonowaniu myszki).

 

Czy ktoś z Was używa może tej samej myszki na przemian na Macu i Windzie? Jeśli tak to czy widzi jakieś różnicy w funkcjonowaniu myszki pomiędzy tymi dwoma środowiskami?



#6 gregin

gregin
  • 39 postów

Napisano 04 stycznia 2024 - 10:21

Jest problem z myszkami Logitecha. Też to przerabiam na własnej skórze, a co gorsza wszyscy youtuberzy pieją z zachwytu nad tymi myszkami. 

 

Masz tu jakieś przekładowe pierwsze z brzegu linki nt problemów:

https://www.makeuseo...lag-on-m1-macs/

https://www.reddit.c...mouse_lift_for/

 

Póki co u mnie jedynym działającym rozwiązaniem jest prawie po każdym zalogowaniu systemu kliknąć

w ikonkę bluetooth i ponownie połączyć myszkę, wtedy działa normalnie. Wolę już tak robić, a przynajmniej wtedy myszka działa normalnie;)



#7 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 stycznia 2024 - 19:17

Więc tak: oprócz MX Master 2S (która jest moją główna myszką w komputerze stacjonarnym) mam też Logitech M650L i jak ją zainstalowałem na MacBooku to mam ten sam problem - kursor działa niezbyt precyzyjnie (co widać szczególnie w Photoshopie kiedy potrzeba większej precyzji) i to nie zależnie czy myszka była podłączona przez bt czy przez odbiornik Logitecha (podłączenie przez ten odbiornik właściwie nic nie zmieniło w funkcjonowaniu myszki).

 

Czy ktoś z Was używa może tej samej myszki na przemian na Macu i Windzie? Jeśli tak to czy widzi jakieś różnicy w funkcjonowaniu myszki pomiędzy tymi dwoma środowiskami?

Używam od dnia premiery tej myszki i nie mam z nią problemów. Nie jest możliwe, żeby po dongle logitecha pływała (oczywiście wcześniej rozparowałweś z BT)? Używałem jej z iMac ze Studio, z MacBookiem i laptopami windowsowymi i nie ma problemu. Też używam Photoshopa.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#8 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 04 stycznia 2024 - 21:05

Tu raczej chodzi o akcerelację na macOS i inne odczucia z pracy myszki niż na Windows.


  • cooper69 lubi to
Fallout ...war, war never changes...

#9 raqq

raqq
  • 134 postów

Napisano 04 stycznia 2024 - 21:08

Więc tak: oprócz MX Master 2S (która jest moją główna myszką w komputerze stacjonarnym) mam też Logitech M650L i jak ją zainstalowałem na MacBooku to mam ten sam problem - kursor działa niezbyt precyzyjnie (co widać szczególnie w Photoshopie kiedy potrzeba większej precyzji) i to nie zależnie czy myszka była podłączona przez bt czy przez odbiornik Logitecha (podłączenie przez ten odbiornik właściwie nic nie zmieniło w funkcjonowaniu myszki).

 

Czy ktoś z Was używa może tej samej myszki na przemian na Macu i Windzie? Jeśli tak to czy widzi jakieś różnicy w funkcjonowaniu myszki pomiędzy tymi dwoma środowiskami?

Ja też mogę potwierdzić brak problemów, a mam dokładnie taka konfigurację jak Ty. Czyli MacBook Air M1 + MX 2S BT i obok Win11 + MX 2S po donglu - w obu przypadkach mysz działa tak samo, również w PS;)



#10 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2024 - 21:38

Tu raczej chodzi o akcerelację na macOS i inne odczucia z pracy myszki niż na Windows.

Akcelerację przecież można dowolnie ustawić.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#11 maragast

maragast
  • 85 postów

Napisano 09 stycznia 2024 - 13:53

Jest problem z myszkami Logitecha. Też to przerabiam na własnej skórze, a co gorsza wszyscy youtuberzy pieją z zachwytu nad tymi myszkami. 

 

Masz tu jakieś przekładowe pierwsze z brzegu linki nt problemów:

https://www.makeuseo...lag-on-m1-macs/

https://www.reddit.c...mouse_lift_for/

 

Póki co u mnie jedynym działającym rozwiązaniem jest prawie po każdym zalogowaniu systemu kliknąć

w ikonkę bluetooth i ponownie połączyć myszkę, wtedy działa normalnie. Wolę już tak robić, a przynajmniej wtedy myszka działa normalnie;)

 

 

No biorąc pod uwagę podlinkowane tu tematy problem z tymi myszkami ewidentnie występuje.



#12 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 stycznia 2024 - 18:50

Użyj Bolta czy Unifying i nie będzie problemu. Problem jak występuje to tylko po BT.
 


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#13 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 713 postów
  • Płeć:

Napisano 09 stycznia 2024 - 21:26

No biorąc pod uwagę podlinkowane tu tematy problem z tymi myszkami ewidentnie występuje.

Nie mogę wziąć odpowiedzialności za to, co jest napisane w tych wątkach, ale u mnie, z myszką Logitech MX Master 3 problem ewidentnie nie występuje. Podłączona przez BT. Wiem, że to nowszy model, być może problem dotyczy starszych wersji, ale tylko tyle mogę potwierdzić.



#14 Łukasz Kowalik

Łukasz Kowalik
  • 11 postów

Napisano 10 stycznia 2024 - 08:48

Ja mam dokładnie ten sam problem z MX Anywhere 3. Na windowsie działa normalnie, na macu ten sam problem ze spowalnianiem kursora co u kolegi wyżej. Problem występuje jak mac się wygasza, po wybudzeniu muszę wyłączyć i włączyć myszkę żeby poprawnie działała. Słabe to trochę. Mam dwie wersje tej myszki, zwykłą i "for mac" bo głupi myślałem że "for mac" ma jakieś inne sterowniki BT, niestety problem ten sam.



#15 gregin

gregin
  • 39 postów

Napisano 10 stycznia 2024 - 09:46

To samo mam na MX Anywhere 3. 



#16 maragast

maragast
  • 85 postów

Napisano 16 stycznia 2024 - 14:38

Użyj Bolta czy Unifying i nie będzie problemu. Problem jak występuje to tylko po BT.
 

 

Na moim Logitech M650L nie ma różnicy czy mam myszkę podłączone przez BT czy przez tego dynksa - w Photoshopie działa to strasznie i ciężko jest normalnie pracować, jakiś dramat.

Odłączanie i podłączanie na nowo nic nie daje.

Muszę jeszcze przetestować dokładnie MX Master 2S ale na razie ten MacBook strasznie mnie wnerwia i zniechęca.


Użytkownik maragast edytował ten post 16 stycznia 2024 - 14:39





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych