Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 13 – brak powiadomienia sms


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 113 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 stycznia 2023 - 15:57

Cześć.

Przegrzebałem internet i wygląda na to, że nie tylko ja mam ten problem.

Smsy przychodzą, ale iPhone nie wydaje żadnego dźwięku powiadomienia.

Sprawdziłem wszystkie ustawienia, resetowałem telefon, zmieniałem dźwięk na inny…

Czasem pomaga, a czasem nie. To wydaje się być bardzo losowe.

Spotkaliście się z takim problemem? Jak go rozwiązać?


 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#2 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 stycznia 2023 - 16:26

Przywrócenie ustawień fabrycznych bez wgrywania kopii zapasowej. Jakiś pewnie błąd systemu.

iPhone 15 Pro


#3 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 113 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 lutego 2023 - 11:24

Odświeżę temat, bo trochę się wyjaśniło.

Zgłosiłem problem do supportu Apple'a, zadzwonili do mnie i naprowadzili mnie na to, jak zidentyfikować problem.

Okazało się, że nie dostaję dźwięku przychodzącego smsa tylko wtedy, gdy iPhone ma włączony Bluetooth i jest w pobliżu mojego Maca Mini.

W jakiś sposób dochodzi do połączenia obu urządzeń przez Bluetooth, co rzekomo według Apple'a nie powinno mieć miejsca, bo iPhone nie powinien być widziany przez Maca tą drogą.

W każdym razie zarejestrowali problem, pobrali ode mnie logi, ale pan z supportu nie był w stanie mi powiedzieć, czy inżynierowie coś dalej z tym zrobią.

Więc pozostaje nie włączać Bluetootha, gdy siedzę przy Macu :)


 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#4 MiL

MiL
  • 1 427 postów
  • Płeć:

Napisano 15 lutego 2023 - 16:50

To się zgadza, mam tak w samochodzie gdy iPhone połączy się przez Bluetooth z radiem, iPhone wtedy nie wydaje żadnego dźwięku, wszystko idzie przez głośniki. Dziwne jednak że łączy się tak z Maciem Mini i traktuje go jak głośnik.



#5 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 113 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 lutego 2023 - 16:54

To się zgadza, mam tak w samochodzie gdy iPhone połączy się przez Bluetooth z radiem, iPhone wtedy nie wydaje żadnego dźwięku, wszystko idzie przez głośniki. Dziwne jednak że łączy się tak z Maciem Mini i traktuje go jak głośnik.

 

Tylko że u mnie dzieje się to wyłącznie na aplikacji Wiadomości. Wszystko inne działa. Messenger, Telegram, Teams itd. wydają dźwięki. Nie słychać tylko przychodzącego smsa.


 Studio M2, Mini M1, iPhone 13





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych