Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak włączyć powiadomienia push w Safari


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szemot

Szemot
  • 1 548 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2023 - 10:14

Od roku, czy dwóch, Safari obsługuje powiadomienia push ze stron internetowych, np. z Facebook. Jak to włączyć żeby działało? A może to działa z automatu? Szukałem w ustawieniach zarówno powiadomień jak i Safari i nie znalazłem żadnej opcji z tym związanej. Czy strona internetowa też musi obsługiwać takie coś, czy jak przychodzi wiadomość to z automatu powinno to działać?

 iPhone 14ProMax (256), MacBookPro16 M3Pro  AirPods2Pro  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag, 


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 546 postów
  • Płeć:

Napisano 21 września 2023 - 19:04

Na początek trzeba dodać stronę jako „aplikację” (ikonę na Springboardzie). Zrobiłeś to?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Szemot

Szemot
  • 1 548 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2023 - 13:46

Na początek trzeba dodać stronę jako „aplikację” (ikonę na Springboardzie). Zrobiłeś to?


Nie wiedziałem że tak trzeba. Trochę nawet wydaje mi się to głupie ale spoko, niech będzie. Dodałem jednak ale nadal nie mam powiadomień. Czy strona też musi coś obsługiwać? To nie jest FB, ale trochę jak FB zarówno przy wiadomościach i powiadomieniach nie ma ani ikonki że takie coś jest ani powiadomienia na zablokowanym ekranie.

 iPhone 14ProMax (256), MacBookPro16 M3Pro  AirPods2Pro  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag, 


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 714 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2023 - 14:52

Czy strona też musi coś obsługiwać?

 

No oczywiście, że strona musi wysyłać powiadomienia push, żebyś mógł je odbierać. Jak inaczej to sobie wyobrażasz?



#5 Szemot

Szemot
  • 1 548 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2023 - 16:37

[nie wiem, nie znam się na tym, dlatego was pytam. Równie dobrze z mojego punktu widzenia może być to jakiś uniwersalny język pisania stron internetowych w których z automatu coś takiego jest implementowane. No dobra, spróbuję w takim razie to na Facebooku które na pewno to będzie obsługiwał i zobaczę czy mi działa.

 iPhone 14ProMax (256), MacBookPro16 M3Pro  AirPods2Pro  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag, 


#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 546 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2023 - 20:45

Trzeba jeszcze „wyzwolić” jakoś powiadomienia w tej aplikacji webowej. Dla przykładu, jak dodasz sobie stronę główną Onetu, to po dotknięciu paska „najnowsze” iOS się spyta, czy zezwalać na powiadomienia. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#7 Szemot

Szemot
  • 1 548 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2023 - 15:37

Zastanawiałem się czy ta strona w ogóle obsługuje takie powiadomienia typu push, więc zrobiłem to także z FB który chyba musi jak zakładam. Niestety powiadomień nie ma, jak zrobiłem to co napisałeś powyżej też się nie pojawia. No i dziwne jest to że ta pierwsza strona którą dodałem do Paska Działek oddzielna aplikacja. Natomiast strona Facebooka gdy otwieram to się otwiera jako kolejna zakładka w Safari jakby to był skrót a nie coś oddzielnego.

 iPhone 14ProMax (256), MacBookPro16 M3Pro  AirPods2Pro  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag, 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych