Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad Air 5 gen. - brak dzwięku w nagraniach aplikacji ZOOM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tarna

Tarna
  • 3 postów

Napisano 27 października 2023 - 07:54

Dzień dobry.

 

Mam problem z aplikacją Nagrywanie ekranu, a dokładniej ze współpracą z aplikacją ZOOM. Potrzebuję nagrywać spotkania ZOOM wraz z dźwiękiem, jednak poprzez aplikację Nagrywanie ekranu nagrywa mi się tylko obraz, bez znaczenia jest czy podczas włączania zaznaczę czy odznaczę klawisz mikrofonu.

 

Aplikacja nagrywanie ekranu działa prawidłowo np. z przeglądarką Safari tu nagrywa dźwięk np. jak puszczę YT.

Stawiam, że będzie to wina jakiś ustawień, możliwe, że nawet w ZOOM, jak macie jakieś pomysły to chętnie przyjmę pomoc.

 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 819 postów
  • Płeć:

Napisano 27 października 2023 - 08:46

To nie jest wina ustawień, tylko zabezpieczenie systemu iOS/iPadOS przed rejestrowaniem rozmów. Z tego samego powodu nie zarejestrujesz w ten sposób rozmowy telefonicznej na iPhone. W przypadku Zooma rozwiązaniem jest skorzystanie z funkcji nagrywania do Clouda dostępnej dla wszystkich płatnych kont, z wyłączeniem kont zarządzanych przez organizację, gdzie administrator ograniczył tę opcję.

 

Na kliencie dla komputera masz dodatkowo funkcję nagrywania lokalnego, z pominięciem chmury. Na urządzeniach mobilnych pozostaje tylko Cloud.



#3 Tarna

Tarna
  • 3 postów

Napisano 27 października 2023 - 09:38

Dzięki za szybką odpowiedź, a jeśli nie ma opcji nagrywać poprzez narzędzie oryginalne to te samo ograniczenie dotyczy innych rejestratorów ekranu czy tylko zostaje opcja nagrywania przez ZOOM do chmury?



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 819 postów
  • Płeć:

Napisano 27 października 2023 - 10:16

To jest ograniczenie na poziomie systemu operacyjnego, który nie udostępnia API do wykonywania tego typu czynności, zatem, choć nie mam, jak tego sprawdzić, dotyczy ono wszystkich aplikacji. Zresztą nie znam innych rejestratorów ekranu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych