Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Imac 21,5 LATE 2013 Yosemite - nie mogę zaktualizować do nowszej wersji


Najlepsza odpowiedź winmaciek , 27 listopada 2023 - 23:03

1. Trzeba trzymać Command, nie Control, żeby zaktualizować do najnowszej wspieranej. Może być konieczne podpięcie klawiatury do komputera.
2. Zalogowanie powinno być możliwe po wygenerowaniu hasła aplikacji (tak stary system nie wspiera MFA).
3. Jak masz pobrany instalator, to on powinien siedzieć w aplikacjach i czekać na odpalenie. Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cudziak

Cudziak
  • 89 postów

Napisano 27 listopada 2023 - 21:53

Hej!

Przesiadłem się z Macbooka na pierwszego Imaca w celu sprawdzenia, czy ten komputer bedzie mi pasował. Kupiłem oczywiście używany komputer taki jak w tytule wątku. Problem jest taki, że komputer działa na bardzo starym systemie Yosemite i nie moge za żadne skarby go zaktualizować. Nie mogę zalogować się nawet na moje konto Apple ID bo ciągle wyskakuje mi, że hasło jest niepoprawne. Wpisywałem dokładnie i nie ma szans by było źle. Nie mogę się zalogować na App Store i pobrać systemu. Pobrałem go z oficjalnej strony Apple, ale nie wiem jak zainstalować. Posiadam klawiature z PC bezprzewodową (nie mam klawiatury apple) i nie mogę włączyć trybu odzyskiwania. W momencie uruchamiania komputera naciskam ctrl, alt i R ale niestety nic się nie dzieje. Nie mam zewnętrznego dysku ani pendrive, więc nie mogę uruchomić systemu z innego urządzenia. Chciałbym to zrobić jakoś tylko przez komputer. Czy wiecie jak temu zaradzić?

#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 546 postów
  • Płeć:

Napisano 27 listopada 2023 - 23:03   Najlepsza odpowiedź

1. Trzeba trzymać Command, nie Control, żeby zaktualizować do najnowszej wspieranej. Może być konieczne podpięcie klawiatury do komputera.
2. Zalogowanie powinno być możliwe po wygenerowaniu hasła aplikacji (tak stary system nie wspiera MFA).
3. Jak masz pobrany instalator, to on powinien siedzieć w aplikacjach i czekać na odpalenie.
  • Cudziak lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Cudziak

Cudziak
  • 89 postów

Napisano 28 listopada 2023 - 02:33

1. Trzeba trzymać Command, nie Control, żeby zaktualizować do najnowszej wspieranej. Może być konieczne podpięcie klawiatury do komputera.
2. Zalogowanie powinno być możliwe po wygenerowaniu hasła aplikacji (tak stary system nie wspiera MFA).
3. Jak masz pobrany instalator, to on powinien siedzieć w aplikacjach i czekać na odpalenie.

Boze, taka glupota a zadzialało. Faktycznie Command to inny klawisz niż CTRL... Imac zainstalował sam z siebie najnowszy system. Warto było mimo wszystko napisać o tym na forum. Dzięki za pomoc! Temat do zamknięcia! 



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 546 postów
  • Płeć:

Napisano 28 listopada 2023 - 10:09

Zamykam, wedle życzenia. :-)

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych