Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ip7 plus - nie słyszę rozmów, nie działa dyktafon itp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 abart

abart
  • 13 postów

Napisano 09 lipca 2023 - 20:13

Hej,

zmagam się z dziwnym problemem w iP 7 Plus. Na początek zaznaczę, że już przerobiłem wyzerowanie go do ustawień fabrycznych. 

 

Problem:

- odbieram telefon i nie słyszę rozmówcy: ani tradycyjnie, nie mogę też kliknąć głośnika (głośnomówiący)

- wybieram numer telefonu, następuje połączenie, ale już nie słyszę niczego, rozmówca mnie też nie słyszy

połączenie FaceTime, klikam i rozłącza się. 

- nie mogę niczego nagrać dyktafonem

 

Co działa

- głośnik u góry (słuchawka) odtwarzam podcast czy YouTube i działa

- głośnik na dole odtwarzam podcast czy YouTube i działa, słuchać jak zwykle

 

Wychodź mi, że to może być coś z mikrofonem, ale czy wówczas nie działaby przycisk głośnik?

 

Macie jakieś pomysły, co to może być? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 



#2 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 10 lipca 2023 - 05:49

Przyczyną jest uszkodzenie układu audio na płycie głównej, pękają tam połączenia pod układem. To typowa usterka w iPhone 7.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#3 abart

abart
  • 13 postów

Napisano 10 lipca 2023 - 09:55

Przyczyną jest uszkodzenie układu audio na płycie głównej, pękają tam połączenia pod układem. To typowa usterka w iPhone 7.

Poczytałem trochę w necie i też tak podejrzewałem. Ciekawe, ile teraz naprawa czegoś takiego może $. Może gra nie warta świeczki, teraz taki iP to 300-400 zł. 



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 713 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lipca 2023 - 10:23

Poczytałem trochę w necie i też tak podejrzewałem. Ciekawe, ile teraz naprawa czegoś takiego może $. Może gra nie warta świeczki, teraz taki iP to 300-400 zł. 

 

To jest prawie 7-letni model. Moim zdaniem, nie ma sensu inwestować już jakichkolwiek pieniędzy w ten sprzęt. Nawet, jak uda Ci się go przywrócić do życia, to nie masz jakiejkolwiek gwarancji, że za chwilę nie posypie się coś innego.



#5 abart

abart
  • 13 postów

Napisano 10 lipca 2023 - 15:11

To jest prawie 7-letni model. Moim zdaniem, nie ma sensu inwestować już jakichkolwiek pieniędzy w ten sprzęt. Nawet, jak uda Ci się go przywrócić do życia, to nie masz jakiejkolwiek gwarancji, że za chwilę nie posypie się coś innego.

Otóż to. A to telefon takiej 12-latki, lamentuje strasznie :-) W każdym razie przez słuchawki można rozmawiać. Nawiasem pisząc, weź tu teraz dziecku kup telefon za 2k. Może jakiś używany z jakąkolwiek gwarancją, oby F-ra VAT 23%






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych