Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesylanie starych zdjec z iCloud na iPhone a dane geolokalizacyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 master456

master456
  • 13 postów

Napisano 22 lutego 2023 - 00:22

Cześc. Na moim PC mam folder zdjęc które robiłem jeszcze dawno moim iPhone 5s a ze wzgledu na brak miejsca to tam je zrzuciłem. Później przeszedlem na samsunga i teraz wracam do iPhone. Mam pytanie. Czy po dodaniu tych zdjec z mojego poprzedniego telefonu apple przez icloud przechodzą wraz z nim takie informacje jak model aparatu, dane lokalizacji zdjecia i z jakiej aplikacji zdjecie zostalo zachowane?

#2 MiL

MiL
  • 1 419 postów
  • Płeć:

Napisano 22 lutego 2023 - 15:45

Te dane są zapisane w danych EXIF zdjęcia, jeżeli nikt lub nic tego nie usunęło to wszystko będzie dostępne na iPhone.

Możesz to sprawdzić jakąś przeglądarką zdjęć która pozwala podejrzeć EXIF.



#3 master456

master456
  • 13 postów

Napisano 22 lutego 2023 - 16:49

Te dane są zapisane w danych EXIF zdjęcia, jeżeli nikt lub nic tego nie usunęło to wszystko będzie dostępne na iPhone.
Możesz to sprawdzić jakąś przeglądarką zdjęć która pozwala podejrzeć EXIF.


Sprawdziłem na windowsie po kliknięciu w właściwości zdjęcia wyswietlane są wszystkie dane o których mówimy. Mam więc nadzieję ze po przeniesieniu ich przez icloud na iPhone te dane nagle nie znikną. Jak dodaję zdjęcie z PC na iCloud to na iphone wyswietla się, że zachowano z icloud czy cos? Normalnie juz bym to sprawdził ale będe synchronizował zdjecia dopiero w marcu jak bede brał Apple One z rodzinką

#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 611 postów
  • Płeć:

Napisano 22 lutego 2023 - 17:14

Powinno być OK. Jeśli się obawiasz czegoś, to wrzuć testowo kilka(naście) zdjęć nawet teraz i sprawdź, czy wszystko Ci działa poprawnie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 master456

master456
  • 13 postów

Napisano 01 marca 2023 - 14:14

Powinno być OK. Jeśli się obawiasz czegoś, to wrzuć testowo kilka(naście) zdjęć nawet teraz i sprawdź, czy wszystko Ci działa poprawnie.


Dzisiaj wykupiłem Apple One i sprawdziłem. Z przerzucaniem zdjęc nie ma żadnego problemu, zachowały się wszystkie dane geolokalizacyjne o których mówiłem. Problem jest natomiast z video nagranymi tamtym iPhonem. Są one w formacie MOV a iCloud przyjmuje tylko pliki w formacie JPEG.

#6 MiL

MiL
  • 1 419 postów
  • Płeć:

Napisano 01 marca 2023 - 16:16

Nie tylko, chyba że włączyłeś stare My Photo Stream.



#7 master456

master456
  • 13 postów

Napisano 01 marca 2023 - 16:35

Nie tylko, chyba że włączyłeś stare My Photo Stream.


My photo stream jest wyłączone, sprawdzałem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych