Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czysta instalacja iOS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kostek

kostek
  • 318 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 07 listopada 2022 - 13:44

Panie i Panowie, zbliża się do mnie kurier z 13 mini i pojawia się pytanie o instalację iOS16, przywrócenie backupu, itp.

Czy jest sens instalowania "na czysto"? Tzn. najpierw system, potem aplikacje, ustawianie wszystkiego od nowa itp. Czy może odtworzenie backupu?

Są w ogóle jakieś różnice w działaniu tak skonfigurowanych telefonów? Bateria dłużej działa, system sprawniej chodzi czy to bez różnicy?

 

Pozdr.

Kostek



#2 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 07 listopada 2022 - 13:55

Ja zawsze na nowym telefonie ustawiam wszystko od nowa. Tak już mam, nie trwa to długo a mam pewność że żadne zbędne pliki z kopii nie "przejdą" na nowy telefon. Nigdy nie miałem problemu z baterią czy bugami systemowymi. Nie wiem czy w związku z tym że nie przywracam kopii ale fakt jest faktem. Myślę że warto.

iPhone 15 Pro


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 813 postów
  • Płeć:

Napisano 07 listopada 2022 - 14:03

Ja zawsze wszystko przenoszę z poprzedniego telefonu i też nie miałem nigdy żadnych problemów. Także myślę, że nie warto stawiać wszystkiego od zera.

 

Masz już 2 odpowiedzi, możesz sobie wybrać tę, która Ci bardziej odpowiada.  :)



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 664 postów
  • Płeć:

Napisano 07 listopada 2022 - 14:28

Stanowisko kompromisowe: można spokojnie przenosić się z telefonu na telefon, a na czysto instalować tylko jak coś się dzieje niedobrego. Właśnie przenosić, bo najlepszą opcją teraz nie jest robienie backupu w iCloud/iTunes i jego odtwarzanie, tylko transfer bezpośrednio z jednego iPhone'a na drugiego. Polecam, nie ma obecnie szybszej opcji. 

Moim zdaniem szkoda życia na zabawę w ręczne ustawianie wszystkiego jeśli nie ma wyraźnych podstaw ku temu. 


  • wopo lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 seba101

seba101
  • 40 postów
  • SkądTychy

Napisano 08 listopada 2022 - 06:44

Stanowisko kompromisowe: można spokojnie przenosić się z telefonu na telefon, a na czysto instalować tylko jak coś się dzieje niedobrego. Właśnie przenosić, bo najlepszą opcją teraz nie jest robienie backupu w iCloud/iTunes i jego odtwarzanie, tylko transfer bezpośrednio z jednego iPhone'a na drugiego. Polecam, nie ma obecnie szybszej opcji. 

Moim zdaniem szkoda życia na zabawę w ręczne ustawianie wszystkiego jeśli nie ma wyraźnych podstaw ku temu. 

A tak przy okazji, możesz w skrócie opisać na czym polega to przenoszenie, jak to włączyć? Nie dziś, nie jutro, ale za miesiąc lub dwa zamierzam nabyć nowego IP i to przenoszenie (z racji jak mówisz szybkości) wydaje się być ciekawą opcją.



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 813 postów
  • Płeć:

Napisano 08 listopada 2022 - 06:50

Nie ma czego opisywać. Włącz nowy telefon i postępuj zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami. Tam będzie opcja przeniesienia, to ją wybierz. Nie musisz się do tego przygotowywać. Wystarczy, żebyś miał stary telefon przy sobie.

#7 seba101

seba101
  • 40 postów
  • SkądTychy

Napisano 08 listopada 2022 - 06:52

Nie ma czego opisywać. Włącz nowy telefon i postępuj zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami. Tam będzie opcja przeniesienia, to ją wybierz. Nie musisz się do tego przygotowywać. Wystarczy, żebyś miał stary telefon przy sobie.

Kurcze, jak szybko, dzięki. Czy lokalizacja karty sim (znaczy w którym tel.) jest ważna?



#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 664 postów
  • Płeć:

Napisano 08 listopada 2022 - 09:20

Nie. Jeden drobny zgrzyt: jeśli masz eSIM, to w trakcie procesu zapyta czy przenieść wirtualną kartę na nowy telefon. Po potwierdzeniu prawdopodobnie wywali błąd, bo operatorzy w Polsce nie oferują tej funkcji (a przynajmniej nie ma tego w Orange Flex, które zazwyczaj jest w „szpicy” jeśli chodzi o eSIM w PL). Także w takim wypadku trzeba ten krok pominąć i po zakończeniu procesu przenieść sobie ręcznie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 seba101

seba101
  • 40 postów
  • SkądTychy

Napisano 08 listopada 2022 - 11:52

Nie. Jeden drobny zgrzyt: jeśli masz eSIM, to w trakcie procesu zapyta czy przenieść wirtualną kartę na nowy telefon. Po potwierdzeniu prawdopodobnie wywali błąd, bo operatorzy w Polsce nie oferują tej funkcji (a przynajmniej nie ma tego w Orange Flex, które zazwyczaj jest w „szpicy” jeśli chodzi o eSIM w PL). Także w takim wypadku trzeba ten krok pominąć i po zakończeniu procesu przenieść sobie ręcznie. 

Jeszcze raz dzięki.

Sim jest plastikowometalowy, to IP8 :-)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych