Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[ręczny wybór sieci komórkowej]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafszk

rafszk
  • 5 postów
  • Skąd/dev/null/

Napisano 05 lutego 2023 - 00:24

Witam.

 

Sytuacja mnie mocno irytuje. 

 

W pewnej lokalizacji mam dość słaby zasięg macierzystego operatora (niebieski).

 

Zatem przechodzę w ustawienia -> sieć komórkowa -> wybór sieci -> odznaczam "automatycznie" -> wybieram pomarańczowego operatora.

 

Nie wiem dlaczego, ale iPhone (pomimo ręcznego wyboru operatora), uparcie powraca do macierzystego. 

 

Wydaje się to bez sensu - skoro użytkownik wybiera z "ręki" operatora to winien on być tak długo, aż:

- nie zmieni na innego, 

- nie zaznaczy na wybór automatyczny. 

 

Będę wdzięczny za wszelkie merytoryczne uwagi, podpowiedzi. 

 

Załączone pliki



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 779 postów

Napisano 05 lutego 2023 - 09:31

Ręczny wybór ma tylko sens w roamingu, gdy twoja karta działa z kilkoma operatorami. W kraju działa tylko ten, któremu płacisz.

#3 landr

landr
  • 1 392 postów

Napisano 05 lutego 2023 - 11:05

W nas chyba tylko sieć Play korzysta z kilku infrastruktur różnych operatorów tzw roaming krajowy, i tym przypadku czasami się sprawdza.



#4 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 05 lutego 2023 - 11:56

Play w niektórych lokalizacjach zrezygnował z roamingu, gdy postawił tam swoje nadajniki.


Fallout ...war, war never changes...

#5 rafszk

rafszk
  • 5 postów
  • Skąd/dev/null/

Napisano 05 lutego 2023 - 23:58

Play w niektórych lokalizacjach zrezygnował z roamingu, gdy postawił tam swoje nadajniki.

Do niedawna mogłem używać / korzystać (oprócz Play), także z T-Mobile. Na tę chwilę pozostaje mi wybór pomiędzy matką, a Orange. 

Dodam (nie wiem czy to coś wnosi w ten wątek), jestem u wirtualnego operatora (ten z rogami), który korzysta z infrastruktury Play.

Nie mniej przystaję przy swoim, że jeśli mam ręczny wybór operatora to nie powinno mnie "automatycznie" teleportować gdziekolwiek.

Logiki tu nie widzę :-(  



#6 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 06 lutego 2023 - 10:35

To tak nie działa. Kiedy włączysz ręczny wybór to telefon wyszykuje wszystkich operatorów ale to, że są na liście znaczy tylko tyle, że znalazł ich fale w otoczeniu. Aby móc wybrać kogoś z tej listy to Twój operator musi na to pozwalać. Kiedyś Play miał umowy z innymi operatorami i dzięki temu można było korzystać z ich nadajników, teraz to się już chyba skończyło.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 779 postów

Napisano 06 lutego 2023 - 11:32

I dotyczy to wszystkich telefonów. 



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 713 postów
  • Płeć:

Napisano 06 lutego 2023 - 11:34

Kiedyś Play miał umowy z innymi operatorami i dzięki temu można było korzystać z ich nadajników, teraz to się już chyba skończyło.

 

Wydaje mi się, że ta informacja jest nieprawdziwa. Telefon mojego dziecka w Play potrafi się zalogować do innej sieci i to się wtedy wyświetla jako "Orange (Play)", albo jakoś podobnie.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 06 lutego 2023 - 11:37


#9 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 06 lutego 2023 - 11:59

Dlatego napisałem "chyba". Sam używam Play od lat i kiedyś ciągle widziałem na telefonie napis Play (Orange) albo Play (TMobile), a teraz już tylko Play. Ale faktycznie, sprawdziłem i jak się ręcznie wyszuka dostępne sieci to nadal są do wyboru Orange, TMobile i Plus. 

Czyli wychodzi na to, że ten wirtualny operator (ten z rogami), cokolwiek to znaczy, nie ma możliwości działać na innej infrastrukturze niż udostępniona przez Play.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#10 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 lutego 2023 - 12:03

Ja już pisałem o tym wcześniej:

https://gsmonline.pl...ie-jak-wylaczyc


Fallout ...war, war never changes...

#11 rafszk

rafszk
  • 5 postów
  • Skąd/dev/null/

Napisano 06 lutego 2023 - 12:22

Dlatego napisałem "chyba". Sam używam Play od lat i kiedyś ciągle widziałem na telefonie napis Play (Orange) albo Play (TMobile), a teraz już tylko Play. Ale faktycznie, sprawdziłem i jak się ręcznie wyszuka dostępne sieci to nadal są do wyboru Orange, TMobile i Plus. 

Czyli wychodzi na to, że ten wirtualny operator (ten z rogami), cokolwiek to znaczy, nie ma możliwości działać na innej infrastrukturze niż udostępniona przez Play.

Mylisz się. Orange jest dostępny (jeszcze).

2023-02-6.12.11.44.png



#12 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 lutego 2023 - 12:29

Informacja może nie być precyzyjna - skoro wyłączają roaming dla swoich na danym obszarze to nie będą robili specjalnych wyjątków dla Wikinga. Zalecany jest nadal kontakt z operatorem i pytanie o dany obszar, nadajnik itd.


Użytkownik DanielF edytował ten post 06 lutego 2023 - 12:30

Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych