Dlaczego w safari otwieranie linku w nowej karcie za pomocą środkowego przycisku myszy lub ze skrótu klawiaturowego raz działa, a raz nie? Strasznie to uporczywe.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.
Posted 05 December 2023 - 18:46
Dlaczego w safari otwieranie linku w nowej karcie za pomocą środkowego przycisku myszy lub ze skrótu klawiaturowego raz działa, a raz nie? Strasznie to uporczywe.
Posted 05 December 2023 - 19:17
O przycisku się nie wypowiem, bo Magic Mouse takowego nie ma, a jaki skrót klawiszowy masz na myśli?
MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular
Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware.
Posted 05 December 2023 - 20:54
Posted 06 December 2023 - 16:16
Konkretny model myszy nie ma znaczenia, na każdej działa to tak samo. Chodzi o działanie środkowego przycisku.
Skrót klawiaturowy miałem na myśli: lewy przycisk myszy + Command czego wynikiem jest środkowy przycisk myszy.
Czyli powyższa kombinacja w przeglądarce internetowej powinna otwierać odnośnik na stronie w nowej karcie bez przechodzenia do tej karty. Pod windowsem działa to 100% poprawnie.
Pod chrome na macu właściwie też. W safari bywa różnie. Większości działa ok, ale często zdarza się, że środkowy przycisk myszy otwiera odnośnik w bieżącej karcie. Później po cofnięciu strony i kolejnej próbie z reguły już działa dobrze, chociaż też nie zawsze.
0 members, 1 guests, 0 anonymous users