Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Własne dźwięki dla SMS/MMS zniknęły - problem w iOS17


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 28 września 2023 - 08:25

Mam problem jak w temacie (w innternecie też wiele osób to zgłasza)

Mam zarówno kupione jak i customowe dźwięki. Wchodząc w zakladkę DZWONKI - tam gdzie ustawiamy dźwiek dzwonka - wszystkie moje dzwieki są dostępne i mogę je do woli odsluchiwac i wybierać.

Przy wiadomościach do niedawna bylo analogicznie. Dzwieki kupione czy też customowe (zrobione np GarageBand'em) też byly tam widoczne dzięki czemu można bylo wybrac dowolny.

Niestety po aktualizacji do IOS17 wszystkie dźwieki inne niż fabryczne z sekcji WIADOMOŚCI poznikały. Niewazne czy customowe czy kupione.

Próba stworzenia nowego dźwięku w GarageBand kończy się porażką. Dzwiek nawet wyeksportowany jako dzwiek dla powiadomień o nadchodzacej wiadomości SMS trafia do DZWONKÓW  i tylko tam jest widoczny.

 

 

Czy ktoś wie czy i kiedy Apple to naprawi?


Użytkownik michobo edytował ten post 28 września 2023 - 08:28


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 666 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2023 - 11:56

Najnowsza beta ponoć to poprawia, także za jakiś czas to przywrócą. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 września 2023 - 14:49

Tak, potwierdzam, beta 17.1 przywraca możliwość korzystania przy dźwiękach powiadomień ze swoich wcześniej wgranych. Powiem szczerze, że liczyłem na to bardzo i wierzyłem, że tak się stanie, a to, że zniknęły to podejrzewam było jakimś błędem, który został w 17.1 naprawiony. 


  • michobo lubi to

 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#4 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 28 września 2023 - 18:11

Dzięki za info!

 

Tymczasowo można sobie poradzić z tym w taki sposób że robimy sobie dzwiek przez garageBand udostepniamy standardowo jako dzwonek-> i od razu ustawiamy go jako powiadomienie o nadchodzącej wiadomości )z poziomu GarageBand)

Wtedy wyeksportowany dzwiek ustawia sie jako dzwiek dla nadchodzących wiadomosci (i działa jak trzeba) jednak niestety nadal nie ma go na liście dostepnych dzwiekow. Cokolwiek zmienimy w dzwiekach wiadomosci - musimy całą procedurę powtórzyć od nowa

Do czasu naprawienia blędu przez Apple, można jednak z tego skorzystać.  Firmowe dzwieki od Apple - wszystkie - do mnie nie trafiają. Może jestem już stary ale uważam że najlepsze dzwonki i sygnały powiadomien miały stare Nokie :)

 

ps ten kruczek co zaskakujące, niestety nie działa z iPad OS....


Użytkownik michobo edytował ten post 28 września 2023 - 18:14


#5 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 września 2023 - 12:56

Jestem po instalacji 17.1 beta public i potwierdzam, dźwięki powiadomień firm „trzecich” powróciły


 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych