Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Błąd -69606 w trakcie partycjonowania dysku


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Huboo90

Huboo90
  • 3 posts

Posted 23 November 2023 - 21:52

Pacjent to macbook Air około 2012 roku, Intel i5 1,3Ghz dwurdzeniowy 4GB RAMU.
Zaczęło się od prób zainstalowania systemu Windows przy użyciu Bootcamp tam pokazywał się błąd przy próbie partycjonowania dysku, potem podjąłem się instalacji bez boot camp natomiast nadal był problem z partycjonowaniem, wyświetla się błąd podczas zmiany wielkości struktur kontenera APFS (-69606), pierwsza pomoc pokazuje, że wszystko z dyskiem jest okej, nie da się uruchomić fsck w single user mode (błąd: container /dev/rdisk1 is mounted. repairs in a mounted container is not supported yet) nie mogę go także odmontować.
Chciałbym zainstalować sobie Windows 7 na tym laptopie bo wirtualna maszyna nie spełnia moich oczekiwań.



#2 Huboo90

Huboo90
  • 3 posts

Posted 02 January 2024 - 14:34

Może ktoś pomoże rozwiązać problem, podjąłem się kolejnych kroków, padła płyta główna, nie było podświetlenia matrycy, poza tym wszystko sprawne. Wymieniona została na wersję z i7 8gb RAM i nadal występuje problem z partycjonowaniem dysku, wymazywałem już dane na dysku za pomocą narzędzia dyskowego i instalowałem system na nowo. Czy może jest jakieś polecenie, które wyczyści ten dysk dokumentnie a może za pomocą narzędzia dyskowego to się nie dzieje?
Może zmienić format plików na chwilę i wrócić do apfs czy po prostu kupić drugi dysk?






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users