Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Synchronizowanie/sciaganie zdjec icloud na dysk zewnetrzny


Najlepsza odpowiedź cherryoncake90 , 22 września 2023 - 07:29

Pisze, bo może ktoś też miał taki problem i mój sposób komuś pomoże.

Kopiuje folder zdjęć do innego folderu, dalej na dysku zewnętrznym, poprzez Total Commander (bo zwykle kopiuj/wklej nie działało) i w końcu pobierają się pliki, które wcześniej się nie pobierały. Wyszło na to, że Windows miał problem z plikami formatu apple tzn.heic i mov. 
Co prawda nie wiem skąd pliki w formacie heic skoro od zawsze miałam ustawione  „Najbardziej zgodne” w iphonie.
Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 cherryoncake90

cherryoncake90
  • 3 postów

Napisano 21 września 2023 - 09:35

Długa historia, ale od tygodnia probuje ściągnąć zdjęcia (ponad 70tys/796GB) z icloud photos, w celu zamknięcia konta.

Nie mam miejsca na iphone ani na dysku w laptopie (windows), wiec postanowiłam zsynchronizować i pobrać wszystko na dysk zewnętrzny.

Synchronizacja udała się w całości, jeśli chodzi o ściągnięcie, tutaj zaczęłam mieć problem. Zawiesiło się przy ostatnim 100gb, potem pokazało mi się, że nie mam miejsca w telefonie i ściąganie jest zatrzymane. Wyczytałam, że jak przestane synchronizować zdjęcia i je usunę, a tym samym zrobię wolne miejsce, tylko z iphone to powinno dalej je ściągać.

Niestety nic się ściąga, ja nie mam zdjęć na telefonie. Co mogę teraz zrobić, żeby po 1. nie utracić zdjęć w icloud, po 2. w końcu dokończyć ściąganie zdjęć do folderu zsynchronizowanego??

 

Zapomniałam dodać (przepraszam jestem zestresowana, bo od tygodnia probuje to rozwiązać)

Jak podpinam telefon do laptopa, to niby pokazuje się, ze ściąga zdjęcia, ale rozmiar na dysku się nie zmienia. Do tego momentu się zwiększał jak pobierał zdjęcia.

Załączone pliki



#2 cherryoncake90

cherryoncake90
  • 3 postów

Napisano 22 września 2023 - 07:29   Najlepsza odpowiedź

Pisze, bo może ktoś też miał taki problem i mój sposób komuś pomoże.

Kopiuje folder zdjęć do innego folderu, dalej na dysku zewnętrznym, poprzez Total Commander (bo zwykle kopiuj/wklej nie działało) i w końcu pobierają się pliki, które wcześniej się nie pobierały. Wyszło na to, że Windows miał problem z plikami formatu apple tzn.heic i mov. 
Co prawda nie wiem skąd pliki w formacie heic skoro od zawsze miałam ustawione  „Najbardziej zgodne” w iphonie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych