Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak możliwości połączenia się z siecią wifi 6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek_

Krzysiek_
  • 2 postów

Napisano 05 października 2023 - 18:45

Witam,
Posiadam internet stacjonarny w Vectra z routerem wifi 6. Na samym początku mój iphone 13 mini bez problemu znajdywał i łączył się z routerem Vectry. Po pierwszym resecie routera pojawił się problem. Wszystkie urządzenia w domu (dekodery, komputery, inne telefony na androidzie) łączą sie z routerem Vectry poza jednym. Moim iphonem. Próbowałem zapominać sieć i i łączyć się z nią na nowo- ponieważ iphone widzi sieć ale nie chcę się z nią połączyć. Probowałem zerowac ustawienia sieciowe a nawet przywracałem iphone do ustawień fabrycznych. Nic nie działa. Iphone łączy się z innymi sieciami wifi ale z tą jedną nie chce. Podobnie jak router Vectry łączy się z wszystkimi urządzeniami poza moim telefonem. Obrazili się na siebie? Bo już zgłupiałem. Telefon posiada najnowsze uaktualnienia do ios 17. Przy próbie połączenia wyskakuje komunikat „Hasło nieprawidłowe” lub „Nie można przyłączyć się do sieci „nazwa”” lub też całkowicie nie reaguje po naciśnięciu połącz. Z góry dziękuje za każdą chęć pomocy.

Załączone pliki



#2 Blue

Blue
  • 551 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 07 października 2023 - 21:00

W pierwszym screenie masz wskazówkę. Próbowałeś ustawić w routerze kanał na auto? Jeżeli jest na auto to wybrać ręcznie inny?



#3 Krzysiek_

Krzysiek_
  • 2 postów

Napisano 08 października 2023 - 09:17

Chyba nie jestem w stanie zrobić tego samemu z poziomu konfiguracji routera. Myślę że domyślnie jest na auto a więcej to jest dla mnie magia. Jedynie co sam próbowałem to ustawiać pasma z wifi 6 tęcznie na 2.4 czy 5ghz. Efekt ten sam czyli żaden. Do vectry piszę i dzwonię ale jak to Vectra leją na wszystko a jedyna pomoc ludzi z infolini to „proszę zresetować router” to tak jakby kazali uderzyć w bok radzieckiego telewizora jak obraz zanika. Na niczym się nie znają

#4 nesiasps

nesiasps
  • 171 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 października 2023 - 12:19

ten router vectry ja bym olał - kup jakis router z AX, połącz kablem z tym od Vectry, poproś żeby Ci WiFi z Vectry wyłączyli (jeśli nie możesz sam tego zrobić) ustaw swoje zabezpieczenia i swoja siec wifi i tyle - ja bym tak od początku zrobił zamiast byc skazanym na Vectrę






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych