Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nagrywanie z ekranu - odwrócone kolory.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jakub Szafarz

Jakub Szafarz
  • 5 postów

Napisano 05 stycznia 2023 - 18:48

Cześć,

 

Borykam się z problemem (prawdopodobnie po ostatniej aktualizacji 16.1.1) z funkcją nagrywania z ekranu.

 

Nie wszystko da się zapisać/pobrać, więc korzystanie z tej opcji jest dla mnie komfortowym sposobem, by zachować jakiś klip. Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

 

Sedno. Sam proces aktywacji rejestrowania ekranu się nie zmienił, ale zapisany klip w galerii.. jest w odwróconych kolorach. 

 

Podejrzewałem, że może być to coś związanego z ustawieniami kolorów w samym Iphone, ale prześwietliłem zakładkę i nie znalazłem nic podejrzanego, bo wszystko jest na miejscu. Nie mam pojęcia co mogę zrobić, aby przywrócić ustawienia, dlatego też zwracam się do specjalistów.

 

Dodam, że wcześniej nie miałem z tym problemu. 

 

#iphone11



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 713 postów
  • Płeć:

Napisano 05 stycznia 2023 - 19:22

Może zacznij od aktualizacji do 16.2? Nie mam 16.1.1 i pewnie mało kto ma, więc nie ma jak zweryfikować, czy nie było jakiegoś buga. Przed chwilą sprawdziłem na 16.2 i nagrywa się poprawnie.



#3 Jakub Szafarz

Jakub Szafarz
  • 5 postów

Napisano 05 stycznia 2023 - 20:15

Może zacznij od aktualizacji do 16.2? Nie mam 16.1.1 i pewnie mało kto ma, więc nie ma jak zweryfikować, czy nie było jakiegoś buga. Przed chwilą sprawdziłem na 16.2 i nagrywa się poprawnie.

 

Dość niedawno aktualizowałem i nie spodziewałem, że wyszło kolejna.

 

Już aktualizuje i zweryfikuje. Bardzo dziękuje, jednak najciemniej pod latarnią.


Może zacznij od aktualizacji do 16.2? Nie mam 16.1.1 i pewnie mało kto ma, więc nie ma jak zweryfikować, czy nie było jakiegoś buga. Przed chwilą sprawdziłem na 16.2 i nagrywa się poprawnie.

Udało mi się zaktualizować do najwyższej wersji (16.2). Problem jednak w dalszym ciągu występuje.



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 779 postów

Napisano 05 stycznia 2023 - 22:18

Wszędzie, czy na jakiejś stronie, która wymyśliła, jak zabezpieczyć treści przed nagrywaniem?



#5 Jakub Szafarz

Jakub Szafarz
  • 5 postów

Napisano 06 stycznia 2023 - 00:02

Wszędzie, czy na jakiejś stronie, która wymyśliła, jak zabezpieczyć treści przed nagrywaniem?

Dokładnie wszędzie, również nagrywanie treści, nie wchodząc na żadną stronę. To się dzieje za każdym razem przy próbie rejestrowania ekranu.

 

Przykłady poniżej.

Załączone pliki



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 544 postów
  • Płeć:

Napisano 06 stycznia 2023 - 10:49

Z ciekawości, jak odwrócisz kolory („Odwrócenie klasyczne”), to jak wtedy się nagrywa? Po wyłączeniu tejże funkcji, nagrywa się dobrze czy nie?

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#7 Jakub Szafarz

Jakub Szafarz
  • 5 postów

Napisano 06 stycznia 2023 - 11:50

Z ciekawości, jak odwrócisz kolory („Odwrócenie klasyczne”), to jak wtedy się nagrywa? Po wyłączeniu tejże funkcji, nagrywa się dobrze czy nie?

 

Sprawdziłem - nagranie po zapisaniu, odtwarza się również w odwrotnej barwie (w tym przypadku, przy aktywacji "odwrócenia klasycznego", klip otwiera się w kolorach naturalnych/standardowych).

 

Miałem odczucie, świeżo po otworzeniu, że klip wrócił do poprawnych ustawień, ponieważ kolory się zgadzały. Trwało to jednak chwilę, szybko się odświeżyło i wróciło do punktu wyjścia.

 

Liczę na waszą pomoc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych